מאגר הדמויות הקיימות  ::  יצירת דמויות חדשות ועליית דרגות  ::  מאגר המפלצות


המפלצות

עמודי המפלצות נועדו לשתי מטרות עיקריות:
  • קודם כל עמודים אלו יאפשרו לכם השחקנים השונים להכיר מלאי רחב של מפלצות מראש, ובכך אולי לשפר את ביצועיכם בזמן ההרפתקה עצמה.
  • עמוד המפלצות נועד גם להנאתכם הכללית, אתם מוזמנים בכל עת לקחת מן האתר בכלל ומן עמוד המפלצות בפרט את המידע לו אתם זקוקים כדי לנסות ולנהל משחקים בשיטת א.א.א בצורה עצמאית.


משמעות הדרגות - הערה חשובה
ברוב משחקי התפקידים הפופלרים כיום משמשת הדרגה כמדד כוח למפלצות ואויבים. מכאן נובע כי מפלצת בעלת דרגה גבוהה יותר תהיה החזקה יותר ולהפך. כמו כן נוצר מצב בו לכל מפלצת הדרגה שלה, ואויבים מסוים אף פעם לא ירדו אל מתחת לדרגה מסוימת. חשוב להדגיש כי בשיטת א.א.א הדבר איננו כך, וכי הדרגה אינה משמשת כמדד עוצמה כללי, או כמדד לחלוקת נקודות הניסיון של הדמויות (נק"נ). בשיטת א.א.א. לכל יצור טווח דרגות משלו המתחיל בדרגה אחת ועולה מעלה ללא הגבלה. הדרגות באות להדגיש הבדלים ביחס עצמי, ומכאן שיצור דרגה 2, הוא גרסה חזקה יותר של אותו יצור בדרגה אחת. הדבר מאפשר להשתמש באותם היצורים ברמות שונות, כאשר לנוחיות העברת האינפורמציה במשחק נהוג לסמן כל כמה דרגות בשינוי פיזי הנראה לעין, בין אם מדובר בשינוי גדול או קטן, בגוף היצור או במה שהוא נושא עליו, מדגישים לרוב את ההבדלים לפני השחקנים, על מנת שיוכלו להבין כי הם מתמודדים אם סיטואציה שונה כעת. צורת הדרגות מביאה לכך שרושמים את מרבית היצורים בשיטה בדרך הבא:
  1. ראשית יש את מאגר הנתונים של היצור בדרגה ראשונה.
  2. לאחר מכאן מציינים את התחזקות היצור בכל דרגה.
כך ניתן על ידי מינימום נתונים לחשב את תכונות היצור לטווח הארוך על ידי הוספת הציונים לכל דרגה לציוניו ההתחלתיים של היצור האמור. כמובן ששיטה זו לוקה בחסר, משום שיש מקרים בהם מעונינים שהשינוי לא יהי אחיד (לדוגמא יצור בעל יכולת הטלת קסמים יקבל בכל דרגה קסמים חדשים אחרים). לפיכך לעיתים קרובות יש לחלק את השינוי לכל מספר דרגות. כך למשל יכול יצור אחד להתחזק באופן מסוים עד דרגה 5, ואחרת עד דרגה 12. כמו כן יש להוסיף לעיתים הערות ביניים לגבי דרגות מסוימות בהן יש שינוי נוסף מן הרגיל.
הסברים והערות
לדפי המפלצות


מפלצות בקבוצות
חלק זה מתייחס לרמה הקבוצתית בה מסתובב היצור ברחבי עולם הפנטזיה, או במילים אחרות באלו גדלים של קבוצות עשויים השחקנים להיתקל בו (להוציא כמובן מקרים מיוחדים כגון קרבות בצבאות מאורגנים וכו'…)

סוג הקבוצהבודד זוג  צוות  קבוצה להקהגדודפלוגהצבאיעצוםמעל יכול ספירה
מספר היצורים123-45-10 11-25  26-50  51-100  101-200  201-500 500+


אוצרות וציוד
ציוד הם אותם דברים שהיצור נושא עליו לשימוש האישי, ועליהם מתבססים גם תכונותיו הרשומות (כגון נשק, שריון וכו'...). עקב העובדה שהציוד נישא על הדמות בכל עת, הוא יוותר על גופת היצור לכשימות לבטח, והשחקנים יוכלו לאוספו. כמות הציוד ואיכותו משפיעות גם על כמות הנק"נ שינתן על המפלצת (ככל שהשחקנים מקבלים יותר ציוד הם יקבלו פחות נק"נ – אין אצלנו בונוסים כפולים ), כמות האחוזים מהנק"נ המקורי שתתן המפלצת עקב כך מופיע בסוגרים ליד ערך הנק"נ). שים לב כאשר מסיבה כל שהיא לא יקבלו השחקנים את הציוד האמור, אזי יגדל הנק"נ אותו הם יקבלו (עד לערך של 125%, עבור אי מתן ציוד כלל). אוצרות בניגוד לציוד הם כל אותם הדברים שנושא על עצמו היצור, אך השחקנים לא ידעו על קיום עד אשר יערכו חיפוש על היצור, והם מסומנים באחוזים לסיכוי מציאתם, עד כמות אחוזים של 150% למרות שיכול להיות מצבים בהם יידרש יותר (ישנה מיומנות של חיפוש ציוד המוסיפה את סכומה להטלת האחוזים בעת החיפוש על היצור, ומאפשרת לעבור את המאה אחוז).

פגיעה
קטע זה מתייחס לכל אמצעי הסבת הנזק שמצויים בידי היצור האמור, ואת הפרשי הבריאות שהם עשויים להוריד במכה נקייה )לא כולל השפעות מיומנות ועוצמת התוקף, או שריון המתגונן).

מאגר המפלצות


דפי המפלצות נכתבו כקובץ .doc, מסמך של Microsoft Word.

מפלצות:
אורק לוחם