יכולות מקצוע הפייטן

 

 

 

 

 

התמקצעות (דרגה 6)

 

כאשר הפייטן מגיע לדרגה שישית, הוא יכול לבחור אחת משלוש התמקצעויות, שכל אחת תוביל אותו ואת התפתחות הכוחות שלו בנתיב אחר לגמרי. יש לשים לב, שלהתמקצעות השפעה ממשית על משחק הדמות וההתנהגות של הפייטן, כך שכדאי מאד לבחור בהתמקצעות שהולמת את האופי של הדמות.

 

 

'נבל הטללים הכסוף' (הפייטן האביר)

המסורת של אורגי הערפל הכילה תורות, אגדות ושירים (ומסדרים ראוותניים שהופקדו על שימור ופיתוח שלהם) על הטילסארת'יון, (Tylsarthion) או הפייטן האביר, עוטה שיריון נוצץ שלוחם לצד הפלדינים ושאר המגינים של ממלכת האור הנשגב, ומשלב בין מנגינות מכושפות לבין יכולת להלחם, חרב מול חרב, כנגד אויביו של האור.

התמקצעות בדרך הזו, פותחת בפני הפייטן באופן מיידי את כל התכונות והיכולות הבאות:

 

הפייטן יכול מכאן ואילך לשאת עליו שיריון מתכת קל (שיריון רצועות או שרשאות) או בינוני (שיריון קשקשים).

 

הפייטן יכול להשתמש בנשק דו-ידני. הוא יכול להשתמש גם במגן, אבל רק כאשר הוא אינו מפעיל מנגינת עוצמה.

 

נקודות הפגיעה של הפייטן עולות (1ק8 לדרגה במקום 1ק6).

 

הפייטן מקבל באופן אוטומטי את תמרון הבסיס "שיסוף פראי" מעץ תמרוני הלוחם, ויכול להשקיע נקודות כדי ללמוד תמרוני לוחם נוספים, בעלות של 30 לדרגה.

 

"הבלדה המתמשכת של האביר": היכולת המשמעותית ביותר של הפייטן האביר. לאחר שני סיבובים בהם שר מנגינה, הפייטן מסוגל לשלוף את החרב ולהלחם פנים אל פנים, כאשר המנגינה עדיין מהדהדת בתוכו. במצב זה, המגינה תמשיך להשפיע על הפייטן עצמו (אבל לא על בעלי הברית שלו), למשך מספר סיבובים כפול ממספר הסיבובים המקסימלי שהמנגינה היתה מחזיקה (בלא להתיש את הפייטן) אם הוא היה ממשיך לשיר אותה כרגיל.

 

 

הכוכב הבוער (מכונה לעיתים גם "הכוכב הנופל".)

בכמה מהתרבויות של מלסטרה (בין היתר אבל לא רק אצל הפאר'ליל ובדרך אחרת אצל העוגים), קיים מקום של כבוד לפייטן רב העוצמה שמסוגל לכשף קהל גדול ולא פעם להביא אותו לאקסטזה פראית של ממש באמצעות השירה שלו; אולם יש הטוענים שאף תרבות או גזע לא הצליח להשתמש בכוחות האלו באורח אפקטיבי ומפחיד יותר מאשר מאמיניו של אל העונג באבוס - עד כדי כך שיש אומרים שהאל הפרוורטי בכבודו ובעצמו כישף את ועיצב 'מעונג מזוקק ובוער' את כוחותיהם של הפייטנים הראשונים מהסוג הזה, אבל גם גזר עליהם פיתוי הולך וגובר להשתמש בכוחות שלהם בדרך שבסופו של דבר יכלה גם אותם, כאילו היו כוכב נופל.

 

פייטן שבוחר בדרך הזו, פותח באופן אוטומטי את הכשרונות הבאים:

 

אקסטזה: כל הבונוסים להתקפה שהפייטן מסב באמצעות המנגינות שלו עולים ב-1+ לגלגול או 10% נוסף לנזק; כמו כן, גם הטווח שלהם מוכפל ומגיע ללא פחות מ-50 מטרים, כל עוד המצב מאפשר למי שנמצא שם לשמוע את הפייטן.

 

מנגינה הפוכה: הכוכב הבוער מסוגל להפוך את ההשפעה של מנגינת "הדמעות הכחולות", כך שבמקום לרפא את בני הברית שלו, היא תגרום נזק הלם לכל אויב בטווח של עד 25 מטרים, כאשר הנזק שהוא גורם מקבל בונוס 50%+ יחסית לעוצמת הריפוי של השיר המקורי.

 

מעריץ בוער (פעם ביום): הכוכב הבוער מסוגל לנסות להשתלט על המוח של אדם או דמוי-אדם במרחק של עד 10 מטרים ממנו (ניתן לגלגל 3ק12 נגד רצון כדי למנוע את ההשפעה). אם הקורבן נכשל, הוא משתעבד והופך למעריץ קנאי וחסר מעצורים של הפייטן (כולל לא פעם תחושת אהבה אובססיבית בוערת), ומסוגל לעשות עבורו הכל - כולל להשליך את עצמו לקרב אבוד (אם כי לא כולל הוראה ישירה להרוג את עצמו או משהו קרוב לזה).

האפקט שורד שעה אחת לכל דרגה של הפייטן + שעה נוספת לכל בונוס כריזמה שלו (עד שלוש שעות נוספות לפייטן עם כריזמה 18); כאשר הוא נגמר, יש 75% סיכוי שהקורבן יספוג מכה מנטלית שתביא אותו להלם חלקי מתמשך או השפעה של צער עמוק ומשתק, ו-25% סיכוי שהוא יתקיף את הפייטן בזעם מטורף, כשהוא מקבל 3+ לגלגולי פגיעה ו-50% לנזק שהוא גורם, וחסין לכל השפעה של פחד או הרתעה.

 

 

הניצוץ הנעלה

פייטניות (ולעיתים רחוקות מאד פייטנים) אנ'מירים ששירתו את ההשתקפויות הנעלות או את המראות הבכירות במקדשים הנוצצים והמפוארים של האימפריה, שאפו והשקיעו את כל כוחם להתעלות נשגבת, שבמהלכה הפייטנית או הפייטן שורים ברוחם קרוב ככל האפשר לאור של האנ'מירי עצמם, ומפיקים אגב כך צלילים מדהימים ורבי עוצמה של אומנות טהורה ונעלה, הרבה מעל ומעבר לכל מה שפייטנים אחרים יכולים אפילו לחלום עליו.

למרות שבאופן היסטורי, הדרך הזו של פייטן זוהתה עם הפולחן האנ'מירי, נתיב זה של התעלמות עצמית, ושימוש במנגינה כדי להבקיע אל הנשגב והטהור, קיים בדרכים אחרות גם בתרבויות אחרות, וממשיך להתקיים גם כיום, לאחר חורבן האימפריה והעלמות ההשתקפויות ורוב הכוהנות הבכירות שלהן.

 

פייטן שבוחר בדרך הזו, פותח באופן אוטומטי את הכשרונות הבאים:

 

מנגינה נשגבת: כל הבונוסים להגנה והדיפה שהפייטן מסב באמצעות המנגינות שלו עולים ב-1+; וכל התוספות שהוא מוסיף לנקודות פגיעה, ריפוי וכוח חיים עולות ב-50%+;

 

תודעה צלולה: הפייטן מקבל בונוס 4+ לכל גלגול הצלה כנגד זמזום, הלם חלקי וכל אפקט אחר שמיועד להפריע ולקטוע את מנגינות העוצמה שלו; כמו כן, הוא הופך חסין כמעט לגמרי לשיבוש ריכוז באמצעות התקפות שגורמות נזק רגיל; רק התקפה שמורידה בבת אחת יותר מ-50% מנקודות הפגיעה של הפייטן ומסבה אגב כך לא פחות מ-25 נקודות נזק יכולה לנסות ולהפריע לריכוז שלו (יכול להנצל מהאפקט בגלגול 3ק10 נגד כוח רצון).

 

 

 

בחזרה אל דף האינדקס של דמות הפייטן - לחץ כאן

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.