מלסטרה_קאבר.png

 

 

הרחבות
בחלק זה של האתר תמצאו מידע על ארצות ואיזורים אחרים במלסטרה, מעבר לגבולות 'האיזור למתחיל' של בקעת קיירן, שטרם זכו לחוברת שלמה משלהם

וגם על כמה איזורים וערכים נוספים בבקעת קיירן שלא נכנסו לחוברת למתחיל.

 

 

שם ההרחבה

תיאור

Vartharon title V_SM WEB 2.png

ארץ מסוכנת של יערות צהובים ונגועי חזזיות שמשתרעת בין בקעת קיירן בצפון, לערבות מקוללות, שוממות ושורצות מפלצות שיורדות אל עיר נמל מוכת אלמתים בדרום. האיזור הוא ארצם של בני האדם מהגזע הוארת'ארי שחלקם עדיין סוגדים לרוחות העתיקות של הדבורה והדוב; ושל אורגי הערפל למחצה שנקראים מית'ווארי, וגם של גזעים שכוחים למחצה של אנושואידים עתיקים, חיות מוזרות ומפלצות.

בחלקו הדרומי של היער, חונה עדיין הלגיון הזהוב השלישי של האימפריה האנ'מירית, ומנהל מאבק מר במספר חזיתות; אבל תככים, סכסוכים עם מקומיים, ועקשנותה של המפקדת הישישה שלו מקשים עליו יותר ויותר. 

Ormathril Banner W frame_SM.png

אורמ'תריל, או "הנסיכות האפורה", שוכנת מצפון-מזרח לרכס קאראנסיל ולבקעת קיירן, וממזרח לביצות אור'גאקה. זוהי ארץ רחבת-ידיים שרבים מתושביה סגדו במשך מאות שנים להשתקפות האפורה - אבל גם לאל הסוס העתיק היירית';  היא נודעה לתהילה בערים מפוארות ומלאות ידע ומלומדים - ובעבר גם במחוזות ירוקים יפיפיים, שם גודלו הסוסים המשובחים ביותר במערב מלסטרה.

אלא שמלחמת אזרחים עקובה מדם בין הנסיך הרם ותומכיו לבין אצילים מורדים (חלקם בעלי עבדים), ואסון מוזר שהרעיל מחוזות רבים והפך אותם למדבר טרשים חרוש בקעים מעלי אד, אורמ'תריל סובלת מאי-שקט וסכנה מבפנים ובמחוץ; ואם לא די בכך, הנסיך הנוכחי נפל בקסמו של מלומד שנוי במחלוקת, שמאמין שבני-האדם נגועים בדם של קופי-אדם שטניים; הוא ותלמידיו, נושאי 'התורה הגדולה', הפכו בשנים האחרונות לכוח החזק בנסיכות.

 

מגוון ערכים מארצות שונות, מנמל ראל'סורם שמעבר לים המערבי, ועד לישובים הראמג'ירים הרחק באסט'ראתה שבדרום-מזרח.

כמו כן, תמצאו כאן כמה ערכים חדשים על מקומות או אנשים בבקעת קיירן, שלא נכנסו לחוברת הרשמית למתחיל.

 

 

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.