פורום

טכניקה

חי וצומח

אלים

מפלצות

קו-זמן

הרפתקנים

גזעים

ארצות

 

 


 

כמו בכל עולם מערכה, גם בקלדאריה (העולמות הידועים) ישנם מספר גזעים, חלקם מוכרים פחות וחלקם מוכרים יותר, בחלק זה תמצאו עליהם מידע רב. במדור זה מפורטים גזעים יחודיים לעולם הידוע, וכן גרסת העולם הידוע על גזעים מוכרים הקיימים אף במערכות אחרות.

אנשי הליל | רוכבי תולעים | ולקיריות | שבעת הגזעים העתיקים | אמזונות אש | אמזונות רעל
גזעים אילאריים | צלבני קרח | דרקונים

גזעים עם ערכים מעודכנים לגרסה החדשה של קלדאריה

תאור מקוצר

סיווג כללי

שם הגזע + קישור

גזע אנושי קדום, שהקים את אימפריית הורקרייס (עוקאש) הקדומה במזרח האבוד של קלדאריה.
אנשי הליל היו העתיקה בתרבויות האדם על פני קלדאריה, ונחשבים לאבותיהם הקדומים של ההידרוסטים, הקיידרהרצים ונוטרי הורלצריין של היום.

אנושי

אנשי הלילה
(Nightfolks)

גזע אנושי מושחת של עובדי-כאוס, צאצאים לעממים ששועבדו לצ'אוגארוק בראשית הימים. רוכבי התולעים הינם חברה לוחמת אכזרית, מחולקת לקאסטות נוקשות, אשר מבוססת על סמביוזה וחיים משותפים עם תולעי ה-Vahaguru, יצור המהווה המשאב העיקרי בעת שלום, ובהמת הרכב מטילת האימים בעת מלחמה.

אנושי

רוכבי התולעים

ואלקיריות הינו שמו של גזע נשי, שהופיע בעולם בראשית העידן החמישי, בו-זמנית עם הופעתה של אלת האור. הולקירי נראות כנשים אנושיות רבות-עוצמה, בעלות כנפיים לא מוחשיות. הולקיריות נחלקות לשלושה תת-גזעים: הולקיריות של האור, שהן נאמנותיה של פיוריליה, הולקיריות של הסערה, שהן עצמאיות ולוחמניות יותר, אך מגדירות עצמן עדיין כלוחמות למען הטוב, והואלקיריות של החושך - גזע פרוע ואכול שנאה העויין את שארות-בשרו, ושימש לא פעם (בין אם במודע או באין-מודע) ככלי במזימותיו האפלות של בלגורת'.

דמוי-אנוש

ואלקיריות

האושגורו הם גזע תבוני ומושחת עד היסוד שהתפתח מאנשי התיש הקדומים, ומאמין כי דם הכאוס הבוער של האלה הקטולה ע'ודה זורם בעורקיו, ומחייב אותו להפיץ אותו ולתקן את "העוול ההיסטורי" שגרמו הולקיריות ו"מלכי הצפון" לאבות-אבותיו. האושגורו התפשטו בהדרגה מהדרום הרחוק, עד שהקימו אימפריה שהצליחה לשבור את הקייסרות ההילאסיאנית עצמה.

דמוי-אנוש

אושגורו

האושורלוק הם תרבות אנושית מושחתת של סוחרי-ים, מהמרים ושכירי-חרב שנפלו תחת הצל האושגורי והפכו ומשרתים (בנאמנות יחסית) את האימפריה של דם הע'ודה. ערי הנמל של האושורלוק הפכו ברובן לואסאליות של האושגורו והשתתפו באופן פעיל במלחמה מול הילאסיאס - בלא שוויתרו מעולם על המנהג  הישן-נושן להמשיך ולהתכתש ביניהן.

אנושי

אושורלוק
 

 

 

 

 

גזעים עם ערכים לא מעודכנים (מתאימים לגרסה הישנה של קלדאריה)

 


שבע התרבויות העתיקות של ברואי ה
-High One

 

הקדמה ומבוא מקוצר:
בעידנים העתיקים, אי-שם כ 20,000 שנים לפני ספירת הילאסיאס, ניטשו מלחמות אדירות בין האלים העתיקים: קוראדור (The Ancient One) והאל העליון (The High One), אל מול צ'אוגארוק, אל הכאוס והחורבן.
בשלבים הראשונים של המערכה, ניטש עיקר הקרב בין קוראדור לצ'אוגארוק. קוראדור, בעל התפיסה הסטטית, הפשוטה והלא יצירתית, יצר את ה-Surildor, או כפי שהם מכונים כיום, גזעי האנושואידים השונים, בעיקר סוגים שונים של עוגים וענקים (וגם אנשים קדמונים). אלא שאלו לא עמדו זמן רב מול נחילי האיימים של יצורי הכאוס של צ'אוגארוק, אשר שטפו את פני העולם הידוע, כשהם מצויידים במגוון קסמים וכוחות הרסניים פרי דמיונו המעוות והבלתי-נדלה של יוצרם. גרוע מכך, צ'אוגארוק השתלט ועיוות רבים מהם, מטה אותם לדרכים של כאוס ואכזריות (בהן הם מחזיקים עד היום).

ה-High One, אשר קודם לכן התערב במערכה אך ורק בעקיפין, על-ידי הפעלת כוחותיו ובני ליוויתו השוכנים עמו, החליט בנקודה זו לקחת חלק גדול יותר במערכה, בכדי למנוע את תבוסתו המוחלטת של קוראדור (עד כמה שבז לו בכל ליבו), ואת השתלטותו המוחלטת של צ'אוגארוק על העולם הידוע.
אי-לכך, השקיע ה-High One חלק עצום ועיקרי מכוחותיו ביצירה של שבעה גזעים תבוניים ורבי-עוצמה, אשר נועדו להיות מאמיניו האדוקים ונושאי דברו בעולם הגשמי. כך, באו לעולם שבע התרבויות העתיקות.

 

שבעת הגזעים העתיקים, כפי שהם מוכרים על-ידי המלומדים:

·    The Auranoky

·    Glaugis

·    Yuzirax

·    The Children of Eternity

·    Nara'Ky

·    The Sa'rau

·    The Nimdorfey - Krakansאמזונות האש (עלמות נארהיין)


אמזונות האש הינן גזע נשי הקשור למימד יסוד האש, שבנותיו נראות כנשים לוחמות גבוהות קומה ונאות, המסוגלות להפעיל כוחות מאגיים הקשורים באש. במיוחד אמור הדבר בזימון שוט אש מבעית המשמש אותן בעת קרב. המסורת של גזע זה מיחס את הולדת בנותיו הראשונות לישות אלוהית מסתורית הקרויה נארוון, אשר אופיה המסתורי השפיע באופן מכריע על אופיין של אמזונות האש, לחיוב ולשלילה.


אמזונות הרעל של קלאן אר-קאהאדור


אמזונות הרעל של קלאן אר-קאהאדור הינן אמזונות אש שכפרו בנארוון ומרדו בה, תוך עריכת ריטואלים אפלים, שקשרו את תמצית חייהן לכוחות של תרעלה וחולי, אשר הפכו אותם ליצורים מרירים וחורשי רעה. אמזונות הרעל אינן מסוגלות להתרבות בלא לפתות גברים בני אדם אל מותם המזוויע, ודבר זה תורם לאימה שהן מטילות על יתר ברואי העולם הידוע.הגזעים האיילאריים


הגזעים האיילאריים הינם פליטי מימד קיום אחר בשם הייסאראוק, אשר נחרב במלחמה עתיקה בין שוכניו ואליו (ולפי גרסה אחרת, בשל פעולת גזע פולשים עלום). המשותף לכל הגזעים הללו, הוא קשר או קרבה לעכבישים, העשויה לנוע בין קשר מסויים וכוחות מאגיים, לבין מראה מבעית של אנושואידי עכבישי מזרה אימים. קיימים ארבעה גזעים אילאריים בעולם הידוע, השונים זה מזה לחלוטין באמונתם, נטייתם, אנושיותם ויחסם לגזעים אחרים. 

 

צלבני הקרח


גזע מוזר ואכזרי של לוחמי קרח החיים בשממה הקפואה שבצפון הידרוסט, חיים על חרבם ומתאמנים אימונים נצחיים לקראת "מלחמת קודש" אפוקליפטית.

 

 

הדרקונים של קלדאריה


תחת נושא זה יובא הסבר כללי לסוגים השונים של הדרקונים ברחבי העולם, אופיים, כוחותיהם ומקורותיהם השונים.  

  

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001
בניית האתר : The Pundak
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כשלהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום