כוהנת (מראה) של היהלום הכחול

 

כוהנותיה של טיל'ארניס, ההשתקפות של היהלום הנשגב הכחול, נחשבו מאז ומעולם לשקולות והאציליות שבין הכוהנות האנ'מיריות; גבירות נשגבות, שמשלבות חוכמה עם תוגה אצילי, פטרוניות ומגנות של אבירים נחושים. הן מעולם לא חלקו את הזעם הפראי והאש המתפרצת של כוהנות היהלום הצהוב; או את הפאר וההדר של כוהנות היהלום האדום.

במקרה או שלא במקרה, רוב מוחלט של הכוהנות האנ'מיריות ששרדו את ההתנפצות הגדולה, הן כוהנות כחולות - וכנראה שלא בכדי.

כוהנות כחולות עוטות שיריון ומגן בקרב; הן מכירות כשפים הרמטיים וכן את איתני הטבע, ובעיקר את הכפור, ומסוגלות לעשות בהן שימוש בסיסי לטובתן - אם כי הן נופלות בכך בהרבה מקוסמים הרמטים או כוהנים של פאר-אגול, בהתאמה; ויש אומרים כי האבירים הכחולים מסוגלים להשתמש בהתקפות אכזריות של כפור טוב יותר מהגבירות הכוהנות שלהם.

מנגד, הבוהק הכחול של טילארניס מאפשר לכוהנות האלו מגוון רחב של קסמי הגנה, בתוספת כמה לחשי חיזוק וריפוי בסיסי עבור בעלי הברית שלהן; כמו כן, הן שולטות בכוחות מטהרים שמבוססים על העצב המאופק של גבירתן הנשגבת, ומסוגלות להגן ולהסיר לא מעט השפעות מזיקות - בעיקר אך לא רק של שכרון קרב, טירוף וטומאה.

כוח מיוחד: הבוהק האצילי של טיל'ארניס, כאשר הוא מתועל אל שדה המערכה באמצעות אחת הכוהנות שלה, יכול להגן על בעלי בריתה של הכוהנת ולעטוף אותם לזמן-מה בבוהק של היהלום הכחול; אולם מעבר לכל, רצונה של ההשתקפות הכחולה משתק ומאיין כוחות של טירוף, תאוות-קרב ושליטה אפלה מסביבו; יריבים שאינם מעוותים או מרושעים עד היסוד מוכים בעצב ובהתבוננות עצמית מכאיבה, שיכולה ליטול מהם - לפחות לזמן-מה, את הרצון להלחם; יצורים שנשלטים בכוח רצון אפל יכולים להשתחרר ממנו, לפחות לזמן-מה, ולמצוא את עצמם מבולבלים ואובדי עצות; אולם למרבה הצער יצורים מרושעים עד היסוד, שיודעים היטב מה הם עושים ונהנים מכך, כמעט ולא מושפעים בידי הכוח הזה.

 

הכהונה של היהלום הכחול פתוחה בפני דמויות של נשים בלבד.

 

נתונים טכניים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: A

נקודות פגיעה: בינוני (1ק6 לדרגה)

שיריון: שיריון מתכת קל, עם יכולת שימוש במגן.

נשק: כל נשק חד-ידני, או מטה דו-ידני.

יכולות מיוחדות: קריאה לבוהק האצילי של טיל'ארניס - ראה למעלה.

כוחות קסם: כוחות הגנה והעצמה של היהלום הכחול, בתוספת בקיאות בסיסית עד בינונית בלחשי קרח (כולל לחשי התקפה) ובכשפים הרמטיים ברמה בסיסית-בינונית.

הערה: בדרך-כלל, הכוחות האלו יהיו שקולים לכוחות של קוסם או כוהן פאר-אגול בשליש הדרגה של הכוהנת הכחולה. עם זאת, לחשי קרח התקפיים שתטיל הכוהנת יהיו בעוצמה מלאה לפי הדרגה שלה - גם אם היא מוגבלת לצורות התקפה בסיסיות יחסית

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.