מתנקש

 

המתנקשים העתיקים בשירות הבאהבוז'י של אל העונג, היו ידועים לשמצה ביכולת שלהם להסתוות תחת מסווה תמים, לקטול שומרים ולבצע את המשימות האכזריות והמטונפות ביותר בעיניים מזוגגות וחיוך מעוות של עונג על פניהם - לא אחת תוך בקיאות מפחידה ברעלים וסמים משכרים.

עם זאת, מתנקשים היו ועודם קיימים בקרב תרבויות רבות ושונות; וכמעט ולא היתה חצר של שליט שלא יכלה לשכור את שירותיהם של מתנקשים כאלו או אחרים, בין אם הודו בכך או לא. כיום, מסופר שהמלומד השנוי במחלוקת ת'ירנפל, שהפך לבעל הבית האמיתי בנסיכות האפורה, מחזיק ברשותו מתנקשים ויודע להשתמש בהם בלא רחמים כנגד יריבים מסוכנים בנסיכות וגם מחוצה לה.

מתנקש הוא מקצוע יוקרה אופציונלי של גנב, שנוכחותו במערכה ובעיקר השאלה האם הוא פתוח לדמויות שחקן, תלויה בהחלטה של שליט המבוך; אם כי כנראה לא מומלץ לפתוח אותם לדמויות שחקן בקמפיינים למתחיל.

המתנקש פועל באורח דומה לגנב, אולם הוא נוקשה יותר ומיומן יותר בקרב פנים אל פנים, מה שמאפשר לו להשתמש בשיריון טוב יותר ולהנות מכוח סבל גדול יותר משל גנב רגיל. כמו כן, הוא בקיא לא אחת בשימוש ברעלים ושיקויים שונים.

מנגד, הנוקשות של המתנקש והיכולת שלו להשתמש בכלי נשק ושיריון כבדים יותר, מחלישים כמה מיכולות הגנב שלו - בעיקר את יכולת החמיקה המיוחדת מהתקפות, שיורדת כמעט לחצי (!) יחסית לזו של גנב רגיל.

 

נתונים בסיסיים:

דירוג נדרש עבור המקצוע: C

נקודות פגיעה: טובות (1ק8 לסיבוב)

שיריון: בינוני - עד שיריון מתכת קל, בלא יכולת להשתמש במגן.

תמרוני נשק: טובים - שילוב בין גרסה מוחלשת של תמרוני לוחם מסויימים לגישה לרוב תמרוני הנשק המיוחדים של הגנב.

יכולות מיוחדות:

חמיקה בצללים והתקפה קטלנית מאחור.

יכולת התחמקות מוחלשת מהתקפות באמצעות גמישות ורפלקסים מעולים.

גישה טבעית ומשופרת לחלק מהכשרונות המוגדרים כ'יכולות גנב'.

גישה משופרת ליכולת הבנה ושימוש ברעלים.

יכולת מאגית: אין.

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/m_index.files/image006.jpg

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.