פארזורג

 

הפארזורג הן דמויות שמקורן במיתולוגיה של הפאר'ליל; סיירים וקשתים אדירים שבורכו בידי 'האבא הגדול' באורח כזה, שרוחות החיה האציליות ברכו אותם בחלק מכוחן וראו בהם 'אחים קטנים'; ומכאן גם שמם בפארלין, שפירושו המקורב הוא 'אחיה של החיה האצילית' או 'זה שרוח השן והקרן נושבת בליבו'.

הכיבוש האנ'מירי והחיסול הברוטאלי של כהונת פאר-אגול הפך את אותם קשתים אגדיים למיתוס, שעבר בעל-פה מאב לבן במשך דורות, בדרך-כלל עם סיום עגום בו אותם מבורכים עתיקים, הגם שידעו לדבר עם חיות השדה, להפעיל כוחות אדירים ולקרוע יריבים רבים לגזרים בזעמם, נפלו בחרב או הוצאו להורג בידי הכוהנות המרושעות והאכזריות של היהלומים. אלא, שהאבא הוא נצחי; ואם כוחותיו מתחילים להתעורר כעת, לאחר ההתנפצות הגדלה - הרי יתכן שרוחות החיה האציליות עתידות לאמץ את חיקן את הראויים לכך, ולזכות את העולם בגיבורים חדשים.

פארזורג נחשב כמעין 'מקצוע יוקרה' של סייר; כמו הסייר, הוא קשת מעולה; הפארזורג מוגבל יותר בלבישת שיריון (עור מוקשה בלבד), וחלש יותר בהפעלת תמרוני נשק מתכת שבאו במקור מהלוחמים; אולם לעומת זאת, הוא מסוגל להפעיל כוחות שנובעים ממעמקי הטבע ולתעל אותן אל שדה המערכה. כל אחד מהפארזורג בוחר או נבחר, מראשית דרכו, בידי רוח טבע שקשורה לאחת החיות שנחשבות ברוכות ואהובות על 'האבא' (למשל: אייל, דוב, חתול בר, נץ), והיא מעצבת את הכוחות שלו.

חלק מהפארזורג בוחרים להעצים את האמפתיה שלהם כלפי חיות כדי לחלוק את חייהם עם חיה מסוג מתאים, שיוצרת קשר-נשמה הדוק עם הסייר, מתאמנת לצידו, והסייר מסוגל לבצע התקפות מיוחדות דרכה.

אחרים, רותמים את רוחות החיה ליכולת לירות חיצים מכושפים מיוחדים; ולעומתם ישנם כאלו ששואבים את כוחן של הרוחות הקדושות לתוכן, ומסוגלים להפעיל בעצמם יכולות שלקוחות מהן (למשל: הצווחה מקפיאת הדם של רוח הנץ; או יכולתו של האייל לפרץ ריצה פראי במהירות עצומה).

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: B

נקודות פגיעה: טובות (1ק8 לדרגה)

שיריון: חלש (עור או עור מוקשה בלבד), בלי יכולת להפעיל מגן.

כלי נשק: בעל יכולת לשימוש ברוב כלי הנשק (כולל ממתכת), ובקשתות.

תמרוני נשק: יכולת בינונית-חלשה, עם שליטה במספר תמרונים שמיועדים להאט יריב ולהקל על הפארזורג להתרחק לטווח יריה.

יכולת מיוחדת: גישה קלה להתמקצעות בכשרונות סייר.

כוחות קסם: מיוחדים - ראה למעלה.

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.