סייר

 

התרבות הקדומה של הפאר'ליל מארץ הרמות הקודרת בצפון מלסטרה, התגאתה מאז ומעולם בלוחמים שהכירו את הארץ ככף ידם, וידעו לחמוק כמו רוחות רפאים בתוך הטבע הערפילי של הצפון, ולקלוע אל חוט השערה ממרחק מאות מטרים באמצעות הקשתות שלהם. חלקם, לפי האגדות, היו קרובים מאד לטבע וידעו לדבר בשפת בעלי החיים.

עם זאת, כמעט לכל ציביליזציה וכוח המכבד את עצמה, היו סיירים משל עצמה: לוחמים קלים, שהגם שהם יודעים להלחם פנים אל פנים, לעיתים בפראות שלא תבייש חיית בר, הם מתמחים בקליעה בקשת ממרחק עצום.

הסייר ה'נפוץ', להבדיל מאלו שבאגדות, אינו שולט בכוחות מאגיים, של טבע או בכלל, אלא הוא לוחם קל, ששולט הן בתמרוני נשק (חרב או גרזן, בדרך-כלל) ברמה בינונית, ומשלב זאת עם יכולת מדהימה של קליעה בקשת.

סיירים יורים בקשת מהר יותר מכל דמות אחרת, ומסוגלים לירות שני חיצים בסיבוב בו הם פועלים בלא הפרעה; יכולת הפגיעה שלהם בקשת והסיכוי לגלגל פגיעה קריטית ביריב, הן גבוהות בהרבה משל כל דמות אחרת; ברמות גבוהות יותר, הם מסוגלים ללמוד 'תמרוני נשק' - של קשת; כלומר, אפשרות ליריות מיוחדות בעלות אפקטים מיוחדים - החל מנזק נוסף, המשך בהאטה או גרימה לדימום, ועוד.

באורח שמזכיר מעט את הגנב, כל סייר מתחיל עם חבילת 'כשרונות סייר', שכוללות יכולת גישוש ומציאת עקבות בסוגים שונים של מרחבים, הליכה שקטה וציתות (בטבע), ועוד.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: D

נקודות פגיעה: טובות (1ק8 לדרגה)

שיריון: עד שריון מתכת קל, אם כי לעיתים יעדיפו שיריון עור מוקשה; בלא מגן.

יכולת תמרוני נשק:

יכולת בחרב/נשק פנים אל פנים: בינונית, לעיתים קרובות משלבת מכות להאטה של האויב כדי לאפשר לסייר לנסות להגדיל מרחק כדי לחזור לטווח יריה.

יכולת בכלי ישירה: מעולה; כולל בונוס לדירוג פגיעה ויכולת להסב פגיעה קריטית בכלי יריה בגלגול 16 ומעלה (במקום 18 שנדרש לרוב הדמויות).

יכולות מיוחדות: גישה קלה והתמחות קלה ב'כשרונות סייר'.

יכולת מאגית: אין.

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.