מלסטרה_קאבר.png

 

 

 

מלסטרה: עולם חרב למחצה, זירת קרב בין שרידיה של אימפריה מטריארכלית חסרת רחמים לבין חסידיה של דת עתיקה ואלוהיה הכל-יכול: "האבא בעל הקרניים".

במשך מאות שנים, משלה בכיפה האימפריה האנ'מירית, מונהגת בידי כוהנות נצחיות שסגדו ליהלומים מסתוריים ממימד אחר. אף אחד משוכני מלסטרה לא הצליח לעמוד בפני האימפריה: אפילו העוגים העתיקים, על המוני לוחמיהם המגודלים וצמאי-הדם, רבי-המגים שלהם וחומותיהם האדירות שגילן כגיל העולם עצמו, לא הצליחו לעמוד בפני הלגיונות האנ'מירים, שנס גבירות היהלום הנצחיות מתנוסס מעליהן.

אלא, שדווקא בשיא נצחונה, החלה האימפריה להרקב מבפנים. מלחמה אכזרית פרצה בין המועצה הנצחית לבין מורדת שאפתנית שטענה שהיא גלגולו המחודש של היהלום האפור.

ואז, בשיאה הברוטלי של המלחמה, זועזע העולם בסדרת אסונות שנקראו בפי כל "ההתפרצות הגדולה". הרים התמוטטו; ערים נסחפו אל תוך מי האוקיאנוס; מחוזות שלמים, בעיקר בדרום, הפכו לתופת של יערות רעילים. 

האימפריה האנ'מירית נופצה לרסיסים; כוהנות היהלומים הנוצצים נעלמו, או חלו בזו אחר זו במחלה שנטלה מהן צלם אנוש, וגרמה להן לנוס, גוססות ומיבבות, אל תוך החשיכה; רק מעטות מהן שרדו, מנסות להשתמש בכוח המועט שנותר להן בכדי לנסות לייצב שרידים ממה שהיה עד זה לא מכבר אימפריה אדירה.

 

שני דורות לאחר מכן, מלסטרה (או מה שנותר ממנה) הוא עולם מסוכן ואכזרי.

 

בקהילות שנותרו על כנן, מתעוררים כוחות חדשים... וגם כוחות ישנים שמעולם לא נשכחו מלב, חלקם מבקשים לבוא חשבון עם שרידי האימפריה וגבירות היהלום שלה, בהן הם רואים את תמצית כל הרוע.

הדת העתיקה של החוואים בני פאר'ליל, על כוהניה הקרובים לטבע, הפולחן האקסטטי שלה, ודעותיה המוצקות מאד לעניין כוהנות ונשים בכלל, מתחזקת ורוכשת חסידים חדשים משנה לשנה. מספרים, כי אי-שם בצפון קם נביא קנאי, ומארגן כוח גדול שנשבע למחוק כל זכר מהאימפריה, הכוהנות והיהלומים הנשגבים שלה מעל פני האדמה; יש אומרים, כי חסידיו של הנביא מתרבים משנה לשנה, ונמצאים בכל מקום.

גם בבקעת קיירן השלווה לכאורה, החרבות מושחזות, וסכסוכים ישנים וחדשים עלולים לצאת בקרוב מכלל שליטה: ארבעת בתי האצולה המקומיים, שחלקם מתעבים האחד את השני מזה דורות רבים; מטיפים של הדת העתיקה מלהיטים את הרוחות ודורשים כנגד שרידי הכוהנות הנוצצות ותומכיהן; ובינתיים, הולכות ורבות השמועות שמפלצות נתעבות ומסוכנות מאי-פעם כבר נצפו בגבולות הבקעה וגם מעבר להן.

בקעת קיירן זקוקה להרפתקנים וגיבורים חדשים - יהיו מי שיהיו. בין אם הנכם מאמינים בדת העתיקה המתעוררת הסוגדים ל"אבא הגדול", או דווקא צאצאים לבית אנ'מירי מיוחס שחולם לחדש את ימי האימפריה כקדם; בנים ובנות לגזע הגורג הירקרק-וקטן הקומה, שבני האדם רגילים לבוז לו, או אולי דווקא גולים מגזע אורגי-הערפל המעודן, שעודם אבלים על חורבן ממלכתם הברוכה שבפאתי מערב?

 

מלחמה עומדת בפתח, והאפלה מתפשטת...

 

 

חוברת מס' 1: בקעת קיירן (איזור למתחיל)

קישור להורדה חינמית

 

 

vartharon with titles - low.png

ארץ מסוכנת של יערות צהובים ונגועי חזזיות שמשתרעת מדרום לבקעת קיירן.

 

Ormathril Banner W frame copy (1).png

נסיכות עתיקה, הרחק צפונה ומזרחה מבקעת קיירן, שנפלה לידיו של מיסטיקן מוזר וחסידיו הקנאים.

 

כאן תמצאו תיאורים של צמחים מיוחדים שגדלים בחלקים שונים של מלסטרה. 

 

כאן תמצאו פרקים מתוך "שיטת המשחק הביתית"

שנכתבה עבור עולמות המערכה מלסטרה וקלדאריה

 

ערכים מארצות אחרות במלסטרה

כולל ביצות אור'גאקה ומחוז טיל'מירלן

 

פינת הדמות החודשית

      כאן תמצאו דמויות שנכתבו בידי קוראים

ועוקבים של עולם המערכה מלסטרה

 

אוגדן מפלצות

כאן תמצאו ערכים חדשים של מפלצות, שנבנו או חודשו לאחר כתיבת הגרסה הראשונה של ספר החוקים לשחקן

 

השפות של מלסטרה

כאן תמצאו טבלאות מסודרות עם מילים ומונחים באנ'מירין ובשפות נוספות שקיימות במלסטרה

 

חזרה אל עמוד השער


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.