יכולות מקצוע הפייטן

 

 

 

 

 

יכולות בסיסיות (דרגה 1)

 

 

כל פייטן מתחיל עם היכולות הבסיסיות הבאות:

 

בונוס 2+ לכל גלגול או בדיקת כשרון שמבוססת על כריזמה (שכנוע, בדיקת הצלחה של הופעה ועוד), בתנאי שיש לפייטן את הכשרון המתאים לבצע את הבדיקה או לבצע את הפעולה מלכתחילה.

 

 

מנגינות עוצמה בסיסיות

הפייטן מקבל את היכולת המרכזית של המקצוע שלו - האפשרות להשתמש בכריזמה וכשרון השירה והנגינה שלו כדי לייצר השפעות חיוביות (על עצמו ועל בני בריתו), ובהמשך גם שליליות (על יריבים).

 

הפעלת היכולת: כדי להפעיל מנגינת עוצמה, פייטן חייב להתרכז ריכוז מלא; הוא אינו יכול לתקוף או אפילו לשתות שיקוי מרפא בעודו מתרכז, ויכול לנוע רק במחצית קצב התנועה הרגיל שלו. ההשפעה מתחילה באורח מיידי החל בתורו של הפייטן באותו סיבוב שבו התחיל לשיר, או מתחילת הקרב אם לחבורה היתה התרעה על הקרב והפייטן בחר להתחיל לשיר באורח מיידי.

 

משך היכולת והשהייה:

פייטן יכול לשיר מנגינת עוצמה למשך 2 סיבובים + סיבוב נוסף לכל בונוס של מידת כוח הרצון שלו (מקסימום 5 סיבובים).

אם הפייטן ממשיך לשיר לאחר מכן, כל סיבוב שבו הוא עושה כן נחשב ל"קרב נוסף" שיכול לגרום לפייטן להתשה; והוא לא יכול לעשות זאת יותר מ-3 סיבובים נוספים לכל היותר בלי להתמוטט.

לאחר שהפייטן הפסיק לשיר מנגינה, הוא אינו יכול לשיר אותה פעם נוספת, לפני שתעבור השהיה של אותו מספר סיבובים בהם ניגן את המנגינה, ולא פחות מ-5 סיבובים. מנגד, הוא יכול לעבור לשיר מנגינה אחרת שהוא שולט בה לאחר השהיה של סיבוב אחד, או בלא השהיה בכלל, אם כוח הרצון של הפייטן הוא 17 ומעלה.

 

הפרעה ליכולת ו"השתקת פייטנים": השפעות מזיקות רבות כגון לחש השתקה, הלם, זמזום, פחד קסום, הפלה ועוד, עשויות להפריע לריכוז של הפייטן ולחסל באורח מיידי את האפקט של המנגינה, עד שהוא יתאושש ויתחיל לשיר מחדש (אפקט מהדהד של מנגינה מיוחדת לא מופרע בדרך-כלל, וממשיך לפעול כרגיל).

כמו כן, אם הפייטן סופג מכה של נזק רגיל בגובה שהוא גם 10 נקודות נזק ומעלה וגם 20% ומעלה ממקסימום נקודות הפגיעה שלו, הוא חייב להציל ב-3ק10 נגד כוח רצון (3ק12 אם הפגיעה היא של 33% ומעלה מנקודות הפגיעה המקסימליות של הפייטן או כל פגיעה קריטית באשר היא), או שהריכוז שלו מופרע והמנגינה שלו מופסקת.

 

מנגינות העוצמה שמקבל פייטן מתחיל

פייטן מתחיל מקבל אחד או יותר ממנגינות העוצמה הבסיסיות, בהתאם לממוצע הכריזמה והתבונה שלו:

 

ממוצע 13.5 ומטה: הפייטן מתחיל עם מנגינת עוצמה אחת, ויכול לקנות את האחרות בדרגה 3 ומעלה במחיר של 30 נקודות אימון כל אחת..

 

ממוצע 14-17: הפייטן מתחיל עם שתי מנגינות עוצמה, ויכול לקנות את האחרות בדרגה 3 ומעלה במחיר של 30 נקודות אימון לאחת.

 

ממוצע 17.5 ומעלה: הפייטן מתחיל עם כל שלוש מנגינות העוצמה הבסיסיות.

 

הערה: מנגינות העוצמה מובאות כאן בשמות האנ'מיריים שלהן, אבל פייטנים בתרבויות שונות הפיקו גרסאות שונות לגמרי של המנגינה מבחינת מילים, תוכן ואפילו סוג כלי הנגינה - אם כי ההשפעה הטכנית של המנגינה תהיה תמיד זהה, בלא קשר לשם שהפייטן נותן לשיר, או הדרך בה הדמות מנגנת ושרה.

 

 

"דמעות של בדולח תכול"

מנגינת עוצמה שמרפאת כל סיבוב 1-4 נקודות פגיעה מהפייטן או מכל דמות ידידותית בטווח של עד 25 מטרים ממנו; פייטן בעל ממוצע כריזמה וכוח רצון של 15 ומעלה, מקבל 1+ לכל ריפוי (כלומר מרפא 2-5); פייטן בעל ממוצע כריזמה וכוח רצון של 17 ומעלה, מקבל 2+ לכל ריפוי (כלומר, מרפא 3-6 נקודות נזק מכל דמות כל סיבוב).

 

מארש הנצחון של הלגיונות הנוצצים

מנגינת עוצמה שכל עוד היא פועלת, מקנה לפייטן ולכל בן-ברית בטווח של עד 25 מטרים ממנו 1+ לגלגולי פגיעה ו-10%+ לכל נזק מכל סוג שהם גורמים ליריב.

 

הפואמה על הקרב האחרון של רסיס הקרח

מנגינת עוצמה שכל עוד היא פועלת, מקנה לפייטן ולכל בן-ברית בטווח של עד 25 מטרים ממנו 1+ לדירוג שיריון ולגלגולי הדיפה, 5+ לנקודות הפגיעה ו-3+ לכוח החיים.

 

 

בחזרה אל דף האינדקס של דמות הפייטן - לחץ כאן

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.