מלסטרה_קאבר.png

 

 

קמפיינים והרפתקאות

בחלק זה של האתר תמצאו תקצירים של קמפיינים שונים שהרצתי בעולמות מערכה שונים: הן בעולמות המערכה שאני עצמי בניתי (בעיקר קלדאריה, וכעת גם במלסטרה), והן בעולמות מערכה אחרים - מגרסה אפלה של הארץ התיכונה בסוף העידן הרביעי, אזארות', ועוד.

 

עולם מערכה: קלדאריה (ממלכת הידרוסט)

שרלוט גריווינד, חניכה בבית יתומים שהפכה לאומנת צעירה, מתפתה לנסוע לעיר הגדולה הידרקראון בעקבות הצעת עבודה מפתה, שמתגלה כמלכודת אכזרית של סוחרי נשים. לאחר שנמלטה בשארית כוחותיה, היא מוצאת עצמה חסרת פרוטה, ונגררת אל המסלול הרגיל המיועד לבריות אומללות מסוגה: מחסור, מחלת ריאות וארון מתים לא מסומן.

אלא, בעוד בית העבוט כבר מוכר את חפציה וקברן מפוקפק עושה ממנה עסקה רווחית עם סוחרי גופות - כוח מסתורי מקים את שרלוט מסף המוות, עם כוחות וזכרונות של פלדין שנספה מאה שנים קודם לכן. אותו אביר שכוח הותיר אחריו כמה וכמה עסקים בלתי גמורים... וגם אויבים מושבעים.

עולם מערכה: קלדאריה (ממלכת הידרוסט)

קמפיין שמתרחש בחבל ה-West Downs - מחוז עם שרידי ממלכה שכוחה, שהפך לאיזור שכוח למחצה בפאתי האימפריה ההידרוסטית. אלאריס קונינגטון, עלמה עשירה ומפונקת ובת לאם מוזרה שדם עתיק של הממלכה הישנה זורם מעורקיה, מוטלת אל עין הסערה בבת-אחת, כאשר היא ואביה נאסרים בפתאומיות, ומופקרים לחסדיו של מכשף סדיסט והבריונים שלו. בכדי להחלץ ממוות איטי, אלאריס עושה עסקה נואשת עם כוח שקשור לאחת הגבירות של עם הפיות; עסקה שמחירה עלול להיות גבוה מאד.

אם לא די בכך תאגיד הכריה שקיבל זכיון בלתי מוגבל מהוד-מלכותו, אינו מקבל בהבנה את המטרד החדש - ואת הנבירה של אלאריס בסודות ישנים ומעשים שכמה מנהלים בעלי צילינדרים מהודרים מעדיפים לשכוח.

עולם מערכה: קלדאריה (ממלכת הידרוסט)

קמפיין המשך מאוחד של הקמפיינים:

 "עלייתה של דיים גריווינד" ו"האגדה של אלאריס".

דיים גריווינד, שספק נשלחה למשימה וספק הוגלתה צפונה בגלל תככים בחצר המלך ובמסדר האבירים שחשבה שמצאה בו בית, ואלאריס שמתמודדת עם תוצאות מעשה פזיזות שסייע להעיר כוחות עתיקים ואפלים, מאחדות כוחות כדי להתמודד עם התקפה קרבה ובאה שעשויה להטביע את הווסט דונס בדם ואש.

מולן ניצב מלך דרואיד עתיק שקם מהמתים, על כוחות הסערה הפראיים ולגיונות הגנולים והפראים שסרים למרותו; אלא שכוחות מרושעים עוד יותר ממשיכים לפעול ברקע - ולאיים לא רק על המחוז, אלא על ממלכת הידרוסט כולה בגורל שחור משחור.

 

עולם מערכה: הארץ התיכונה בסוף העידן הרביעי

קמפיין על בסיס הארץ התיכונה של טולקין. הקמפיין מתרחש בסוף העידן הרביעי, עידן שלם לאחר מלחמת הטבעת.

מלכה המטורף של גונדור, אכול שנאה לזכרו של אביו, מאמץ אל חיקו מסדר של רדיקלים המכונים 'משמר היונה', שהכריזו מלחמת חורמה על המסורת של גונדור והמערב (והספר האדום במיוחד), שבעיניהם אינה יותר ממסכת נתעבת של התנשאות על השונה והאחר.

בכל רחבי גונדור, נשרפות ספריות עתיקות; פסלים היסטוריים מוסרים ומנופצים לצהלות המון היונאים ותומכיהם; ומרדף חסר רחמים מוכרז על כל עותק ועותק ששרד מ'הספר האדום' כדי להעלותו באש.

מלך גונדור מסלק אצילים שאינם תומכים ברעיונות החדשים, כורת ברית עם בני הדרום והמזרח, ומתארס לנסיכה מהאראד. היחסים בינו לבין בת-בריתו הישנה רוהאן עומדים על סף מלחמה.

ובאותה עת, בעיר מינאס איתיל (ששרידים מצללי עברה הרחוק כמינאס מורגול עדיין רודפים אותה), מתחברים במקרה פייטן צעיר, גמד נודד שעובד כתכשיטן לעת מצוא, ואורגת ערפל רדופה, שנמלטת מביתה של גבירה תומכת יונאים, שם אולצה לשמש כמשרתת. מחלוקת על צוואה של יהלומן ערירי, שרידי תכשיט הרוס, וגירושין מכוערים של אדון עשיר מרעייתו הרוהירית, מטילים את החבורה למאבק חזיתי מול משמר היונה, ולסדרה של הרפתקאות אפלות.

 

עד כה, הורצו בקמפיין ארבעה חלקים:

ספר 1: מתרחש במינאס איתיל וסביבותיה (מרכז איתיליין).

ספר 2: מתרחש בקאיר אנדרוס ובביצות שבין גונדור לרוהאן.

ספר 3: מתרחש במזרח רוהאן, ליד ביצות האנטוואש.

ספר 4: מתרחש בהרים הלבנים שבין רוהאן למערב גונדור.

ספר 5: מתרחש במחוז ארך שבמערב גונדור (בהרצה...)

 

עולם מערכה: הארץ התיכונה בסוף העידן הרביעי

קמפיין שמתרחש במקביל ל"דמדומי המערב" באיזור הנפה הצפונית של הפלך לשעבר, שהפכה לאיזור מוכה שלגים ומסוכן.

לואיזה פרייסגירדל, היא אחת מחמש בנותיו של ג'נלטהוביט מנוח ולוחם אמיץ בשעתו - אחד האחרונים בהוביטים מן המעמד הגבוה שזכה לחינוך בממלכת ארנור השוקעת טרם שהוכרעה בידי הכפור מהצפון.

כמה מכות נאמנות שהרביצה בהוביט חמדן וגס-רוח שנבר בלא רשות בחפציו הישנים של אביה, מביאים לביטול אירוסיה של לואיזה לבן משפחה עשירה כקורח מהעיר ברוקנבורינגס. לואיזה, שאמה מאלצת אותה לצאת למסע כדי לפייס את ארוסה הזועם, נקלעת לסדרת מאורעות מוזרים ואפלים, שבמרכזם אורגת ערפל מוזרה, שיתכן ומשחקת משחק כפול; יצורים פראיים ומסוכנים שזוחלים לאורך גבולות הפלך - ואולי גם שחיתות וסודות אפלים בלב חצרו העשירה והמשגשגת של התאין גורת'ו, מושל הנפה הצפונית.

 

הקמפיין הסתיים.

עולם מערכה: מלסטרה

קמפיין נסיוני ראשון בעולם המערכה מלסטרה.

בירזראן הגיעה לפרקה בכפר פאר'ליל קטן במרכז בקעת קיירן, בתו של רצען וסנדלר קשה יום ומרובה צאצאים. היא מוכרת בכפר כנערה צעירה ומוזרה למדי (או פשוט הגיונית ובעלת תכונה שנקראת מוח, אם תשאלו אותה), וניכרת בקול מוזר, כשרון לקריאה וכתיבה שגורם לעיניים להתגלגל (בעיקר במקום בו רבים מהצעירים 'מתחזקים' ונאספים במעגלי עופרים אדוקים), וחיבה בלתי מוסברת לחיטוט במקומות שכל איכר בר-דעת נגעל מהם.

יום עמוס בבית המלאכה של אביה, מקבל תפנית פתאומית שמשליכה את בירזראן בלא התראה להרפתקאה מסוכנת, כשהיא חמושה בשיריון עור עלוב, קשת מאולתרת ושני פגיונות ישנים ובלתי מרשימים בעליל.
מדוע משכה בירזרגאן תשומת לב פתאומית באחוות הנשים המקומית? מי המשפחה המוזרה שהתיישבה בבית המידות המתבלה שעל סף היער, שהלורד המקומי לא הצליח למצוא לו שוכרים במשך שנים ארוכות? מה חבוי במערה העמוקה שסערת גשמים עזה חשפה מתחת לתילי הבוץ ביניהם נהגה בירזגראן ללקט עשבים? ומה שורץ בעלטה, מחכה לקורבן לא זהיר כדי להמיט עליו גורל גרוע ממוות?
ובכך, הצרות רק מתחילות... 


קמפיינים ומערכות שכתבתי בעולם של World of warcraft שהזכויות בו שייכות (עדיין...) לחברת בליזארד - יפורסמו בעתיד.

 

עולם מערכה: מלסטרה

עלמה שאפתנית שהלכה צעד אחד רחוק מדי בחיפושה אחרי תהילה (או לפחות רב-אומן שינחה את כשרון הציור שלה בדרכו אל התהילה המובטחת), מוצאת את עצמה מתחת לפסלי הענק בדרך שעולה מחצרות הגרניט אל רכס קאראנסיל, עם מכתב המלצה צונן למדי באמתחתה. האם שני האדונים המיוחסים, יש אומרים אצילים גולים, אליהם נשלחה, אכן ראויים לאמון?

ובאותה עת, גבוה מעבר לשבילים הבוגדניים שמעפילים על מרגלות רכס קאראנסיל, באחוזה מושלגת ושכוחת אל מעל אגם קפוא, נשלחים למשימה שני גברים צעירים – חניך צעיר במסדר הקאראנ'סירי ובנו של רועה חסר כל, שפיתח מיומנות בסיסית באומנות הכישוף – מה שתרם מאד לדרך בה אביו הסתבך בצרות ואיבד את העדר, או כך לפחות מרכלים הכפריים מסביב:

דמויות חשודות וחמושות נצפו קרוב מדי אל הדרך היחידה שמחברת את האחוזה הנידחת אל דרך המלך, עניין מעורר דאגה לכל הדאות: אם שודדים אלימים ירדו מהגבעות הקפואות אל מדרגות האבן, הם עלולים לנתק את הטירה ויושביה מהעולם החיצון – דווקא בסוף החורף, כאשר בקרוב יחלו סוחרים לנוע שוב בדרכים, ולשאת עימם אספקה חיונית. הטירה צריכה שני אנשים, עדיף צעירים (או כאלו שחסרונם לא יורגש יתר על המידה, אם המשימה תכשל והם לא ישובו...), לסייר במעבר ההרים ולדווח בחזרה.

רוחות מיללות בין סלעים עתיקים; צורות מוזרות מרצדות בתוך הקרח; משהו רוחש בתוך האפלה הקפואה.

 

עולם מערכה: מלסטרה

בעוד ששני דודיו הישישים של הלורד קור-אומת'ל מחפשים אוצרות ומתככים זה כנגד זה, באחוזות שבנו בשטחים ששבטי הציידים של דר'ארון מחשיבים לשלהם, מתפשטים צללים מאיימים מעל ומתחת לגבעות.

כלבים נגועים משוטטים במדרונות מוכי הגשם; חוטפי עבדים וחותכי גרונות מחפשים משהו... או מישהו.

האם לורד טולביס הישיש והנרגן הוא היחיד שמתכנן מאורע בלתי נשכח? ומי חומד את המתנות יקרות הערך שעושות את דרכן לאחוזתו? האם משהו רוחש באפלה מעל המפלים הקדומים... ומתכנן היטב את צעדיו?

הרפתקאות חד-פעמיות ואחרות שנכתבו על-ידי

להרצה בכנס דרקוניקון ובכנסים אחרים

 

 

 

 

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כשלהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.