כוהן של מלכת האור (קאהרליירי)

 

הכוהנים של מלכת האור קארהליירי, היו במשך מאות על מאות שנים עמוד התווך של ממלכת אורגי הערפל, אולם הם היו נפוצים ופעלו גם בארצות אחרות, ובכל מקום בו היו קהילות שאימצו את אחד הגרסאות של האמונה במלכה האצילית של האור והטוהר.

בבקעת קיירן ואיזורים סמוכים לה, רבים מכוהני האור המוכרים באים מקהילות אנושיות מצפון יער וארת'ארון שמאמינות בגרסה מקורית (יש אומרים, פרובינציאלית וטרחנית למדי...) של אמונת האור.

כוהני האור הם שומרים ומגינים של המסורת ושל חוכמה עתיקה; עומדים בראש הלוחמים בכוחות האופל ומשלהבים אותם; ומפיצים את האור ואת האמונה במקום אפלים בהם מושלים חטא, ניוון ויאוש. כוח הקסמים שלהם הופך אותם למרפאים הטובים ביותר, לצד יכולת מרשימה בקסמי ברכה והעצמה; ולצד זה, הם יודעים לעשות שימוש בשיריון וכלי נשק - בין אם בשדה הקרב בו הם מלווים את האבירים; ובין אם במסעות יחיד לאיזורים מסוכנים; כמה מהם מעדיפים מטה או פטיש מטעמי מסורת גרידא, אבל בפועל הם יכולים לעשות שימוש גם בחרב חד-ידנית ונשק דומה.

כוח מיוחד: כוח רצונה של מלכת האור, כאשר אחד מכוהניה קורא לו אל תוך שדה המערכה, מטיל אימה חשוכה ולעיתים יכול להשמיד יצורי זדון - בעיקר מתים מהלכים ויצורים טמאים אחרים (כולל יצירי האש המבעיתה של האויב העתיק - פיות האבק); ויש לו השפעה דומה, גם אם חלשה יותר (הטלת אימה) על יצורים מרושעים אחרים - כולל דמויי אדם ובני-אדם שהפכו מרושעים לגמרי.

 

כהונת האור פתוחה בפני נשים וגברים כאחד.

 

נתונים טכניים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: A

נקודות פגיעה: בינוני (1ק6 לדרגה)

שיריון: שיריון מתכת קל, עם יכולת שימוש במגן.

נשק: כל נשק חד-ידני, או מטה דו-ידני.

יכולות מיוחדות: קריאה לכוחה של מלכת האור - ראה למעלה.

כוחות קסם: יכולת מעולה של קסם קדוש, כולל גישה ללחשי מרפא חזקים, לחשי ברכה והעצמה, ובמידה פחותה יותר הגנה; אפשר להפוך את חלקם לעיתים לכוחות התקפה כנגד יצורים טמאים או מתים מהלכים.

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.