כוהנת (מראה) של היהלום האפור

 

הכוהנות החכמות של אונ'מיירה, ההשתקפות של היהלום האפור הנשגב, ספגו מכה קשה בהתנפצות הגדולה, אולם כמה מהן שרדו עדיין בנסיכות אורמ'תריל, אי-שם מצפון-מערב לבקעת קיירן. כיום, חלק מהן נוהות - מרצון או מאונס - אחרי המיסטיקן רב העוצמה ת'ירנפל וסיפוריו על קופי הגאבוטו והדם השטני שלהם; ואילו אחרות ירדו לגלות או למחתרת.

הכוהנות האפורות מעולם לא חיבבו את שדה המערכה, ועוד פחות מכך שיריון כבד ומעיק או כלי נשק; תחת זאת, הן העריכו ועודן מעריכות למדנות, וגילוי, חידוש ותרגום של תורות עתיקות, כדי לרתום אותם לטובתן או אף לשכלל אותן - צפנים מורכבים, תורות ומגילות של זימון הם ידידיהן, לצד השעשוע ולעיתים החובה של ראייה לעומק נפשם ורגשותיהם של פחותים מהם, ולעיתים גם השפעה ושליטה על כל אלו.

 

כוהנות אפורות הן מומחית בכוחות של אשליה ותעתועים, בקיאות בקסמי גילוי, וכן בשלל לחשים שיכולים לתמרן, להטעות ולעיתים להשתלט על פחותים מהן - ולא אחת גם בקסמי נגד שנועדו לחסום או לבטל השפעות כאלו.

מנגד, הן מעולם לא התעניינו בקסמי התקפה (מלבד תעתועי אשליות שעשויים להסב פה ושם נזק פסיוני) או בקסמי מרפא - מה שעשוי להפוך אותן לחסרות אונים כאשר הן עומדות מול מתים מהלכים או יצורים חסרי תודעה אחרים.

כוח מיוחד: חוכמתה של אונ'מיירה, ויכולתה להפיק עוצמה מחולשת תודעות פחותות, כאשר הוא מתועל לשדה המערכה בידי אחת הכוהנות שלה, יכול להתיך ביחד אנרגיות פסיוניות, מחשבות של ידידים ובעיקר יריבים, ולגרום להם ללבוש צורה מאיימת שנכנסת אל שדה הקרב, מפילה אימה על היריב ונלחמת בשירות הכוהנת תוך ביצוע התקפות (שלמעשה הן התקפות פסיוניות) רבות עוצמה - מנהר שלובש צורה של סוסים שאבירי רפאים רוכבים עליהם, ועד צלע הר שלפתע 'הופכת' או 'בוקע ממנה' ענק אבן אימתני שמשליך סלעים אדירים - הכל בהתאם לסוג הכוהנת, עוצמתה והסיטואציה בה הכוח הזה נקרא לשירות.

 

הכהונה של היהלום האפור פתוחה בפני דמויות של נשים בלבד.

 

הערה: כוהנות אפורות הן נדירות מאד בבקעת קיירן, ועדיף לא להשתמש בהן במערכות ראשונות או קמפיינים למתחיל. יתכן שראוי לפתוח אותן לשחקנים רק בשלב מאוחר יותר, אם וככל שהעלילה מתקרבת לנסיכות אורמ'תריל - או כאשר ההרחבה המתאימה תצא לאור.

 

נתונים טכניים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: A

נקודות פגיעה: עלוב (1ק4 לדרגה)

שיריון: אין (גלימות בלבד)

נשק: פגיון או שרביט, לעיתים רחוקות חרב קצרה או מטה.

יכולות מיוחדות: קריאה לחוכמתה של אונ'מיירה - ראה למעלה.

כוחות קסם: יכולת מעולה בקסמי אשליה והשפעות מנטליות, כמו גם התגוננות מפניהם.

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.