כשרונות "איסוף"

 

שם הכשרון

תכונת

בסיס

גלגול

טבעי

הסבר מקוצר

כריה

כוח

וכושר

חלקי

כשרון שמאפשר לדמות להפעיל באורח יעיל כלי כריה, כולל ובעיקר איזמלים ומכושים; דמות בעלת כשרון כזה, יכולה להבחין בין היתר בעורקים של מתכות יקרות או שימושיות מתחת לאדמה, ולנסות לכרות אותם או את חלקם החוצה.

המלצה: אפשר לזהות ולכרות רק חומרים שדרגת הערך שלהם זהה או נמוכה מדרגת כשרון הכריה. כך למשל, אם 'זהב שמש' נחשבת מתכת יקרה בדרגה 3, רק בעל כשרון כריה 3+ ומעלה יוכל לכרות את העורקים שלה באורח יעיל.

 

בנוסף לאלו, דמות בעלת כשרון כריה יכולה להסיר ביעילות מחסומים ומכשולים של אבנים שהתמוטטו, עם פחות סיכוי להפיל על עצמה את תקרת המבוך בין לבין; יכולה לחפור באורח יעיל יותר ולאורך זמן ארוך יותר בלא להתמוטט מעייפות, ובעלת סיכוי להבחין (גם אם באורח פחות יעיל (למשל עונשין 2-) מדמות עם כשרון גששות תת-קרקעית) במלכודות התמוטטות ושאר מפגעים דומים במעמקי האדמה - כולל רצפה לא יציבה, איזורים נגועים בגז מכרות, ועוד.

עשבונאות

חוכמה

לא

כשרון שמאפשר לדמות לזהות עשבים בעלי ערך (בין אם לשיקויים, לבישול או לרקיחת רעלים), לקטוף אותם ולשמר אותם לטווח קצר בלא להרוס את הערך והיעילות שלהם.

כמו בכשרון כריה, ניתן להשתמש ביכולת לזיהוי וקטיפה של עשבים שלא עולים בדירוג או בעוצמה שלהם על דירוג הכשרון של העשבונאי.

אפשר להשתמש בכשרון עשבונאות לסיוע ומתן בונוס מסוים להפעלת מספר כשרונות אחרים של אותה דמות או דמות אחרת, ובין היתר בישול ועזרה ראשונה.

 

הערה: מטעמי יעילות, אפשר להשתמש בכשרון עשבונאות גם ככזה ש"מכסה" איסוף קליפות עץ וחלקים אחרים שנדרשים לכשרון יצירה/עבודה בעץ.

פרוונות

זריזות

לא

כשרון שמאפשר לפשוט מעל חיה או מפלצת הרוגה חלקים חיצוניים בעלי ערך, כגון פרווה או קשקשים, בלי לרטש אותם ולהפוך אותם לחסרי ערך בתהליך. ככל שהכשרון גבוה יותר, כך היכולת להצליח להוריד חלקים עדינים יותר, או להוריד כמות גדולה יותר של פרווה או קשקשים לא פגומים, הולכת וגדלה.

תוספת אפשרית:

דמויות בעלות כשרון פרוונות 2+ ומעלה, יכולות לזכות בבונוס 1+ לגלגולי פגיעה כנגד חיות ומפלצות דמויות חיה, ובונוס 1+ לאפשרות להשיג נגדם פגיעה קריטית.

דמויות בעלות כשרון פרוונות 4+ ומעלה, יכולות להשיג את אותו הבונוס גם כנגד דרקונים, ומקבלות גם בונוס 1+ כנגד כשרון ההדיפה הפסיבית רב העוצמה של קשקשי הדרקון.

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

                                                                                                                                 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.