פורום

טכניקה

חי וצומח

אלים

מפלצות

קו-זמן

הרפתקנים

גזעים

ארצות

 

 


 


מדור זה מכיל את סיפוריהם של הרפתקנים, דמויות שחקן ודמויות בלא שחקן, שהומצאו עבור העולם של קלדאריה, חלקם בחוגי מו"ד שהועברו לפי שיטת העולם הידוע, וחלקם לצרכים אחרים. בעוד שמרבית הדמויות שייכות לעולם הידוע ולו בלבד, הרי שחלק מהן קשורות למערכות מו"ד שניהלתי בעולם הטולקינאי (ארדה). ניתן לגלות איזה דמות שייכת להיכן על-ידי צבע הכותרת של שם הדמות.

 

שם הדמות יופיע בכחול

שם הדמות יופיע באדום

שם הדמות יופיע בירוק

דמות השייכת כל-כולה לקלדאריה

דמות השייכת כל-כולה לארץ התיכונה (ארדה)

דמות הקשורה לשני העולמות

מבנה דף הדמות

מפרט את הגזע של הדמות ואת "סוג הדמות" (Class) אליו היא שייכת. כאשר מדובר בדמות אדם, אזי לא מופיע תאור גזע, אלא תאור "סוג דמות" בלבד.

גזע ומקצוע

החלק הכולל את הופעתה החיצונית של הדמות, כולל סגנון הלבוש שלה, ארשת פנים טיפוסית (אם יש), וכמובן תאור פיזי.

תאור חיצוני

כאשר הדמות שייכת למשפחת אצולה או לשושלת אחרת עם רקע היסטורי חשוב, הרקע יופיע תחת הכותרת "השושלת", לפני קורות החיים של הדמות. לעיתים קרובות, סיפור השושלת מעורב ומגולל פרק בהיסטוריית הרקע של הארץ בה גדלה הדמות.

שושלת

זהו בדרך כלל החלק המרכזי בסיפור הדמות. מגולל את סיפור חייה של הדמות מהולדתה ועד לתאריך המשוער של הכנסת הדמות למשחק פעיל. ראוי לשים לב, כי סיפור החיים של דמויות שהתחילו בדרגה גבוהה יהיה בדרך כלל ארוך ומסועף הרבה יותר, משום שהוא סוקר לא פעם חלק מהרפתקאות קודמות שלהן. לא פעם, משולבים בסיפורים גם קטעי רקע על המערכה שסביב הדמויות, משפחתה וכיוצא באלו.

תולדות חיים

חלק זה סוקר את אופיה של הדמות, צורות ההתנהגות האופייניות לה, נקודות חשובות על מניעיה של הדמות, נטייתה (אם כי אין שימוש בנטיה מדויקת בסגנון AD&D), ועד כהנה וכהנה עניינים עקרוניים למשחק נכון (Role-Play) של הדמות.

אופי
והתנהגות

חלק זה מופיע בד"כ בדמויות ממעלה גבוהה, בד"כ דמויות בלא שחקן, אשר נוטלות חלק בפוליטיקה המקומית. לעיתים, הוא מופיע גם בתאורים של דמות שהיא חלק מחבורת הרפתקנים ספציפית או שושלת שהצמיחה מספר דמויות חשובות המופיעות באתר. הסעיף סוקר את קשריה של הדמות עם גורמים אחרים בעולם המערכה: מחברים לקבוצה, דמויות חשובות בלא שחקן, קשרים פוליטיים, ועוד כהנה וכהנה. חלק זה חשוב ביותר להבנת הדמות ולמשחק פעיל ונכון שלה.

קשרים
ופוליטיקה

דמויות שנבנו לפי הגרסה החדשה של קלדאריה

לוחם-להבות; נצר לבית הרוזנים וארינקאלד ובנם של גיבור מלחמה מנוח ושל אמזונת אש. עושה צרות סדרתי מנעוריו, שהתפרסם כקצין-צי מוכשר ופורק-עול; הסתבך עם מפקד מושחת והודח, כשהוא מועבר בעסקה מסתורית לשירות במסדר אבירי סנט-קודור. מסתיר טראומות עבר קשות מאחורי חזות של לוחם זחוח ויהיר.

סרווין וארינקאלד

נצר למשפחת אצולה צפון-הידרוסטית עתיקה שהושמדה כמעט כליל ב"מלחמת הממזר האדום"; סנדרין, עלמה רומנטית ועדינה שהנסיבות כפו עליה ליטול את החרב לידיה, שבה למולדתה לאחר שנים של העדרות, בכדי לתבוע צדק מול נציב הכתר שאחראי לחיסול משפחתה וגזילת רכושה.

סאנדרין טמפסטווייל

סייף, נצר לשושלת אצולה זוטרה מלה-וינה, לשעבר פרחח רומנטיקן, אשר כשלון צורב מן העבר ושאיפות לנקום את נקמת הוריו שנרצחו הביאו אותו להעתר לבקשת דודו האדוק ולהצטרף למסדר "כוהני המשנה".

קונאר דה-טרואר

לוחם, בן לשושלת עתיקה ממונפורליי שבדרום ז'ראל, ונכדו של אחד מבכירי אבירי מועצת האמפיסט של הרוזן סנקלארד מראכנהורף, אשר יועד להיות מגשימה של נבואה משפחתית עתיקה.

ז'אן לורדו

נצר לשושלת אצולה מדרום-ז'ראל, אשר חיים מרים סיבכו אותו עם כוחות אפלים, ואשר על סף התהום חזר בתשובה והפך לקצין במסדר הנזירים הצבאי והקנאי של "כוהני המשנה".

אדואר דה-רושל

דמויות שנבנו לפי הגרסה הישנה של קלדאריה או בקמפיין שהורץ בארדה

אחת השושלות העשירות ובעלות ההשפעה באימפריה ההילאסיאנית, אשר תפסה עמדות כח בממשל הקייסרי ובסנאט בתקופה האחרונה לקיום האימפריה. כל זאת, תוך שהיא נאבקת תמיד בתעלומות אפלות מעברה, אשר רדפו אותה שוב ושוב לאורך הדורות... לאחר חורבן הילאסיאס, מתפזרים בני השושלת, ונמשכים לקוואסט קטלני להדהים אחר חפץ מאגי הקשור בעברם ועתידם כאחד, כשהם מתחרים זה בזה במשימה שתקבע את גורל השושלת, וגורלם של רבים אחרים כאחד.

·         ויפסאניה אוראזיס

·        הסנאטור קלאודיוס אוראזיס

·        קווינטוס אוראזיס

·        סקריבוניה אוראזיס

·        טירופילוס דוריאמוס (אוראזיס)

·        פרוקונסול ולגאט קסיוס אוראזיס

 

שושלת אוראזיס

סיפורה של לוחמת צעירה מהעיר גרווניץ שבממלכת איירנוסט; בתו הממזרה של אציל, אשר חיה את חיה בצל אמו השחצנית והנקמנית, ובצל רצח נורא לו היתה עדה בילדותה.

זארה פון ראטנאו

אמזונת אש, בתה ויורשתה של מנהיגת הקלאן האחרונה הטוענת להיותה נצר ישיר של אלת האש. האלאריה חוותה את חורבנן ומפלתן של בנות עמה, ובחרה לסכן את מעמדה כדי לנסות ולעשות דבר-מה כנגד הניוון והשקיעה שסבבו אותה.

האלאריה אר-נרסילור

ציידת צללים, סוכנת חרש מוסרוקוסית, שחטאה בידידות אסורה עם אויב, והסתבכה עם מפקדיה המושחתים.

אמאנדה הוליס

קוסם-מוסיקאי כשרוני ושחצן מאיירנוסט, אשר יצירת חייו הפכה להיות סיוט חייו, והובילה אותו למערבולת אפלה.

ריכארד פון רטרשטייף

אבירת וולקרייג, בת אצולה קיידרהרצית צעירה ושאפתנית, הנמנית על הגולים הפוליטיים המתנגדים לעריצות אנשי טוטאנהאגן וחולמים על השבת השלטון הישן.

בריגיטה פון הורנתאו

סייף, בנו של ראש הגולים הטאלוריאנים בהידרוסט, יורשו וממשיך דרכו של בית עתיק, אשר עבר תלאות רבות במלחמת האזרחים במולדתו.

אנרי דה לה-וירלין

קשתית מאגית, גבירה יפיפיה וצוננת, נצר למשפחה נומנורית מקוללת שתהפוכות אפיות וטראגיות הביאו אותה להידרוסט.

קורנליה אר-רינדרפל

אביר-טרובאדור מאומה עלפית עתיקה, אשר התגלגל אל צפ'-מערב ואלנקאלד.

לינדיל טאר-וינגליר

 

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
 © כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כשלהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.