לוחם

 

הלוחמים הם המקצוע הנפוץ ביותר במלסטרה: מהנער המאומן למחצה במיליציית האיכרים המקומית ועד לחיילי העילית שמגינים על האצילים ורבי-האומנים בגילדות.

לוחמים נעזרים בבקיאות שהם מפתחים בכלי נשק, כדי ללמוד תמרונים קטלניים ומכות מיוחדות, שמאפשרות להם לגבור על קבוצות שלמות של יריבים מיומנים פחות; הם מסוגלים להגן על עצמם בעזרת שיריון מתכת כבד, ולהשתמש במגינים רבי-עוצמה.

מנגד, לוחמים הם חסרי גישה כלשהי לקסם, ומוצאים את עצמם לא פעם בחסרון מול מטילי לחשים מיומנים; יכולת השימוש שלהם בכלי יריה היא בסיסית, ואין להם תמרונים מיוחדים שחורגים ממה שאפשר להפיק מכלי הנשק או השיריון.

קיימים סגנונות לא מעטים של לוחמה: חלק מהלוחמים מקריבים יכולות הגנה בעבור התקפות פראיות וקטלניות עם נשק אחד בכל יד; אחרים מתמחים דווקא בהגנה ובתמרונים עם מגן, כדי להחזיק מעמד בקרבות המתישים והקטלניים ביותר, ואחרים בוחרים סגנון מאוזן יותר. לוחמים בוחרים בדרך-כלל את ההתמקצעות המועדפת עליהם בשלב מוקדם יחסית, ומשפרים אותה בהתמדה בשלבים מתקדמים יותר.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: E

נקודות פגיעה: גבוהות (1ק10 לדרגה)

שיריון: כבד (עד לשיריון לוחות, אפשר להוסיף גם מגן קל או כבד)

יכולת לתמרוני נשק: מקסימלית

יכולת מאגית: אין

יכולות מיוחדות נוספות: אין.

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.