חלק זה של האתר כולל הסברים מפורטים על "שיטת המשחק הביתית" שבה משתמש היוצר והכותב של עולמות המערכה מלסטרה וקלדאריה. לא חייבים להכיר או להשתמש בשיטה הזו כדי לשחק בעולמות המערכה האלו - אפשר להתאים אותם בקלות גם למבוכים ודרקונים 5 או פאפיינדר, כמו גם לשיטות אחרות. 

שיטת המשחק התבססה במקור על גרסה ישנה של מבוכים ודרקונים שבמרוצת השנים נערכה בה שינויים רבים, שהפכו אותה נבדלת מאד מהמקור הישן לה. עדיין, במקום בו אין חוק מיוחד ספציפי של "השיטה הביתית" של מלסטרה, אפשר לשקול להשתמש בחוקי מבוכים ודרקונים בתור 'ברירת מחדל'  או לפחות נקודת מוצא להבנה ותפעול של מונחים בסיסיים (כגון דירוג פגיעה, דירוג שיריון, נקודות פגיעה ועוד).

 

 

פרקי ספר החוקים

 

 

 

פרקים שעלו לאתר

יצירת דמות חדשה

כיצד בוחרים או "קונים" גזע, מקצוע, מידות תכונה, כשרונות, מעמד והון התחלתי של דמות - הכל תוך שמירה על איזון המשחק, ומתן אפשרות לשחקנים לבחור נקודות חוזק וחולשה של הדמויות בהתאם להעדפות האישיות שלהם.

מקצועות

רשימה כללית של המקצועות האפשריים לדמויות שחקן בעולם המערכה מלסטרה, החל ממקצועות נפוצים וכלה במקצועות יוקרה הדורשים השקעה מסיבית של נקודות בשלב יצירת הדמות.

כשרונות

הסבר קצר על סוגי כשרונות של דמויות שחקן, ואיך הם פועלים; בנוסף, תמצאו כאן רשימות של  הכשרונות שפתוחים לדמויות שחקן בעולם המערכה מלסטרה, מופרדות ומסודרות לפי סוגים.

התקדמות

והתעצמות

פרק שעוסק בחוקים של  עליית דרגה, רכישה ואימון כשרונות אגב המשחק, וגם החוקים של לימוד ושיפור לחשים ותמרוני נשק חדשים.

גלגולי הצלה

ובדיקות כשרון

הפרק הזה סוקר את החוקים הנוגעים הן ליכולת של דמויות להינצל מסכנות, מלכודות והשפעות לא רצויות, והן את היכולת להפעיל באורח מוצלח כשרונות שונים - החל משכנוע פשוט או פריצת מנעול ועד לכשרונות יצירה של חפצים קסומים.

יסודות הקרב

פרק רחב יריעה שסוקר את הבסיס לשיטת הקרב - מגלגולי יוזמה ופגיעה, ועד הפעלת לחשים או גורלן של דמויות שהוכרעו במכה מוחצת של היריב.

פרקים קיימים שיערכו ויועלו לאתר בקרוב

חפצים קסומים

פרק שמוקדש לסוגים ועוצמות שונות של חפצים קסומים שקיימים בשיטת המשחק של מלסטרה, ושיטות שונות ליצירה או הכנסה של חפצים כאלו למשחק.

פרקים נוספים מספר החוקים יועלו בהדרגה אל תוך האתר בהקדם האפשרי.

 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.