קוסם

 

המסורות העתיקות של העוגים ממאגארון העבירו מדור לדור את היכולת לחוש ולהשתמש באנרגיות הקסם הגולמיות של אלי הכישוף הקדמונים והפראיים לשלל שימושים - החל בהזזה מרחוק של חפצים, הקסמה ובלבול של ישויות חלשות; שימוש באנרגיה מאגית גולמית להגנה וליצירת השפעות וחפצים - וגם שליטה חלקית ביסודות נפוצים - בעיקר אש, כפור וברק, כדי להמטיר מוות ו'לחנך' את מסת השרירים של המוני העוגים הטפשים יותר, שחסרו את ברכת אלי הכישוף ואת המוח החד הדרוש כדי לשלוט בהם.

מאז ימי הקיסרים המכשפים של אור'נאארום, חלפו שנים רבות; מסורות הקסם השתנו, התגלגלו לגזעים נוספים, וחלקן התעדנו ויצרו אסכולות חדשות. עם זאת, הקסם הבסיסי נותר כפי שהיה - שימוש באנרגיות מאגיות גולמיות שמתפרש על מגוון תחומים, אבל לעיתים רחוקות מגיע לשליטה או הבנה עדינה של רובם; לא מוגבל בידי אפיק קסם אחד ועוד פחות מכך בידי רצון או עיצוב קפדני של אחד האלים, ועוד.

קוסמים הרמטיים מתמחים בקסמי התקפה, רובם פשוטים יחסית, ובקסמי יעילות מסוגים רבים ושונים: מהגנה באמצעות שדה כוח של אנרגיה מאגית, התגברות על מכשולי טבע (למשל, לחשי ריחוף או נפילה איטית), יצירת עצמים מכושפים פשוטים - ולעיתים רחוקות גם זימון יצורים אל תוך שדה הקרב.

המחיר של הכוחות האלו מתבטא בכך שהשימוש בקסם הגולמי דורש חופש תנועה והעדר מוחלט של שיריון, להוציא גלימות ובדים רכים; והמחיר שהוא תובע - בעיקר מגזעים קטנים וחלשים יותר מעוגים, הופך את הדמות לבעלת כוח סבל חלש ויכולת הגנה מופחתת מאד.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: C

נקודות פגיעה: עלוב (1ק4 לדרגה)

שיריון: אין, להוציא גלימות ובגדים דומים.

תמרוני נשק: אין. מוגבל לביצועים בסיסיים במטה או בכלי נשק קלים ופשוטים.

יכולת מאגית: גבוהה ורב-תחומית.

יכולות מיוחדות: גישה לריטואלים וכוחות מיוחדים (לפעמים).

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.