כוהן של האבא בעל הקרניים (פאר אגול)

 

הזאגליטים - כוהניו של האבא בעל הקרניים, הבנים הבכורים של הבריאה בכלל ושל בני האדם בפרט, הם האדונים הבלתי מעורערים של קסמי הטבע. בניגוד ליריבותיהם השנואות, הכוהנות של היהלומים האנ'מירים, אותם 'בכורי קרן' בזו מאז ומעולם למקדשים מפוארים ולמסדרים מסובכים מלאים בדרגות ובתקנות, ונדדו בין היערות והגבעות לבין העיירות והחוות של המאמינים, או שרו עם האל במקומות קדושים מעשי ידי הטבע.

רבים מהם קיפחו את חייהם בכיבוש האנ'מירי, שהגדיר את דת הפארליל כברבארית, מסוכנת ומרושעת; ומסורות רבות אבדו בעת כיבוש הצפון בידי הלגיונות של ההשתקפות האדומה - אולם כעת, רבים חושבים שהגיעה שעתה של הדת העתיקה להתעורר, ולהפיץ את שמו ותורתו של האבא; עם זאת, הפאר'ליל והעממים הקרובים להם (בין אם ספגו דם אנ'מירי בתקופת האימפריה ובין אם לאו), הם רבים ומגוונים - ולא כל כוהני הפאר'ליל להוטים ללכת אחרי הנביא הגדול מהצפון וקריאתו למלחמת קודש בלתי מתפשרת בשרידי האימפריה. עבור כמה מהם, החשש כי הטבע עצמו התעוות באורח בלתי הפיך בדרום, והמחלה הולכת ומתפשטת, הינו חשש ראשון במעלה, שדוחה אפילו את ישוב החשבון עם היהלומים השנואים והמשרתים שלהם.

רוב כוהני פאר-אגול מרכזים את כוחם בצומח ובבעלי החיים, וגוזרים מהם את מרבית הכוחות שלהם - החל מקסמי לבלוב שמסוגלים לרפא בהדרגה בני-ברית פצועים, המשך בהגנה שמבוססת על אימוץ מעטה קשיח של העץ, והמשך בקסמי התמרה רבים שעושים שימוש בכוח של האדמה והצומח - ועד כמה יכולות התקפה שמבוססות על לפיתה של צמחים, ואפילו שימוש בכוחו של נחיל חרקים עוקצים.

מנגד, קיימים גם 'בכורי קרן' שמעדיפים את איתני הטבע, ומתאמנים בשליטה ברוחות ובברקים; הגם שכל אחד מהסוגים מסוגל לשלוט באורח בסיסי גם בכמה מהכוחות הפשוטים יותר של הסוג האחר.

כוח מיוחד: חרון אפו של פאר-אגול, כאשר אחד מ"הבכורים" מעורר אותו ומזמן אותו אל שדה המערכה, הופך את הטבע עצמו לנשק. בדרך-כלל, הוא גורם לטבע כולו כולה להתעורר ולהתקיף את יריביו של הכוהן - בין אם מדובר בצמחים או ברוח הרסנית וברקים, או סלעים נופלים.

כך או כך, ככל שהכוהן חזק יותר, כך ההתקפה הסביבתית שהוא מעורר קטלנית יותר ותמשך זמן ארוך יותר; עם אפקטים משניים חזקים יותר (האטה, הרעלה, הלם, השלכה לאוויר - תלוי בכוח הספציפי שהתעורר).

 

כהונת פאר-אגול פתוחה בפני דמויות של גברים בלבד.

 

נתונים טכניים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: A

נקודות פגיעה: בינוני (1ק6 לדרגה)

שיריון: שיריון עור בלבד.

נשק: בדרך-כלל מטה; אפשרי נשק חד-ידני פשוט עשוי ברובו מעץ.

יכולות מיוחדות: קריאה לחרון אפו של פאר אגול - ראה למעלה.

כוחות קסם: קסמי טבע, עם בחירה בין התמקצעות באדמה, חי וצומח - קסמי לבלוב (ריפוי הדרגתי חלש) והתמרה, עם מעט הגנות, וכן גישה למעט כוחות זימון והתקפות שמבוססות על הטבע (למשל: צמחים נכרכים, רעלים ונחילי חרקים), לבין התמקצעות נדירה יותר באיתני הטבע - בעיקר רוחות וברקים.

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.