כשרונות יצירה (Crafting)

 

שם הכשרון

תכונת

בסיס

גלגול

טבעי

הסבר מקוצר

אלכימיה

מיוחד

לא

כשרון רקיחת שיקויים מסוגים שונים, החל משיקויי מרפא ושיקויים מחזקים, וכלה בשיקויים מתעתעים ורעלים.

אפשרות: דמות מתחילה בוחרת את הכשרון הבסיסי, וכאשר היא מגיעה לדרגה של 3+, היא צריכה לבחור התמקצעות (ריפוי, רעלים, ועוד), כאשר היא תשאר ברמת 2+ ביתר תחומי ההתמחות של שיקויים.

אריגה

מיוחד

לא

כשרון לארוג גלימות ושאר אריגים ומלבושים איכותיים, ובהמשך גם קסומים, תוך שימוש בחומרי גלם עדינים, נדירים ובעלי עוצמה גדולה יותר ויותר ככל שמגיעים לדרגות אימון גבוהות יותר.

הנדסה

מיוחד

לא

כשרון שמאפשר עבודת מתכת, עץ ועור שנדרשת לשם יצירת מכונות; החל מגלגלי שיניים וצינורות, שהופכים ברמה גבוהה למנגנונים מורכבים שמניעים מכונות מתוכמות, אם או בלי כוחות מאגיים; והמשך בבניית בליסטראות ומכונות מצור אדירות.

חישול נשק

מיוחד

לא

כשרון שמאפשר שימוש במתכות ולעיתים גם בחלקי עץ, אבנים טובות ואפילו שיקויים כדי לייצר כלי נשק שעשויים כולם או רובם ממתכת, כמו גם ראשי חיצים.

אפשרות: דמות מתחילה רוכשת כשרון 'נפחות' או 'עבודת מתכת' בדרגה בסיסית (1+), ורק בשלב מאוחר יותר של 2+ או 3+ צריכה לבחור התמקצעות בין חישול נשק לחישול שיריון.

חישול שיריון

מיוחד

לא

כשרון שמאפשר שימוש במתכות, לעיתים בתוספת חלקי עור, אבנים טובים ואפילו שיקויים, בכדי ליצור מגוון של שריונות מתכת ומגינים, כולל שיריונות לסוס ושריונות מיוחדים אחרים.

אפשרות: דמות מתחילה רוכשת כשרון 'נפחות' או 'עבודת מתכת' בדרגה בסיסית (1+), ורק בשלב מאוחר יותר של 2+ או 3+ צריכה לבחור התמקצעות בין חישול נשק לחישול שיריון.

כתיבת רונות

מיוחד

לא

כשרון לציור ולחריטה של סמלי כוח מורכבים, שלכל אחד אפקט קסום בפני עצמו. כותב רונות מתחיל, יכול לייצר רונות פשוטות בעלות מספר שימושים מוגבל שמצויירות על בד פשוט. ככל שמעלים את הכשרון, כך אפשר להעצים חפצים - כולל חפצים שהיו קסומים עוד קודם, באמצעות אריגת רונות בבד מכושף או עור, ואפילו חריטה שלהם על מתכת יקרה או על שיריון או להב של נשק.

עם זאת - כותב הרונות אינו יכול לייצר חפצי קסם מורכבים אחרים בכוחות עצמו, וכדי לחרוט עליהם רונות, הוא נזקק בדרך-כלל לעבודה משותפת עם בעל כשרון יצירה אחר.

עבודת זכוכית

מיוחד

לא

כשרון יצירה נדיר יחסית, שמאפשר יצירה של חפצי זכוכית, כאשר החפץ השכיח או לפחות השימושי ביותר להרפתקנים, הינו יצירת בקבוקונים מכושפים לשיקויים וחומרים דומים, שעשויים להיות עמידים יותר מבקבוקונים רגילים, להכיל מספר מנות גדול יותר, או אפילו לחזק ולתת בונוסים קסומים לתכולת הבקבוק, מעבר למה שאפשר היה להשיג בשימוש דרך כלי קיבול רגיל.

עבודת עור

מיוחד

לא

כשרון שמאפשר יצירה של מגוון שיריונות קלים וחפצים אחרים שעשויים ברובם מעור, קשקשים של בעלי חיים ועוד, לעיתים תוך שילוב של חלקי מתכת קלה, עצם, אבנים יקרות ואפילו שיקויים.

עבודת עץ

מיוחד

לא

כשרון שמאפשרת עבודה בעץ שנועדה ליצור קשתות, מגינים מסויימים, כלי נשק מעץ ולעיתים גם חפצים מיוחדים (Trinkets), ועוד.

צורפות

מיוחד

לא

כשרון שמאפשר שיוף וליטוש של אבני חן גולמיות לצורתן רבת-הערך והנוצצת, עיצוב שלהן לצורות עדינות שאפשר לקבע בכלי נשק, שריונות ועוד לתוספת בונוסים ותכונות שנובעות מאבני חן מכושפות, וגם עבודה עם מתכות יקרות ושילובן עם אבני חן בכדי ליצור תכשיטים מסוגים שונים - החל בטבעות וכלה בנזרים ענקיים.

הצורפים, ובעיקר רבי-האומנים שבהם, נהנו ממעמד מיוחד באימפריה האנ'מירית, וזכו לא פעם לכבוד היאה למלכים, לעיתים אף מההשתקפויות הנעלות עצמן.

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

                                                                                                                                 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.