גנב

 

גנבים מתמחים בהתקפות מהירות ואכזריות באמצעות פגיונות או להבים קצרים; רבים מהם שולטים בתמרוני נשק 'מלוכלכים' שנועדו להחליש יריבים, לבלבל אותם ולפגוע ביכולות התמרון שלהם.

גנב נעזר ביכולת ההסתתרות בצללים וההליכה השקטה שלו, כדי לנסות להפתיע יריבים מאחור ולהסב להם נזק כבד ביותר בהתקפה ראשונה מוחצת מהגב; כאשר הוא נקלע לקרב פנים אל פנים, הוא לוחם בפראות ובאורח 'מלוכלך', לעיתים תוך נסיון להפעיל יכולות שיבלבלו את היריב די הצורך בכדי לאפשר לגנב לחזור ולהסתתר בצללים.

הגם שהשיריון הקל שלו ויכולת הסבל המופחתת שלו הופכת את הגנב לפגיע בהרבה מאשר לוחמים או סייפים, לגנב יש יכולת מיוחדת של 'חמיקה' באמצעות הגמישות והרפלקסים המצויינים שלו, שיכולים לאפשר לו סיכוי לחמוק או לפחות לצמצם טוב יותר מכולם את הנזק מהתקפות מיוחדות כמו יריקות רעילות, חיצים, לחשים, נשיפות ועוד.

בנוסף לכל אלו, כל גנב מתחיל עם ידע בסיסי במגוון 'כשרונות גנב': בין היתר הליכה שקטה, ציתות, פריצת מנעולים, מציאה ונטרול של מלכודות, ועוד. אמנם, גם דמויות אחרות יכולות להשקיע נקודות כשרון כדי ללמוד כמה מהכשרונות האלו, אולם עבור גנב הם יהיו תמיד נגישים וקלים יותר ללימוד ולהתמחות.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: D

נקודות פגיעה: מתחת לממוצע (1ק6 לדרגה)

שיריון: מתחת לממוצע (שיריון עור רגיל או מוקשה בלבד, בלא יכולת שימוש במגן)

יכולת תמרוני נשק: מיוחדת, בנויה על תמרונים מהירים עם נשק קצר וקל, וגישה טובה מאחרים ל'תרגילים מלוכלכים'.

יכולות מיוחדות:

חמיקה בצללים והתקפה קטלנית מאחור.

יכולת התחמקות מהתקפות באמצעות גמישות ורפלקסים מעולים.

גישה טבעית ומשופרת לכשרונות המוגדרים כ'יכולות גנב'.

יכולת מאגית: אין.

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.