כשרונות יחודיים

 

שם הכשרון

מקצוע

הסבר מקוצר

מנגינה מהדהדת

פייטן

כל פייטן יכול להחליף במהלך הקרב את מנגינת או שיר העוצמה שהוא מפעיל כדי לסייע לחבורה או לפגוע ביריבים שלה. אולם פייטן בעל כשרון של 'מנגינה מהדהדת' זוכה ביכולת מיוחדת, לפיו כאשר הוא מחליף מנגינות, האפקט של המנגינה הישנה נותר וממשיך לפעול במשך סיבוב או שניים (תלוי האם המנגינה הקודמת היתה בעוצמה רגילה או 'מוגברת'), ביחד עם האפקט של השיר החדש.

זימון יצורים

מטילי

לחשים

כשרון מיוחד שאפשרי לכוהנים וקוסמים (לא ללוחמים קוסמים), ואין לבלבל בינו לבין 'אח החיה' של הפארזורג. הכשרון הזה פותח בפני מטיל הלחשים סדרת לחשים בעוצמה הולכת ועולה שמאפשרת למטיל הלחשים לזמן לקרב יצורים - בדרך-כלל מכושפים או יצירי-יסוד כאלו ואחרים, בהתאם לאסכולת הלחשים שלו עצמו, שילחמו לצידו למשך מספר סיבובים מוגבל.

עוצמת היצורים הולכת ועולה ככל שדרגת המטיל עולה. כך למשל, בעוד כוהן מתחיל של אלת האש והמלחמה של פיות האבק, יכול לזמן שדון-אש קטן, הרי בדרגות גבוהות יותר, אפשר לזמן יצור שדומה לכלב שאול, ובדרגות גבוהות במיוחד, מפלצת ענק דמויית שד עשוי מאש או אפילו מאגמה טהורה.

שינוי צורה

פארזורג,

כוהן

פאר-אגול

כשרון שמשתנה מדמות לדמות; מחזק אלמנטים של שינוי צורה ולקיחת תכונות מחיות, לעיתים עד כדי יכולת לצבור מספיק עוצמה או זעם במהלך הקרב, כדי ללבוש צורה של חיה ענקית מאותו סוג ולהשתמש ביכולות שלה כנגד היריב.

שימו לב: זהו כשרון נדיר במיוחד, שיש לו משמעות עצומה במיתולוגיה של הפארליל וכן במיתולוגיות של עממים דומים במלסטרה. אין לתת אותו לשחקן או להשתמש בו בקלות ראש.

בניית

קונסטרוקטים

מטילי לחשים

מגלמי אבן ובוץ 'פשוטים', ועד אגדות על דמויי אדם מתעתעים עשויים מפלסמה חיה, או שמועות מבעיתות על יצורים שנוצקו מבשר של אנשים טבוחים וניחנו בתאבון מחריד לבשר אדם; בניית קונסטרוקטים היא אחת האומנויות הנדירות ורבות העוצמה שמטיל לחשים יכול ללמוד, וליצור לעצמו - לא פעם במחיר יקר, לעיתים גם מחריד - משרת או משרתים רבי עוצמה; הסוג קשור לסוג הכשפים של מטיל הלחשים עצמו, ויכול להתפתח ביחד איתו.

הערה: זה אחד הכשרונות המיוחדים הבודדים שאינו קשור ישירות ליכולות קרביות, אבל עשוי להקנות עוצמה רבה בדרכים אחרות.

ראיית צללים

בעלי יכולת

מאגית

ראיה אל תוך עולם הצללים מאפשרת לדמות לראות בזמן ולהתגונן בפני סכנות שאורבות במימד האפל של הצללים; אולם מנגד, לא פעם גם גורמת להם לראות אותה...

ברמות נמוכות, הכשרון מקנה יכולת התבוננות לצללים, וזיהוי של תופעות או סכנות שבאות משם, כמו גם הגנה מוגברת מפני לחשים שמבוססים על צל, סיוטים ואשליות; ברמות גבוהות יותר, הוא מאפשר לדמות - לעיתים - לרצד ממש אל תוך הצללים וחזרה, באורח מלא או חלקי.

אומן נשק

לוחם, סייף

הכשרון הזה פותח בפני לוחם או סייף גישה לאסכולות קרב או ל-Battle stances מיוחדים, שמאפשרים לו (ולעיתים לבני הברית שלו) יתרונות שונים בהגנה או בהתקפה, וזאת אגב הפעלת מכות מיוחדות ותמרוני נשק רגילים.

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

                                                                                                                                 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.