פייטן

 

 

 

 

ממלכת האור הנצחי של אורגי הערפל, אי-שם ביבשת המערבית, התגאתה מאז ומעולם בפייטנים המהוללים שלה, שהביאו לשיאים חדשים את המימרה ש'מוסיקה היא סוג של כישוף'. הפייטנים רבי העוצמה ששכנו בממלכת היופי הנצחי, ניגנו ולמעשה יצקו עוצמה מאגית אל תוך טקסים מאגיים מורכבים, גרמו לחלומות ודמיונות לקרום עור וגידים, יצקו אנרגיה שהציתה אש בלבבות, ואפשרו ללוחמים להתגבר על פצעים וכאבים נוראים.

הפייטן, בין אם הוא אורג ערפל או מהגזעים שנחשבים בעיני האחרונים לפשוטים וחסרי עידון, אכן מסוגל לטוות אנרגיות מאגיות אל תוך המוסיקה שלו, ולהפוך אותם לשלל אפקטים - בעיקר אך לא רק של המרצה, ברכה וריפוי, שמסייעים לבני הברית שלו בקרב ומחוץ לקרב.

בניגוד לקוסם, פייטנים לא מפעילים לחשים מיידיים וכמעט שאינם מסוגלים להפעיל לחשי התקפה ישירה; אלא, הם יוצרים אפקטים הדרגתיים באמצעות נגינה, ומסוגלים להגביר אותם בהדרגה ככל שהקרב נמשך - ככל שכוח הריכוז של הפייטן עצמו עומד לו.

כמו כן, הסוג המרוסן והמעודן יותר של קסם שמפעיל הפייטן, מאפשר לו שימוש בשריון קל וכלי נשק, באורח שהופך אותו עמיד בהרבה מהקוסם ההרמטי.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: C

נקודות פגיעה: מתחת לממוצע (1ק6 לדרגה); אחת ההתמקצעויות תעלה את נקודות הפגיעה ל-1ק8 לדרגה.

שיריון: שיריון עור או שיריון עור מוקשה. אחת ההתמקצעויות יכולה להשתמש גם בשיריון מתכת קל או בינוני, וגם במגן.

נשק: נשק חד-ידני, כולל חרב בינונית, אלת ברזל ופגיון. אחת ההמקצעויות יכולה להשתמש גם בנשק דו-ידני ובמגן.

תמרוני נשק: לא קיימים בהתחלה. נפתחים ברמה שישית עבור אחת ההתמקצעויות.

יכולת מאגית: מסוגל לרקום ולהפעיל כוחות מאגים באמצעות שירים מכושפים, אותם הוא צריך ללמוד ולשכלל ככל שהוא עצמו עולה בדרגות. מדובר בקסם השפעה הדרגתי, שדורש ריכוז גבוה. רוב ההשפעות הן ברכה/חיזוק בעלי ברית, הגנה עליהם, וריפוי הדרגתי וחלש יחסית; לעיתים מסוגל להפעיל גם השפעות התמרה או החלשה של יריבים; קסמי התקפה - בעיקר ישירים - הם נדירים מאד.

יכולות מיוחדות:

יכולת מיוחדת: "מנגינות מהדהדות"

פייטן שבחר לדרג "A" בכשרונות בעת בניית הדמות, ואז בחר באפשרות של כשרון מיוחד, מקבל יכולת שגורמת למנגינות העוצמה שלו לדעוך בהדרגה, כך שהן ממשיכות להשפיע סיבוב אחד נוסף לאחר שהוא הפסיק לנגן ולשיר אותן, או אפילו שני סיבובים אם הוא הפסיק להפעיל את המנגינה כאשר היא היתה בעוצמה מוגברת (ראה בתיאור היכולות של הפייטן).

במצב כזה, תתכן אפשרות של סיבוב אחד ולפעמים אפילו שניים בהם הפייטן ובני הברית שלו יהנו גם מההשפעה של המנגינה הקודמת וגם מההשפעה של המנגינה החדשה שהוא מפעיל, בעת ובעונה אחת.

 

 

מעבר לדף המבוא של יכולות פייטן מתחיל

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.