פלדין

 

האגדות, כמו גם השירים הארוכים (יש אומרים ארוכים מדי) ששרו אורגי הערפל בממלכת האור הנצחי, מלאים בעלילותיהם של האבירים המבורכים, הנבחרים והאדירים בלוחמיה המסורים של מלכת האור קאהרליירי; המסורות של אורגי הערפל, עד לדור האחרון ממש, היו מלאות בשמות של מסדרים עתיקים יותר ופחות, רבים מהם בעלי שמות כגון: "מגיני הורד הלבן" או "אחוות אגל הטל הכסוף", ועוד.

הלוחמים הללו היו מפורסמים בכך שידעו לשלב לוחמה בשיריון כבד (לא פעם עם מיומנות רבה בהתגוננות), וקסם בוהק של אור, שיכול היה להמיט יראה על יריביהם, ולהיות הרסני בעיקר עבור יצורים טמאים - גם אבל לא רק מתים מהלכים.

רוב אותם אבירים נשגבים, על שריונותיהם המפוארים ומסדריהם השונים, נספו בקרבות בהם חרבה ממלכת האור במערב, והנותרים התפזרו לכל עבר והפכו למחזה נדיר - מה גם שלא מעטים מהניצולים דעכו ואיבדו את אמונתם ואת כוחם בשנים המרות שלאחר החורבן.

מנגד, לצד האבירים אורגי הערפל, קיימים פה ושם גם פלדינים מגזעים אחרים - בעיקר בני אדם ממקומות או שושלות שהושפעו עמוקות בידי אורגי הערפל.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: B

נקודות פגיעה: טובות (1ק8 בסיבוב)

שיריון: כבד, כולל שיריון לוחות ויכולת להשתמש במגן כבד.

כלי נשק: בדרך-כלל חרבות; פאלדינים יכולים לבחור בין התמקצעות בחרב בינונית ומגן כבד, לבין התמקצעות בחרב דו-ידנית.

תמרוני נשק: טובים, נופלים במידה מסויימת מאלו של לוחם.

יכולות מיוחדות: "האחרון לעמוד": עמידות וכוח חיים משופר.

כוחות קסם: גרסה מוגבלת של קסמי האור של כוהני קאהרליירי, שממוקדת בעיקר בלחשי ברכה ומעט ריפוי; בנוסף, לפלדינים יש גישה ל"זעם קדוש" שמאפשר להם להשתמש באמונה שלהם באור כדי להעצים את התקפות הנשק שלהם ולקבל גישה ליכולות דמויות לחש שמבוססות על התקפות נשק קדושות.

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.