בתולה כסופה

 

 

תיאור: בתולה כסופה, או עלה בתולה כסוף, אינו צמח בפני עצמו אלא תופעה מוזרה שבה שרכי מערה נפוצים מסוגים שונים מצמיחים, באורח נדיר, עלה אחד או קומץ עלים בודדים שונים מאד מיתרת העלים שלהם - מדובר בעלה קטן יחסית, בעל צורה אליפטית מאורכת שמזכירה לעיתים גוף נשי או אבן ליניט ("אבן הבתולה") כחולה, וגוון אפרפר-כסוף עם נימים כחולים עמוקים. העלה נעים למגע, וכאשר לוחצים עליו, אפשר לראות נוגה עמום שמבליט את הנימים שלו.

לא ברור מהי התופעה שגורמת לשרכי מערה להצמיח עלה בודד או מספר עלים כאלו, והאם היא נגרמת בגלל חשיפה לאנרגיה מאגית או מסיבה אחרת; והאם האנרגיה הזו קשורה או לא לכוחות של ההשתקפות הכחולה או האפורה, ובאיזו דרך. ישנה טענה, כי העלים האלו הם שארי-בשר רחוקים לשרכי הבדולח הכחולים והמקודשים שצמחו במקדשיה של טילארניס; או של עלי בדולח החורף שעדיין גדלים בגנים של כמה מהמקדשים של ההשתקפות הכחולה במרומי רכס קאראנסיל.

 

שימושים: לעלה הכסוף-כחלחל שימושים רבים, בין משתמשים בו כרכיב לסוגים שונים של לכה ואיפור, ושימושים נוספים שמבוססים על שימור הנוגה של הצמח, באורח שגורם לחפצים להראות זוהרים יותר מכפי שהם באמת. מסופר, שבצמח הזה ובצמחים דומים לו, השתמשו בדורות האחרונים של האימפריה האנ'מירית גם כדי 'לטפל' באבני חן כבויות של כוהנות אנ'מיריות חסרות כשרון שקיבלו את תארן בירושה, כדי לגרום להן להראות חיות ומכושפות כפי שהיו בעבר הרחוק.

מלבד איפור והוספת בוהק לחפצים, אפשר להשתמש בעלים האלו גם כרכיב למספר שיקויים, החל מנטרול רעל, הגנה כנגד אשליות, וגם כרכיב לגרסה בסיסית של שיקוי שיריון המכשפים המפורסם.

 

ערך: עשבונאים, אנשי גילדות וסוחרים שעובדים איתם יכולים לשלם 60-100 באן בממוצע עבור מנה של הצמח הזה.

 

 

 

מלסטרה_קאבר.png

חזרה אל האינדקס של מלסטרה

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כלשהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.