סמל פודקאסט.jfif

 

 

 

 

ברוכים הבאים אל "אחרי ההתנפצות", הפודקאסט הרשמי של עולם המערכה מלסטרה!

הפודקאסט הוא הקלטה של קמפיין רשמי שאני והקבוצה שלי מריצים במלסטרה

אנו מתכוונים, במידת האפשר, להעלות פרק חדש כל שבועיים.

 

עלו פרקים 1 עד 22 של העונה השניה

 

כל העונה הראשונה עלתה לרשת: הקדמה ופרקים 1 עד 21.

כמו כן עלה פרק בונוס שעוסק בשיטת המשחק.

 

את הפודקאסט אפשר למצוא ולהאזין לו בלינקים הבאים

Radio Public

Spotify

Google Podcast

Breaker

Pocket casts

Apple

Podcasts

תמונת הנושא של הפודקאסט (וגם איורים אחרים של מלסטרה) צוירה בידי האומנית לילך נצר

 

 

 

הקדמה

 

מלסטרה: עולם חרב למחצה, זירת קרב בין שרידיה של אימפריה מטריארכלית חסרת רחמים לבין חסידיה של דת עתיקה ואלוהיה הכל-יכול: "האבא בעל הקרניים".

במשך מאות שנים, משלה בכיפה האימפריה האנ'מירית, מונהגת בידי כוהנות נצחיות שסגדו ליהלומים מסתוריים ממימד אחר. אף אחד משוכני מלסטרה לא הצליח לעמוד בפני האימפריה: לא החוואים הנוקשים מהצפון עם כוהני הטבע שלהם, שהובסו בדם ואש; לא ממלכת האור הנשגב של אורגי הערפל במערב, שנאלצה לכרוע ברך; אפילו העוגים העתיקים, על המוני לוחמיהם המגודלים וצמאי-הדם, רבי-המגים שלהם וחומותיהם האדירות שגילן כגיל העולם עצמו. איש לא הצליח לעמוד בפני הלגיונות האנ'מירים, שנס גבירות היהלום הנצחיות מתנוסס מעליהן.

אלא, שדווקא בשיא נצחונה, החלה האימפריה להרקב מבפנים. לפני שישה עשורים, פרצה מלחמה אכזרית בין המועצה הנצחית לבין מורדת שאפתנית שטענה שהיא גלגולו המחודש של היהלום האפור.

ואז, בשיאה הברוטלי של המלחמה, זועזע העולם בסדרת אסונות שנקראו בפי כל "ההתפרצות הגדולה". הרים התמוטטו; ערים נסחפו אל תוך מי האוקיאנוס; מחוזות שלמים, בעיקר בדרום, הפכו לתופת של יערות רעילים. 

האימפריה האנ'מירית נופצה לרסיסים; כוהנות היהלומים הנוצצים נעלמו, או חלו בזו אחר זו במחלה שנטלה מהן צלם אנוש, וגרמה להן לנוס, גוססות ומיבבות, אל תוך החשיכה; רק מעטות מהן שרדו, מנסות להשתמש בכוח המועט שנותר להן בכדי לנסות לייצב שרידים ממה שהיה עד זה לא מכבר אימפריה אדירה.

 

שני דורות לאחר מכן, מלסטרה (או מה שנותר ממנה) הוא עולם מסוכן ואכזרי.

 

בקהילות שנותרו על כנן, מתעוררים כוחות חדשים... וגם כוחות ישנים שמעולם לא נשכחו מלב, חלקם מבקשים לבוא חשבון עם שרידי האימפריה וגבירות היהלום שלה, בהן הם רואים את תמצית כל הרוע.

הדת העתיקה של החוואים בני פאר'ליל, על כוהניה הקרובים לטבע, הפולחן האקסטטי שלה, ודעותיה המוצקות מאד לעניין כוהנות ונשים בכלל, מתחזקת ורוכשת חסידים חדשים משנה לשנה. מספרים, כי אי-שם בצפון קם נביא קנאי, ומארגן כוח גדול שנשבע למחוק כל זכר מהאימפריה, הכוהנות והיהלומים הנשגבים שלה מעל פני האדמה; יש אומרים, כי חסידיו של הנביא מתרבים משנה לשנה, ונמצאים בכל מקום.

גם בבקעת קיירן השלווה לכאורה, החרבות מושחזות, וסכסוכים ישנים וחדשים עלולים לצאת בקרוב מכלל שליטה: ארבעת בתי האצולה המקומיים, שחלקם מתעבים האחד את השני מזה דורות רבים; מטיפים של הדת העתיקה מלהיטים את הרוחות ודורשים כנגד שרידי הכוהנות הנוצצות ותומכיהן; ובינתיים, הולכות ורבות השמועות שמפלצות נתעבות ומסוכנות מאי-פעם כבר נצפו בגבולות הבקעה וגם מעבר להן.


בינתיים, באחוזה מוזרה אחת שניצבת על צוק גבוה בקצה עיר המחוז של בקעת קיירן, מתרחשים מאורעות מוזרים.

הלורד הישיש והמתבודד החליט - כך פתאום - על עריכת סעודה חגיגית למכרי המשפחה; אל החצר הגבוהה ושטופת הערפל מזדמנים, במקרה או שלא במקרה, שני אנשים צעירים שהתקבלו זה עתה לשירות האחוזה:

דאר'נורל - נער בריון לשעבר שנשבע להשתנות ולשרת את האור

ליריס - כוהנת כחולה צעירה שמתחזה, מסיבות השמורות איתה, לעוזרת מטבח.


וכך, נפגשים דארנורל וליריס - חניך צעיר ועוזרת טבח חסרת חשיבות - במטבח בשולי החצר שט אחוזת קור-לאנקרוס, כאשר ההכנות בשיאן, והאורחים עומדים להגיע. מה כבר יכול להשתבש?

 

 

 

מלסטרה_קאבר.png

 חזרה אל האינדקס של מלסטרה

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים (ואפילו מומלצים!) אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.