מלסטרה_קאבר.png

 

 

ערכים מארצות שונות במלסטרה

 

כאן תמצאו ערכים מארצות שונות במלסטרה (כלומר: מחוץ לבקעת קיירן, יער וארת'ארון ונסיכות אורמת'ריל), בדרך כלל כאלו שרלוונטיים או נמצאים קרוב מספיק לבקעת קיירן בכדי להשפיע ולהיות רלוונטיים למערכה שלה).

 

שם הערך

איזור

תיאור


אגם ווגראק (ואנ'דרה)


ביצות אור'גאקה


אגם עכור שסביבתו זרועה בחורבות של מקדשים ומבנים קדומים, חבוי בליבו של בקע עמוק ברכסים שבגבולה הדרומי של ארץ הביצות של אור'גאקה.

בדור האחרון, הפך למפלטו האחרון של קלאן עוגים בשם רום-ואאגראד, שספג מכה קשה מהמלחמות בין העוגים ובני-האדם במעבר אור'גאקה, ומכה אנושה עוד יותר ממה שנראה כבגידה אכזרית מצד הנסיך המכשף שגייס אותם למערכה.


העוגים של אור'גאקה


ביצות אורגאקה


תיאור מבואי של תשעה קלאנים שונים של עוגים בביצות אור'גאקה.

(לא כולל קלאן רום-ואאגראד).

 

מפת בקעת קיירן

 

בקעת קיירן

 

מפה צבעונית ומפורטת של האיזור המומלץ לשחקנים מתחילים בעולם המערכה מלסטרה.

 

מפת העיר אנ'מירלור

 

בקעת קיירן

 

מפה צבעונית ומפורטת של עיר המחוז של בקעת קיירן, על רבעיה השונים.

 

שושלת קור-אומת'ל

 

בקעת קיירן

 

עץ משפחה ופרטים נוספים על שושלת קור-אומת'ל ממזרח בקעת קיירן; מפורטים ומעמיקים יותר מהתיאור הכללי של השושלת בפרק 4.1 בחוברת למתחיל.

 

היכל הרוחות הבוכיות

 

בקעת קיירן

 

ערך על המקדש של ההשתקפות הכחולה שבקצה חצרות הגרניט, ההיסטוריה שלו והשמועות על אוצר מקודש שחבוי עמוק מתחת לו; וגם על הכוהנת הכחולה שמנהלת את ההיכל - כולל יחסיה המורכבים עם בית קור-אומת'ל.

 

פארנאת' ארת'אל

 

בקעת קיירן

 

ערך על עמק מאורך ודליל באוכלוסיה שחוצץ בין הרכס של חצרות הגרניט לבין הרכסים הגבוהים של טול'גרה. איזור של מכרות נטושים שהתדלדלו, כפרים קטנים שבהם התיישבו גולים מהנסיכות האפורה, נתיבי מבריחים נטושים, וגם שבט מוזר ומנוון למדי שמעניק שירותים לנוסעים המעטים שעוברים בדרך עקיפין שמעפילה לעבר רכס קאראנסיל.

 

"כתר בן יער" ותלמידיו

 

בקעת קיירן

 

ערך על הזאגליט הגדול אגראנד בן דורזיג ("כתר בן יער") שנחשב למחיה של הדת העתיקה של הפאר'ליל בבקעת קיירן וסביבתה, האגדות השונות והסותרות על דמותו, הספרים שכתב, ותלמידיו החשובים.

 

צפון טילמאריס

 

ממערב לבקעת קיירן

 

מבוא כללי לקצה המערבי של חצי האי טילמ'ארן, איזור שליטתה של עוצרת הורד האפור, ופירוט על החלק הצפוני של האיזור הזה.


מבוא לרכס קאראנסיל


רכס קאראנסיל


רכס ההרים המאסיבי שמפריד בין בקעת קיירן במערב, יער וארת'ארון בדרום ונסיכות אורת'מריל בצפון-מזרח; נחשב במשך מאות שנים למעוז של מאמיני ההשתקפות הכחולה, והמקום בו הוכשרו אבירי הכפור רבי-העוצמה ששירתו אותה - מסדר הקאראנ'סירי.

כיום, לאחר שלוש מלחמות גדולות בין בני האדם שוכני הרכס לאבנוני סלע ומפלצות נוספות, רבים מהישובים חרבים, המכרות שורצים אבנונים ויצורים גרועים יותר, ומאמיני ההשתקפות הכחולה על סף התפוררות מוחלטת.


העיירה קאראנ'רוהה


רכס קאראנסיל


עיירה גדולה ומבוצרת היטב בצפון-מזרח רכס קאראנסיל, שוכנת בין צוק אנכי עצום לפאתיו של אגם קפוא, ונשלטת בידי אחת משלוש הכוהנות שתובעות לרשת את כס הליניט הצלול - עד כה בלא הצלה.

במרחק קצר מהעיירה, על אי שמזדקר מהאגם הקפוא, נמצאת טירת נירמ'ראנסיר, כיום אחד משני המקומות היחידים שמכשירים את אבירי הכפור ממסדר הקאראנ'סירי, וככל הנראה המקום בו הוכשרו רוב דמויות השחקן מהמקצוע הזה.


ממלכת אירגורז'יל

(איר'גורסיל)


מצפון-מזרח

לנסיכות אורמ'תריל.


עיר נמל שהוקמה לפני כ-1000 שנים בידי קלאן ראמג'ירי שעזב את הים הדרומי, והתיישב הרחק משם, מצפון-מזרח לגבולותיה של נסיכות אורמ'תריל; במרוצת הדורות, הם נטשו את האמונה בקוף הגדול של הקיץ, ואימצו פנתאון שמבוסס על יצורי מעמקים מוזרים, בראשות מלך שנחשב לבנם של האלים והאחראי העליון על הפולחן והכהונה.

הספנים של אירגורז'יל כרו תבלינים יקרים בביצות המלח שבפאתי ארצם החדשה, סחרו ונלחמו לסירוגין עם העוגים של מאגארון, וניהלו במשך דורות קרבות מרים כנגד אורמ'תריל, עד ששתי הממלכות נכבשו והפכו לממלכות חסות של האימפריה האנ'מירית.

אירזורג'יל חזרה - בלא התראה - להיות ממלכה עצמאית לאחר ההתנפצות הגדולה, כמו גם למלחמה מחודשת כנגד אויביה השנואים מהנסיכות האפורה. כיום, הממלכה מפולגת מאד בין פלגים דתיים שונים, ובעיקר בין תומכי האמונה העתיקה של דת המצולה לבין חסידיו הקנאים וההולכים ומתרבים של הנביא הגדול של הפאר'ליל, גאלארד פרון.

 


עמק כנף-אודם

(דאר'רוגליר)


ממזרח לרכס

קאראנסיל


בקעה עמוקה שמשתרעת למרגלות המזרחיים של רכס קאראנ'סיל, ידועה בקירות האבן האדומה הלחה שלה, ובמעיינות הקיטור הלוהטים שרוחשים ומבעבעים מתחתיה. בימי האימפריה, עברה כאן דרך המלך שירדה מרכס קארנסיל והמשיכה מזרחה, לעבר ליבה של האימפריה שבמרכז יבשת מלסטרה.

באותם ימים, ניצבה כאן העיר האדירה ומטילת האימים דאר'רוגליר, מסביב למקדש עצום של ההשתקפות הצהובה (שיתכן שלפניה, שימש אל אחר ששמו נשכח...); לשם נשלחו אלפים רבים של צעירים ש'נמסרו' לצורך כך בידי המשפחות שלהם, כדי להשבר ולהבנות מחדש בתור חיילים בלגיונות הזהובים; חלקם לא שרד, ואחרים נמלטו והפכו לחבורות נודדות של עריקים ושודדים, אכזריים יותר מהמאמנים שלהם לשעבר - ומתוכם, היו שהחלו לסגוד לכוח הקדום, אביהם של הזוחלים הטורפים של מערות הקיטור, שאולי נם את שנתו עמוק מתחת לאבן האדומה.

כיום, עיר המקדש הגדולה היא איי חורבות, ככל הנראה רדופים ברוחות מעונות ובזוועות אחרות; המדרונות האדומים והשמיים הערפיליים מעליהם שורצים בזוחלים טורפים, חלקם מכונפים; וכמה קלאנים אכזריים של נוודים עדיין חיים כאן, ומדי פעם פושטים צפונה, לעבר פאתי נסיכות אורמת'ריל.

 


נמל ראל'סורם


יבשת נאר'לירדרי


הנמל האדיר בעל החומות הלבנות שבנו האנ'מירים על חופו של מחוז הררי ביבשת המערבית נאר'לירדי, ומשם יצאו לכיבוש ולהכנעה של ממלכת האור הנשגב של אורגי הערפל. כיום מדובר במדינה עצמאית דה-פקטו; פלוטוקראטיה נוצצת שמנוהלת בידי אצולת סחר, שראשיה מכונים לעיתים גם 'האדונים המפוארים'. מנמל ראל'סורם אפשר להשיג גם כיום ספינות למקומות רבים, כולל חצי האי טיל'מארן.

דורות של חיים על סף ממלכת אורגי הערפל, וזרם של סחורות יקרות, וגם אומנות ותרבות מארצות אורגי הערפל, הפכו את רל'סורם למחוז עשיר מאד, בעל תרבות עילית מעודנת - וגם לאחד המחוזות החופשיים והחילוניים ביותר באימפריה האנ'מירית. הכוהנות האדומות שבידיהן הופקד המחוז, התעניינו מאז ומעולם יותר בחיי תרבות, יופי נשגב ומותרות, מאשר באכיפת החוק האנ'מירי הנוקשה - ולאחר ההתנפצות הגדולה רוב אלו שנותרו מהן נטמעו במהירות בחברה הגבוהה של המקום.

נמל רל'סורם, שרבים מבניו נלחמו בעבר שכם אל שכם עם אורגי הערפל כנגד הקור'סלאג הדמוניים והאנושואידים הפראיים ששירתו אותם, קרוע כיום בין זכרון בריתות ישנות, לצורך ההולך וגובר של אצולת הסוחרים שלו להדק יחסים ולסחור עם מלכי הפראים שכבשו והשמידו את ממלכת אורגי הערפל - מה שנתפש בידי רבים מהאחרונים - הן אורגי הערפל ברל'סורם עצמה ועוד יותר מכך אורגי הערפל שמחזיקים עדיין במחוזות הרריים בצפון ממלכת האור הנשגב - בתור בגידה בזויה; כיום, ישנן שמועות שהנסיך החשוב ביותר שנותר לאורגי הערפל בצפון נאר'לירדרי, שוקל ברית עם אותם אנושואידים פראיים ששירתו בעבר את הקור'סלאג  מה שיעמיד את נמל רל'סורם בסכנה ממשית.

 

 

אסטראת'ה

 

מדרום לנסיכות האפורה

ובקעת כנף-אודם.

ממזרח ליער וארת'ארון

ומעבר ג'אסירמר

 

אסטראת'ה (אנמירין: "הארץ השסועה"), על שני חלקיה: נול דאראת' ורויל דאראת', היא המחוז שיושב בדרום-מזרח חצי האי טילמארן, וחולש על דרך המלך שהובילה בעבר אל ארצות דרום מלסטרה. הארץ זכתה לשמה בשל בקע עצום שמפריד בין שני חלקיה, חלקו מלא במי רותחין שנשפכים לים.

כיום, הארץ מוכת צללים וחלקים ממנה רעילים; והצללים שעולים מעיר המקדש החרבה ראדארין שב"שער דארנאת'רון" הולכים ומתפשטים לתוכה. על רצועת החוף שלה שוכנים ישובים ראמג'ירים, שרבים מתושביהם פליטים של הארכיפלגו הראמג'ירי המפואר שהוצף בהתנפצות הגדולה. במערב הארץ, ליד אגם ירוק יפיפה, מבוצרות תומכות קנאיות של הורד האפור, שסירבו להכיר בהסכם השלום בין עוצרת הורד האפור לבין מאמיני ההשתקפות הכחולה.

היערות הצפופים, הפטרייתיים והרעילים למחצה במזרח הארץ, צופנים בליבם מכתש ענק ומוצף נוזל ירוק ורעיל, שמסתיר לפי האגדה את סודותיה האגדים של נאאז'לורג - פלא עולם הרוס; עירם האבודה של בני גזע לא אנושי שהיו אדוניה של אומנות ההנדסה, והמיטו על עצמם חורבם בנסיון נואש להדוף את הלגיונות האנ'מירים, לפני כארבע-מאות שנים. כיום, כוחות שונים ופזיזים מנסים לרחרח סביב היערות כדי לנסות לשים את ידם על סודות וחפצים עתיקים - אבל הסכנה שכרוכה בכך היא נוראה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.