הקרב במלסטרה

 

 

"אתם חסרי תועלת לגמרי, שניכם!" צעקה אלאנדרין, קולה נמהל בגרגור השמנוני שבקעה מפיה של תועבת הענק שהתקדמה לעברם בתוך הגן ההרוס, גופה התפוח מכוסה מעטה קרני לח, ונחיריה השחורים, הרחבים, מדיפים עסיס ירוק, ארסי.

"זה רק... חוסר מזל" הצטדק קאריול; הסייר הצעיר, זיעה נוטפת על פניו, דרך את קשתו מחדש, וירה חץ אחר חץ; לצידו, הפכו פניו של הרועה הצעיר גארל סמוקים לגמרי, כאשר הגביה את חרבו, והסתער בשאגה המרשימה ביותר שיכול היה פיו להפיק.

התועבה געתה בדבר-מה שנדמה כצחוק עמוק; חיציו של הסייר פגעו בשירונה וניתזו ממנו בזה אחר זה; אחד בלבד חדר קלות את המעטה השחור, הפועם, מותיר שריטה שטחית לאורך אחת מזרועותיו הזיפיות של היצור; ברגע הבא, נפנה אל עבר גארל, וקול חבטה עז נשמע, כאשר פגשה אחת הזרועות המאונקלות את החרב, הודפת את בן-הרועים בעוצמה כזו, שהרימה אותו לאוויר והטיחה אותו אחור בעוצמה כזו שהטיסה אותו אל תוך קיר אבן הרוס למחצה, עשרה מטרים משם.

 

 

שני דורות לאחר ההתנפצות הגדולה, מלסטרה היא עולם קרוע לגזרים, כאוטי ואכזרי. הישובים מעטים, והדרכים ביניהם מסוכנות ביותר, שורצות שודדים אכזריים ומפלצות מסוגים שונים. כל זאת, שלא לדבר על השנאה שבוערת בין בני-האדם ודמויי האדם שנותרו, הצבאות שמתאספים כדי להתקוטט על שרידי האימפריה האנ'מירית ועוד.

בעולם שכזה, הסכנה נמצאת בכל מקום והאפשרות לעימות אלים לעולם אינה רחוקה; הקרב, ההכנה אליו וההתמודדות עם תוצאותיו תופסים חלק מרכזי בחייהם של רבים מבני האדם ודמויי האדם. החוקים שיובאו בפרק זה, יסבירו את יסודות הקרב, כפי שהוא פועל בעולם של מלסטרה ומעבר לו.

 

פרק יסודות הקרב, על שבעת חלקיו יסקור את עיקרי שיטת הקרב במלסטרה; שיטת הקרב משתמשת בנקודות פגיעה, דירוגי שיריום וגלגולי הצלה, וחלקים ממנה דומים למדי לשיטות קרב מוכרות. לעומת זאת, קיימים גם כמה הבדלים עקרוניים, וביניהם התפקיד המרכזי של יכולות הגנה (מעבר להגנה הראשונית והפסיבית של דירוג שיריון), כולל יכולת להשתמש בכלי נשק ומגינים כדי לבלום התקפות שהיו אמורות לפגוע; מנגנון ההתשה, שמחליף את הגבלת הלחשים והריפוי משיטות אחרות בתור מנגנון שמאזן את הכוחות של הדמויות ומונע מהן מלהפוך לבלתי מנוצחות, ועוד.

 

 

יוזמה

והפתעה

דירוג התקפה, שיריון, פגיעה

ופגיעה קריטית

הדיפת מכות

וסוגי התגוננות

נוספים

הטלת

לחשים

נזקים

מיוחדים

התמוטטות

ומוות בקרב

עייפות מצטברת

והתשה

של דמויות


חזרה אל האינדקס
של ספר החוקים

 

                                                                                                                                 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.