בחירת מקצוע בעולם המערכה מלסטרה

 

בקרב אלו מתושבי מלסטרה שבחרו להיות הרפתקנים, שכירי חרב או חיילים מקצועיים (או כל תפקיד אחר שמצריך ידע בלוחמה, כשפים או שילוב ביניהם, ואפשרות לצבור בו דרגות נסיון), הרוב המוחלט הינם סוגים שונים של לוחמים ודומיהם, כאשר אחריהם באים גנבים או בעלי תכונות גנב.

הקסם והעוסקים בו בהחלט קיימים, אבל נדירים בהרבה, והחברה מתייחסת אליהם בהתאם - לא בכל משפחה בכפר או פלוגת חיילים אפשר למצוא בהכרח קוסם או בעל יכולות מאגיות אחרות!

 

לכן, בעוד שהשקעה מינימלית בתחום המקצוע, תפתח בפני השחקן רק את מקצוע הלוחם, והשקעה מועטה תאפשר גישה לגרסאות נוספות ומשוכללות יותר של לחימה, כמו גם למקצוע הגנב, הרי שלשם בחירת מקצועות נדירים יותר - כולל רוב המקצועות בעלי היכולת המאגית, נדרשת השקעה רבה יותר.

 

 

אפשרויות בחירת מקצוע לפי דירוג ההשקעה של השחקן

 

 

 

 

 

 

 

שימו לב: הרשימה שמופיעה כאן מיועדת לאיזור למתחיל ולקמפיינים לשחקנים חדשים בעולם המערכה מלסטרה. בהרחבות עתידיות יפתחו מקצועות נוספים. המקצועות שמסומנים באפור נדירים מאד בבקעת קיירן, ולא מומלצים לקמפיינים ראשונים או לשחקנים חדשים בעולם המערכה.

 

 

כוהנים - חשוב לדעת: הכוהנים של מלסטרה שונים לגמרי מהדמות הכוהן במערכות אחרות של משחקי תפקידים. לכל הכוהנים יש עוצמה אדירה ויכולות מיוחדות, בהתאם לדת או לאל שבשמו הם פועלים; ולמעשה, כל סוג של כוהן פועל באורח אחר לגמרי, כאילו היה סוג אחר לגמרי של מטיל לחשים או לוחם קוסם, בנוסף יש לו גישה ליכולת מיוחדת רבת-עוצמה, שמהותה קריאה לכוחו של האל או האלה שלו, ותיעול ישיר שלו אל תוך העולם סביבו - בדרך-כלל בעת קרב. היכולת הזו היא מעצם טיבה שונה בעבור כל אל או אלה; כולל הבדל בין ארבעת היהלומים הנשגבים, שכל אחד מהם מקנה לכוהנות שלו יכולות אחרות.

כך או אחרת, אחרי התנפצות והאסונות שבאו אחריה, שהכוהנות האנ'מיריות נפגעו מהן קשה מכולם ורבות מהן השתגעו או התעוותו למפלצות נוראות, כוהני-אמת במלסטרה הם נדירים מאד (להבדיל משרלטנים, מתחזים ויורשי-תארים בזכות המשפחה למיניהם), ומכאן גם הדרישה לדירוג "A" למקצוע בכדי לשחק כוהנים.

הכוהנים במלסטרה של מהדורת היסוד יכולים להיות בני-אדם אנ'מירים (כוהנות נשים בלבד), בני-אדם מבני פאר'ליל (כוהנים גברים בלבד), או אורגי ערפל (גברים וגם נשים). לעוגים ולגורג אין כוהנים של ממש, כל אחד מסיבותיו שלו; וכוהנים של הראל'קריל הם מעטים ובעלי עוצמה כזו, עד שהם אינם פתוחים לשמש כדמויות שחקן[1].

 

 

הסבר מפורט על כל אחד מחמשת המשתנים הבסיסיים של יצירת הדמות והשפעת הדירוג שלו

בחירת

גזע

בחירת

מקצוע

קביעת מידות

תכונה

רכישת כשרונות

ומיומנויות

מעמד חברתי

והון התחלתי

 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.

 

 

 

 [1] למעשה, כדי ליצור כוהן של ראלג'קריל השחקן היה נדרש לשני ערכים ברמת A: פעם אחת לגזע ופעם אחת למקצוע, והדבר אינו אפשרי.