הארצות של העולמות המוכרים
רקע כללי |  ארצות |  מפלצות אלים ואמונה דמויות |  גזעים


רובע קודור

מהות כללית: מעוזה של האבירות ההידרוסטית, הבנוי סביב קומפלקס הביצורים העתיק של מסדר סנט-קודור. הרובע כולו נראה כמקום בו "עמד הזמן מלכת" והשתמרה 'הידרוסט הישנה'. הקומפלקס הסבוך עצמו מהווה את בסיסה המרכזי ושוקק החיים של האבירות, ומרכז לכוחה הצבאי והמדיני כאחד.


I) תאור כללי

רובע קודור, הבנוי על צלעות הגבעה הדרומית של היידרקרון, הוא מקום נאה ויחודי, מקום משכנם של חקלאים פשוטי הליכות הנאמנים מזה דורי-דורות לאל קודור ולמסורת של הידרוסט העתיקה. הרובע, העשוי מבתים צנועים, חד-קומתיים ברובם, הטובלים בשדרות עצים מלבלבים, שדות ומטעים, נחשב כאחד המצוחצחים שברבעי הבירה. כמעט ואין בו בעלי הון, וגם לא עניים מרודים, וכמעט כל תושביו שאינם אבירים או כוהנים הם איכרים קטנים, המחזיקים בנחלותיהם מזה דורי-דורות.

רובע קודור זוכה למעמד מיוחד, על אפם של ראש העיר, מפקד משמר העיר ושרת האוצר. משמר העיר אינו מורשה כלל ועיקר להכנס לתוכו, ואבטחת הרובע נעשית בידי אבירים צעירים, המפקדים על מיליציה מקומית צנועה, המטיבה לשמור על הסדר ברובע. יתרה מזו, הרובע אינו משלם מס לעיריה, אלא למסדר סנט-קודור, המפריש רבע מהכנסותיו לטובת אוצר המלך. מיסים אחרים של האוצר והעיריה, הסדרים כלכליים ואחרים אינם חלים ברובע כלל. כך אין ברובע תחולה למדיניות הערמומית של שרת האוצר שנועדה לרכז אדמות רבות בידיים מעטות, ואיכרי הרובע ממשיכים בשלוות חייהם הבלתי מופרעת, בטוחים, היום כתמיד, בחסותם של כוהני קודור ואביריו.

הרובע הוא יחודי באופיו, אדוק ביותר, ומיוחד בניב הדיבור של תושביו, השונה מכל מקום אחר בעיר. ההידרוסטית שבפי אנשי רובע קודור היא בעלת מבטא מיוחד, בגוון עתיק, ספרותי וקלאסי, המכונה בפי המלומדים "הידרוסטית קודוריאנית", קרובה מאד בגוונה לסגנון דיבורם של האצילים בתקופת המועצה ושלטון בית גלימרדון, עם מעט השפעה הקטיליאנית וטאלוריאנית. תושבי הרובע שונים מאד גם בסגנון לבושם, הנראה כהעתק מדוייק של הסגנונות העתיקים, ומזכיר במשהו לבוש איירנוסטי ציורי. המתבונן ברובע יכול לחשוב שהגיע לעולם אחר, או למקום שהזמן עמד בו מלכת, ונותר אי-כה בעידן המועצה הלבנה, כאשר היו מאמיני קודור רוב מוחלט בקרב ההידרוסטים. רק מאמין של קודור העונה לחוקי המקום רשאי לקנות ביית או שדות ברובע, לאחר שעמד בפני ועדה המורכבת מנציגים של נכבדי הקהילה, כוהנים ואבירים, וגם לאחר מכן, הוא אינו מתקבל אלא לתקופת ניסיון בת שלוש שנים, שרק לאחריה יוחלט האם לקבלו כאזרח מלא של הרובע.

 

הדרך הראשית ברובע קודור היא, כמובן, דרך קודור, החוצה את הרובע, בדרכה אל אקדמיית הכשפים הנישאת של רובע הברקים. לאורכה, לצד אינספור פסלים מדהימים של אבירים ואבירות מימים עברו, שתולים עצים יפים המצמיחים זן מיוחד של לימונים הגדלים כמעט בכל עונות השנה, וממלאים את האוויר בריח חמצמץ-מבושם. הדרך עוברת סמוך מאד לקומפלקס של אבירי סנט-קודור, ששעריו הראשיים נפתחים אליה.

 

קתדרלת "אור הזריחה"
מלבד כנסיית האבירים, ברובע קיימות עוד ארבע כנסיות של האל קודור, שהגדולה, העתיקה והידועה ביותר ביניהם היא קתדרלת "אור הזריחה", בניין מדהים, עשוי שייש לבן הבוהק באור הזריחה והשקיעה, וכולו מלא פסלים מדהימים של אבירים נועזים, כוהנים חמורי סבר וקדושים אלמוניים, תמונות מרהיבות של מאורעות היסטוריים, ועוד כהנה וכהנה. ריח של קטורת מתוקה, מרעננת כמנטה, הבוקע ממזבחותיה, ויודעי דבר אומרים כי מתחת למזבחות עומדת בריכה תת-קרקעית המוזנת בנוזלי-מנטה מבושמים וחריפים, העוברים תהליך מיוחד של טהרה.

הארכיהגמון סר הוליסבורג: איש הדת הבכיר ברובע, המנהל את הפולחן בקתדרלה הוא הארכיהגמון הקלסטיאלי סר גאלן הוליסבורג, ראש כנסיית קודור. גאלן, המופיע תמיד כשהוא עוטה לבן בוהק, הוא אדם מבוגר, בעל זקן לבן ארוך, עיניים בהירות ומבע חריף ונבון, מטיף, מנהיג ופוליטיקאי מנוסה, הפועל בשיתוף פעולה עם האבירים להגן על מאמיני קודור ורבעם מפני פגעי הזמן ויריביהם הרבים. הוא מלומד גדול בכל מה שנוגע לפולחן דתות האור השונות, אך אינו טיפוס מהפכני, כך שפעילותו (בניגוד לסר ברייטון, למשל), מתמקדת בעיקר בהגנה על הקיים ולא בנסיון לכבוש שטחים חדשים, מה שנתפס בעיניו כמסכן את מה שיש כעת. מעבר למאבקיו, סר גאלן רוצה להמשיך להנהיג את קהילת המאמינים הקטנה שלו בימי שלום, ותו-לא.

 

 

II) הקומפלקס של אבירי סנט-קודור

האטרקציה הגדולה והמפורסמת של הרובע הינו כמובן הקומפלקס האדיר של אבירי סנט-קודור, המוגן בחומות גבוהות, בעלות צריחים אדירים, שמסביבן בנוי חפיר עצום מלא במיים עמוקים. הכניסה היא אך ורק דרך שלושה שערים משוריינים בכסף-זך (מיתריל), שהראשי ביניהם, כאמור, נפתח אל דרך קודור, ומהווה את הכניסה העיקרית בחיי היומיום. בכל ימות השבוע, הכניסה לקומפלקס היא אך ורק לאבירים, כוהני קודור ואנשים אחרים שיש להם סיבה טובה ואישור להכנס (כגון ספקים, עגלונים המובילים תוצרת למחסנים, מינסטראלים בודדים, סוחרי סוסים וכ"ו). ביום המנוחה השבועי, עת התפילה החגיגית, מורשים כל מאמיני קודור החפצים בכך להכנס פנימה, אל תוך כנסיית "היכל קודור" שבמרכז הקומפלקס, לתפילה שבועית חגיגית, בה נוכחים תמיד מאות אבירים היושבים בשורות הראשונות, ומנוהלת בידי הארכיהגמון הקלסטיאלי בכבודו ובעצמו.

הקומפלקס של סנט-קודור הוא מעין מעגל עצום המורכב מארבע טירות פנימיות מרשימות, שביניהן משתרע מעגל של גנים, מבנים קטנים ומרשימים, מעיינות, אגמים קטנים וכיוצא באלו, כשבמרכז עומדת כנסיית היכל קודור העצומה והמפוארת, המשמשת הן לתפילה והן לכנסים כלליים, כאשר רוצים לאסוף את כל אבירי המסדר ולשאת לפניהם דברים.

ביתנים מפוארים וחגיגיים פחות, כגון מחסנים, אסמים, אורוות, מגורי משרתים וטירונים וכ"ו עומדים בשולי המעגל, לאורך החומות, והינם החלקים המפוארים והיפים פחות של הקומפלקס.

 

כל אחת מארבע הטירות משמשת לתפקידים אחרים, ויש לה את מקומה המוגדר בחיי המסדר.

 

 

א) The Gate Castle
טירה גדולה זו, העומדת מעל שערי הכניסה הראשיים של הקומפלקס, מכילה את חדרי המשמר הגדולים, חדרי הפיקוד של קציני המשמר משם מפקח קצין האבירים התורן על כל האבירים הצעירים המאבטחים את חומות הקומפלקס ביום ובלילה. כמו כן, נמצאת בתוכה מנהלת המסדר, הגזברות האחראית על עניניהם הכספיים של חברי המסדר, וכן אולמות האימון לטירוני המסדר.
מלבד תפקידים אלו, הטירה משמשת כאיזור המגורים לאבירי המסדר הזוטר, ה-
Footknights, שיש להם חדרים צנועים למדי בשניים ממפלסי הטירה. הטירונים עצמם אינם גרים בטירה, אלא בביתני עץ מאורכים הפרושים ליד רחבת הזיעה, לאורך החומה. מצידה השני של הטירה, לאורך החומות וליד האסמים הגדולים, עומדות האוורות הגדולות של סנט-קודור, שמאות הסוסים הרבות בתוכם מספק לטירונים עבודה בשפע.

"חצר הזעה": אחד המקומות המפורסמים באיזור זה הוא חצר גדולה הסמוכה לטירה, המכונה "חצר הזעה" (The Sweatyard), שכל טירון אבירים לומד להכיר ולשנוא אותה היטב. הטירונים והקאדטים, המבלים את רובו המוחלט של זמנם בטירה זו ובסביבותיה, נתונים למרותם של צוות מאמנים ותיקים וקשוחים, שבראשם עומד אביר נץ הפלטינה המזדקן והקשוח סר הארולד לידפלייר, אביר שתום-עיין, מחוספס ומנוסה, שעניין אימון צעירי המסדר הוא ממלכתו הפרטית. הכבוד הרב שרוכשים לנסיונו וקשיחותו הופך את מעשיו והחלטותיו (כולל ההחלטה האם לסלק טירון זה או אחר, ומתי להגיש מי למבחני ההסמכה) לכמעט מוחלטות. סר לידפלייר ידוע בשנאתו לרחרחנים ולמקורבים המנסים להתערב בענייניו, ולשכנעו להקל עם "בנים של", דבר הגורם לו לזעם רב, ובדרך כלל בדיוק לתגובה ההפוכה.

ב) The Celestial Castle
יעודה הראשי של טירה זו, הנמצאת במזרח הקומפלקס, הוא כמגוריהם של כל האבירים ממסדרי גלימות האש, אורדת השחקים והמסדר הפוליטי שאינם מסטרים. הטירה מכילה שפע של חדרים ואולמות קטנים, המהווים את איזור המחייה של האבירים. התנאים, כמובן, הולכים ומשתפרים ככל שהאביר עולה בדרגה, ולכל תת-מסדר יש קומפלקס משל עצמו, כשבמרכז עומד חדר אוכל גדול, המשותף לכל שלושת המסדרים.
בסמוך לטירה, עומדת רחבת הטורמנטים המטופחת והמפורסמת של המסדר. תחרויות ואימונים נעשים בה כל שבוע, אולם הטורנמנטים הגדולים נערכים רק פעם במספר חודשים, ביחוד ביום השנה להקמת מסדר סנט-קודור, אזי נוהרים אנשים מכל רחבי היידרקרון ולעיתים גם מחוצה לה בכדי לצפות בקרבות המרשימים בין אנשי המסדר וזרים, ביחוד אצילים פיאודליים ואבירים ממסדרים זרים המזדמנים לעיר, הקוראים עליהם תגר.
The Hall of Fury: מקום מפורסם אחר, בתוך הטירה, הוא ה-Hall of Fury, היכל האימונים המתקדם, בו מתאמנות הדרגות הבכירות[1] באימוני לוחמה, או מקבלות שיעורי טקטיקה והנהגה מבכירי המסדר ולעיתים גם ממלומדים מהאקדמיה וממומחים זרים. האדם המנהל את המקום הוא ה-Weaponmaster של המסדר, אביר הבירית הזהובה סר אלפרד לורווינד, לוחם אדיר שמאחוריו 20 שנות הרפתקנות בשלוש יבשות. לורווינד הוא אדם תקיף וגאה, השונא מאד שחצנים הבטוחים מדי בכוחם, ונהנה מאד ללמד אותם לקח בעצמו. הוא ידיד אישי ותומך חשוב של מפקד גלימות האש, סר ברייטון.
The Celestial Halls: המפלס העליון של הטירה, הנקרא The Celestial Halls, הוא מקום מיוחד, שחלקו משמש כאוורות הגריפונים והאספריי של אורדת השחקים, ואילו חלקו הארי, העשוי בסגנון הקטיליאני מפואר ועצום, הוא מגורי הדרקונים של המסדר. הכניסה למקום זה אסורה לכל האבירים, מלבד חברי אורדת השחקים המצויים בתפקיד, וכמובן, המסטרים של המסדר. אגף פרטי, מפואר במיוחד, המכיל מזרקות קסומות ומרופד באוצרות אדירים שייך ל-Valenheiz, הדרקון הזהוב העצום המשמש את הגראנד-מסטאר של אבירי סנט-קודור.

 

ג) The Mist Castle
טירה זו, הנמצאת במערב הקומפלקס, היא הקטנה ביותר מכל הארבע, ונראית יותר כמגדל מוזר, המזדקר גבוה אל תוך השחקים, טובל בעננים סגולים וכסופים המסתחררים סביבו לעיתים קרובות, ומוקף בגנים מסתוריים ואגפים מוזרים שלרוב חברי המסדר אין כל מושג מה מתרחש בתוכן. טירה זו היא נחלתם של אנשי המסדר המאגי הקטן והמסתורי, והכניסה מותרת להם בלבד, וליחידי סגולה שקיבלו אישור. מלבד זאת, כניסה חופשית למגדל מותרת לגראנד-מסטר בלבד, ויש אומרים כי גם זאת לא לכל חלקי המגדל.
טירה מסתורית זאת מכילה את מעבדות הקסמים, אולמות המכשפים ומחסנים על גבי מחסנים של ציוד קסום ומסתורי. בין היתר, ידועים "
The Hall of Stars", הידוע כמקום כינוסם של המכשפים, המתדיינים בו על עתיד המסדר, גורלות ונבואות הנעלמות מעיניהם של יתר האבירים, ואת חדר עבודתה של המסטרית פון ריטרסדורף שבראש המגדל, המכיל טלסקופ ענק דרכו היא צופה בכוכבים, ואולי לא רק בהם.
הארכיב של סנט-קודור: מתחת למגדל, באולמות חשוכים וענקיים, נמצא הארכיב הסודי של סנט-קודור, המלא במסמכים עתיקים מתקופות שונות, כרכים נדירים, ויש אומרים כי גם כתבים סודיים, מיסטיים וגנוזים של סנט-קודור ושל מסדרים ודתות אחרות. הכניסה לארכיב היא ליחידי סגולה בלבד מקרב המסדר וקומץ קטן מאנשי האקדמיה של היידרקרון, ושמועות טוענות כי קיימים מפלסים עתיקים ועמוקים, שאינם ידועים לאיש מלבד, אולי, המסטרית פון ריטרסדורף.

The Chamber of Fate: שמועות יודעות לספר על "חדר הגורלות", מקום סודי ביותר, שאין לאיש כניסה אליו, או אף ידע על מיקומו (שיש אומרים כי הוא למעשה במימד אחר) מלבד לחמשת בכירי המכשפים של המסדר, שם הם מקיימים את ישיבותיהם הסודיות והחשובות ביותר, ואיש לא יודע במה הם דנים, או אילו גורלות הם קובעים שם. מדי פעם, עוברים במסדר סיפורים על קוסמים זרים גדולים המגיעים בדרכים שונות אל המסדר, מיפיפיה צוננת וצינית עטויה תכול בוהק, וכוהנים בכירים בטוגות השייכים לאוראקל של הקטיליאנה, או כוהנות מסתוריות עוטות ירוק של האלה ליטאנגארדה, ועד מכשפים אדומי עור בכובעי נוצות משונים, ישיש מוזר עוטה כולו אפור ונשען על מקל, ובכירים ממסדר רילאדיה הסוראגי, בטורבאנים נוצצים, ואומרים כי את האורחים המעניינים ביותר לא יכול איש מלבד חברי המסדר לראות.

 

ד) The Council Castle

הטירה הדרומית, המפוארת והידועה מכולן, משמשת את הנהגת המסדר לצרכיה השונים, ושם שוכנים ההיכלות הידועים והמפוארים ביותר של האבירות ההידרוסטית,חלומו של כל אביר צעיר ושאפתן, שלכל אחד תפקיד ויעוד משלו.
The Hall of Light: כנסייתם הפרטית של בכירי סנט-קודור, מדרגת אביר בירית זהובה ומעלה, שם מתפללים ראשי המסדר לפני יציאה לקרב, ושומעים דרשות מבכירי כוהני קודור.
The Hall of Clouds: היכל המשפט. לשם נלקחים אבירים שמואשמים בעברות ופשעים על חוקי המסדר או דת קודור, ונשפטים לפני טריבונל אבירים בכירים, המשתנה לפי דרגת הנאשם וחומרת העברה. בהיכל זה מפורסמים פסקי הדין, ומתחת לו נערכים הפרוטוקולים השונים בידי "אבירי המשפט", המתמחים בעניין זה, ונערכים לכרכים גדולים הנשמרים בארכיב המשפט העתיק הנמצא בסמוך. כל אביר מגיע להיכל זה בכדי להגיש את בקשתו לקבלה למסדר בגמר אימוני הטירונות, וכן את בקשתו לעבור מתת-מסדר אחד לרעהו, ושם הוא שומע את התשובה, לכאן או לכאן. קבלה של אבירים חדשים והדחה של אבירים מהמסדר נעשית תמיד בהיכל זה, המשתמש במנהג העתיק של הצבת ורדים בצבעים שונים לסמן את תוצאת המשפט[2]. ההליכים טקסיים מאד, ונערכים בקפידה רבה.
The Hall of Lions: חדר גדול ומפואר זה משמש לכינוסי המועצות השונות של המסדר הן מועצת המסטרים והן המועצה המורחבת, וידוע בוילונותיו הכחולים, המעוטרים כולם בעיטוי אריות זהובים, ובתבליטי הקרבות מהעבר המקיפים את החדר מעברים, בכדי להכניס בראשי המסדר מגבורתם, חוכמתם ותפארתם של קודמיהם.
The Hall of Blood: אולם נעול, אדום לחלוטין, מוקף בפסלים קודרים, העומד בקומה התחתית של הטירה, ובדרך כלל אין בו כל שימוש. האולם שמור למקרים המצערים בהם מאשים אביר אחד את רעהו בפשעים נתעבים או בדבר-מה אחר שאין דרך להכריע בו מלבד דו-קרב בנשק חד, לעיתים קרובות עד המוות. מדיניות המסדר היא למנוע מקרים כאלו ככל האפשר, וכולם מעדיפים כי האולם ישאר נעול כל העת.
The Hall of Fame: אולם גדול, מפואר וקודר, הנמצא ממש ליד הכניסה לטירה, המכיל את שמותיהם של כל אבירי המסדר שנפלו בקרב מאז קום המסדר, ושל כל המסטרים של העבר, כאשר לנכבדים והידועים בין גיבורי המסדר מוקדשים פסלים מדוייקים להפליא. תחושה של קדרות כבדה עומדת תמיד באולם, לצד ריח קטורת חריף וצלול. באולם זה מתנהל טקס הזכרון לגיבורי המסדר[3]. אבירים רבים אוהבים להשתמש באולם כמקום התבודדות והטהרות, או מנסים לשרות ברוח עם גיבורי העבר של המסדר.
The Hall of Mind: חדרי לימוד מפוארים, המשמשים להגות ולכתיבה של בכירי המסדר (מלבד חברי המסדר המאגי). מקומות המוארים באור נרות כסוף, וידועים כשלווים מאד, כמו נמצאים בספרת קיום אחרת. כאן, לפי המסורת, כתבה הגראנד-מסטר אלכסנדרה קלוסטמונד את ספריה המפורסמים. חדרה עודו עומד כפי שהיה לפני למעלה מ1,500- שנים, והכניסה אליו מותרת רק באישור מיוחד מטעם הגראנד-מאסטר או המסטרית של המסדר המאגי.
The Hall of Greef: הקודר והעגום בהיכלות, הנמצא במרתפי הטירה, סמוך לדלתו הנעולה של היכל הדם. לכאן מגיעים מסעות ההלוויה של אבירים מתים לאחר הטקס הפומבי בהיכל קודור. אולם עגום זה נועד לבכירי המסדר, מכריו האישיים ובני משפחתו של המת בכדי להפרד מיקירם בפעם האחרונה, בטרם ילקח בידי חברי המסדר המאגי למסעו האחרון, אל תוך הקטקומבות של סנט-קודור[4], מקום מנוחתו האחרונה, לפחות בצורת קיום זו. לפי מסורת סנט-קודור, אולם זה הוא המקום היחיד בו מותר לידידי המת ולבני משפחתו לבכות, ולשבור את האיפוק הקודר המציין את הטקס הפומבי והמעבר על פני הארון שקדם לשלב זה.
מלבד שבעת האולמות, מכילה הטירה את אגפיהם האישיים של המסטרים והגראנד-מסטר, ואת בית הגנזים של המסדר. הכניסה לטירה זו מותרת רק לאבירים בתפקיד, או לאבירים מדרגת אביר אריות ומעלה.

 

ה) מרכז הקומפלקס:
איזור זה מורכב בעיקר משדרות מלבלבות, גנים מדהימים וקפלות קטנות, לצד פסלים מרשימים וגדולים. הגן הידוע ביותר הוא "בוסתן השושנים" מקום מדהים, שיש הטוענים כי נשתל עוד בתקופת המועצה הלבנה ושרד את כל תלאות הזמן מאז. זוה מקום מרהיב ורומנטי במיוחד, בו שורר אביב בכל עונות השנה, וכולו מלא שושני ענק מכל הסוגים והצבעים, ביניהן מפכפכים מעיינות קסומים ומדהימים אל תוך אגמים מלאכותיים קטנים ומזרקות עתיקות בסגנון הקטיליאני. המקום רומאנטי ביותר, במיוחד בלילות בהירים, ואהוב מאד על זוגות טריים מקרב אבירי סנט-קודור.
פונדק "נבל הטללים": ליד היכל קודור העצום במרכז עומד הפונדק של הקומפלקס "נבל הטללים", מקום יפיפיה, כולו מלא ציורים מפוארים, פסלים ושכיות חמדה המנוהל בידי משפחה עלפית בשם רינגלאן, שמוצאה מקלאן הירח המסתורי שברובע היסמין, שקיבלה את הזכיון לפני מאות שנים. זהו מקום מעודן, בו ניתן תמיד לשמוע מוזיקה מקסימה של מינסטראלים מובחרים ההולמים את רוחו ודעתו של המסדר, לשתות משקאות מעודנים, לשמוע ולספר עלילות גבורה, ועוד כהנה וכהנה. המשקה הידוע ביותר שמגיש הפונדק הוא
"יין טללים זך", משקה עלפי מעודן, מתוק מאד, שניתן להפיקו רק בריטואל מיוחד תחת אורו הכסוף של הירח המלא. מחירו של בקבוקון של משקה זה עשוי להגיע ל-800 פ"ז. האבירים טוענים כי הוא מצליל את המחשבה, וגורם לשותה להיות רהוט ורומנטי יותר מתמיד, לכן הוא מבוקש מאד בידי אבירים היוצאים למסע חיזור אחרי גבירת לבבם.
הדמות הידועה ביותר בפונדק היא המארחת שלו, סילהלמינה, אשה יפיפיה וכסופת שער, שהינה למעשה דרקונית כסף שהעדיפה מקום זה על פני מגורים ב-
Celestial Halls עם בני מינה. סילהלמינה, הלבושה תמיד בבגדים בהירים בוהקים, מחזיקה בתפקידה זה שנים רבות מאד, ואהובה כמעט על כל בני המסדר. היא יודעת הרבה, ומומחית בלהקשיב בסבלנות ולייעץ, אולם כל הנסיונות של אבירים רבים במהלך הדורות לחזר אחריה עלו בתוהו.
הכניסה לפונדק מותרת לכל האבירים, כולל טירונים בשעות החופשיות המעטות שנותרו להם, אולם הללו נאלצים לעמוד בהגבלות מהגבלות שונות, שאינן אהובות עליהם, בלשון המעטה. כך למשל, אסור להם לשבת ליד הדלפק, או לפתוח בשיחה עם אבירים בכירים, שרבים מהם, כולל המסטרים עצמם, נראים במקום זה לעיתים קרובות.
The Hall of Earthquake: מקום ידוע לא פחות, הנמצא אי-שם בין הגנים הוא ה-Hall of Earthquake, קומפלקס גדול ומרשים, שחלקו הגדול תת-קרקעי, המכיל את המפחות הגדולות של המסדר, אולמות הנשק והשיריון, וחדרי הצורפים ועושי התכשיטים והסמלים של מסדר סנט-קודור. זהו מקום גדול ומסועף, שרק חלקו העליון, חנות הנשק והתכשיטים, פתוחה לאבירים שאינם בתפקיד. רק אבירים מדרגת בירית זהובה ומעלה יכולים להכנס פנימה, אל תוך המפחות. צוות הנפחים והצורפים הוא גדול ומגוון ביותר, ואם כי רבים מתוכו הם גמדים, הוא מכיל אנשים מכל סוג ומין, ועובדים שם הקטיליאנים, קרייליכטים, איירנוסטים, עלפים, ואף נציגי עמים רחוקים יותר כגון הילאסיאנים. לפני שנים מעטות הגיע למקום גם אדם שחום ועוטה אדום מארץ מדבריות רחוקה בשם שיראזיה, בשם מוענד עבד אל'מאלק, ונתקבל לתפקיד בכיר במפחה העמלה על כלי נשקם ושיריונותיהם של גדולי המסדר.
הבוס המפחיד והלא מעורער של המפחה הוא טיטאן עצום מידות מהקטיליאנה בשם רומאטיקוס, הנראה לעיתים רחוקות מחוץ לקומפלקס, גובהו כמעט עשרה מטרים. עוטה טוגה זהובה, וזקנו השחור-אפור הארוך מגיע כמעט עד מותניו (ויש לו, כך אומרים, מערכת חדרים ענקית מתחת לקומפלקס). הלה, היכול להקטין עצמו למימדי אדם כרצונו[5], הוא רב-אומן שאין שני לו, גם במלאכות החישול וההתאמה העדינות ביותר. לעיתים, הוא נוקש והולם בפטיש הברקים האדיר שלו במפחה המרכזית, בעוצמה כזו שלא פעם האדמה באיזור כולו רועדת, מה שנתן לקומפלקס את שמו. רומאטיקוס מתמחה בעיקר ביצור חניתות ברקים אדירות, הניתנות כתחמושת לאורדת השחקים, שאנשיה מטילים אותם ביריביהם בקרבות אוויר עזים או כשהם צוללים על מבצרי אוייב. לעיתים קרובות, הוא משלב קסמי סערה אדירים ביצירותיו, השמורות לקצינים הבכירים ביותר של סנט-קודור.
כלל ברזל במפחה הוא כי תוצרתה נמכרת לאבירי סנט-קודור בלבד, ואסורה במכירה לאנשים מחוץ למסדר, ואביר שקיבל תוצרת של המפחה ומכר אותה, מסתכן בהדחה המסדר או לפחות בקנס כבד והורדה בדרגה. חוקי המסדר מצווים על אביר שאינו זקוק עוד לדבר-מה מהיכל רעידת האדמה להשיב אותו לשם, בכדי שישמש אבירים אחרים. כמו כן, התוצרת הטובה ביותר היא בד"כ לא למכירה כלל ועיקר, אלא מוענקת או מוצעת לבכירי המסדר או לאנשים ספציפיים. רק אביר בדרגת נבל הכוכבים ומעלה יכול להתיר חריגה מכללים אלו, ואף זאת רק מסיבה טובה מאד.

 

ו) איזורים תת-קרקעיים:
מתחת לקומפלקס קיימת רשת של מחסנים ומעברים, המשמשים לתפקידים שונים במסדר, אולם שני מקומות, עמוקים במיוחד, ידועים מאד:
הקטקומבות של סנט-קודור: עמוק מתחת לקומפלקס, בתוך מבוך שמור היטב בידי יצורים קסומים ורוחות שומרות, נמצאים קברותיהם של כל חברי המסדר שמתו או נהרגו שהמסדר הצליח להניח יד על גופותיהם. זהו מקום מפותל, עמוק מאד וסבוך, המכיל אלפים רבים של תאים וסרקופאגים. המקום הוא ממלכתם של חברי המסדר המיסטי, שאחראים, בין היתר, לנצח על חפירת מפלס חדש פעם בכמה מאות שנים, כאשר הדבר נחוץ, וכן להגן על המקום מכל משמר מפגיעתם הרעה של אלמתים ומפלצות מעמקים אחרות. עד עתה, עלה הדבר בידיהם, בדרך-כלל. כמה מהקוסמים של המסדר נושאים בתפקיד שומרי הקטקטומבות, המסיירים במפלסיהם מדי פעם, ומטהרים כל סימן לפלישה של יצורים לא רצויים, דבר הקורה מדי פעם.
The Hall of Darkness: כאשר שלטו אבירי אחוות הגולגולת בהידרוסט, ומסדר סנט-קודור פוזר וירד למחתרת, עבר כל הקומפלקס של רובע סנט-קודור לידי האבירים האפלים של קיידרהרץ. מנהיגם המפחיד, סר מורטהאוזן, הורה לאנשיו לא להשחית דבר ממה שמצאו שם, אלא לגנוז את הכל בהיכלות עמוקים מתחת לאדמה.
כאשר הובסו אבירי אחוות הגולגולת, והקומפלקס חזר לידי אבירי סנט-קודור במאה ה21-, גמלו אבירי סנט-קודור לאבירי אחוות הגולגולת באותה מטבע. הארכיב וכל החפצים השייכים למסדר האפל הורדו למטה ונגנזו בשלמותם בתוך אותם היכלות עתיקים, שכעת הם סגורים ומסוגרים, והכניסה לתוכם אסורה באיסור חמור לכל חברי סנט-קודור.
מתחת לארכיב, נעולות על מסגר ובריח, ומוגנות במחסומים וקסמים רבי עוצמה, נמצאות הקטקומבות של הסניף ההידרוסטי של אחוות הגולגולת, מקום הנחשב לרדוף רוחות ומסוכן בצורה קיצונית.
בעולם כולו, כך אומרים, ישנם רק שני מפתחות להיכל החושך. אחד מהם מופקד בידי מנהיגת המסדר המאגי, המסטרית פון ריטרסדורף, והשני מופקד בידי אחד מסגניו הבכירים של שגריר קיידרהרץ, אביר אחוות הגולגולת המפחיד והצונן פראנץ פון טוטאנהאוזר, שיש לו רשות, כל עוד שורר שלום בין הידרוסט לקיידרהרץ, להכנס למקום כרצונו במסגרת עסקיו האפלים, בלא שאיש מאבירי סנט-קודור יבלוש אחריו או יתערב, כל זאת בהסכם של כבוד האוסר על האבירים האפלים לנסות ולנצל רשות זאת בכדי לרגל בחלקיו האחרים של הקומפלקס של סנט-קודור או לנסות ולפגוע בו בזמן שהותם בתוכו. המחזה של האביר האפל, חיוור הפנים ובעל החיוך הקר המצמרר, הנכנס ויוצא מבסיס סנט-קודור עם עוזריו, הוא מחזה מוזר ומפחיד, אך מוכר לכל ותיקי המקום (אם כי מדי פעם טירון זה או אחר טועה ומפעיל את האזעקה, עניין שגם האר טוטאנהאוזר רגיל לו היטב). החצופים שביריבי סנט-קודור אוהבים מאד להשתמש בעניין זה להכפיש את המסדר, כאילו הוא עושה יד אחת עם הגרועים שבאויבי האימפריה, האשמות שמתקבלות בשתיקה מלאת בוז.

 

III) יריביו של מסדר סנט-קודור

רובע סנט-קודור, והיכלות האבירים שוקקי החיים שבתוכו מהווים נציגות, אולי כמעט אחרונה, להידרוסט העתיקה, וככזו, יש לה אוייבים רבים, שהגדול ביניהם הוא לורד סילבריץ', ראש הסיעה הכלכלית בפרלמנט, הרותח במיוחד על מעמדה המיוחד של האבירות מבחינת מיסים, ועל התמיכה הנדיבה שהיא מקבלת מאוצר המלך. בנאומים חוצבי אש ולהבות (במיוחד בעת ישיבת התקציב) קורא סילבריץ' פעם אחר פעם לבטל או לקצץ בלא רחם במוסד "מיותר, בזבזני ואנכרוניסטי זה", עמדה בה תומך האגף הקיצוני בסיעה הכלכלית (אולם דווקא האגף המתון בסיעתו שלו מכשיל את סילבריץ' בהתנגדות מתמדת לפגיעה באבירות, ועל כך הוא זועם מאד, ביחוד על לורד אדמונד קלווין, שעושה תמיד יד אחת עם השמרנים בנושא זה), וכן הסיעה האימפריאליסטית, הרואה באבירות את אחד ממתנגדיה החריפים ביותר. לאלו מצטרפים רוב חברי הסיעה הרדיקלית, (מלבד פרופ' בלטון, הסבור כי גם לאבירות יש חופש לשמר את דרכיה, ושניים-שלושה צירים אחרים), כאשר מנהיגה, אנטוני בלייק, בולט בשנאתו נטולת הרסן והארסית לכל משרתיו של סנט-קודור, כנגדם יצא "צבא התבונה" של אבי-סבו, פרופסור הנקן. מסדר סנט-קודור נלחם ברעיונות אלו בשצף-קצף באמצעות נציגיו בפרלמנט, בראשות המסטרית דיים לינדה סלנוויל (מנהיגת ה-Speachcloaks), ובעזרת הסיעה השמרנית וכמה מהנציגים העצמאיים, המתנגדים בתוקף לפגיעה כזו במסורת ההידרוסטית.

 

 

בחזרה אל דף האינדקס של ארצות העולם הידוע


בחזרה אל דף המבוא לאימפריה ההידרוסטית


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001
בניית האתר :
The Pundak
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כשלהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום

 

 

 

 

 [1] אביר אריות ומעלה.

[2] ורדים לבנים לציין זיכוי או קבלת בקשה, לפי העניין, ורדים אדומים לציין הרשעה או דחיית הבקשה, וורדים שחורים לציין הדחה מהמסדר או גזר דין מוות.

[3] חלקו הלא פומבי. החלק הפומבי, הנערך לפני כל האבירים, נעשה בהיכל קודור.

[4] מסע שלאיש אסור להצטרף אליו, מלבד בן/בת זוגו של המת/ה שהינו בעצמו אביר סנט-קודור בדרגת בירית זהובה ומעלה.

[5] דבר שהוא עושה בדרך-כלל כשהוא נדרש למלאכות עדינות שאינן מתאימות לגודלו.