??????? - ????

הקדמה | העידנים הקדומים | גזעים | גאוגרפיה | היסטוריה הידרוסטית | המערכה | יצירת דמות

vineline

 

קמפיינים והרפתקאות

בחלק זה של האתר תמצאו תקצירים של קמפיינים שונים שהרצתי בעולמות מערכה שונים: הן בעולמות המערכה שאני עצמי בניתי (בעיקר קלדאריה, ובעתיד גם במלסטרה), והן בעולמות מערכה אחרים - מגרסה אפלה של הארץ התיכונה בסוף העידן הרביעי, אזארות', ועוד.

 

 

 

שרלוט גריווינד, חניכה בבית יתומים שהפכה לאומנת צעירה, מתפתה לנסוע לעיר הגדולה הידרקראון בעקבות הצעת עבודה מפתה, שמתגלה כמלכודת אכזרית של סוחרי נשים. לאחר שנמלטה בשארית כוחותיה, היא מוצאת עצמה חסרת פרוטה, ונגררת אל המסלול הרגיל המיועד לבריות אומללות מסוגה: מחסור, מחלת ריאות וארון מתים לא מסומן.

אלא, בעוד בית העבוט כבר מוכר את חפציה וקברן מפוקפק עושה ממנה עסקה רווחית עם סוחרי גופות - כוח מסתורי מקים את שרלוט מסף המוות, עם כוחות וזכרונות של פלדין שנספה מאה שנים קודם לכן. אותו אביר שכוח הותיר אחריו כמה וכמה עסקים בלתי גמורים... וגם אויבים מושבעים.

קמפיין שמתרחש בחבל ה-West Downs - מחוז עם שרידי ממלכה שכוחה, שהפך לאיזור שכוח למחצה בפאתי האימפריה ההידרוסטית. אלאריס קונינגטון, עלמה עשירה ומפונקת ובת לאם מוזרה שדם עתיק של הממלכה הישנה זורם מעורקיה, מוטלת אל עין הסערה בבת-אחת, כאשר היא ואביה נאסרים בפתאומיות, ומופקרים לחסדיו של מכשף סדיסט והבריונים שלו. בכדי להחלץ ממוות איטי, אלאריס עושה עסקה נואשת עם כוח שקשור לאחת הגבירות של עם הפיות; עסקה שמחירה עלול להיות גבוה מאד.

אם לא די בכך תאגיד הכריה שקיבל זכיון בלתי מוגבל מהוד-מלכותו, אינו מקבל בהבנה את המטרד החדש - ואת הנבירה של אלאריס בסודות ישנים ומעשים שכמה מנהלים בעלי צילינדרים מהודרים מעדיפים לשכוח.

קמפיין ההמשך של "עלייתה של דיים גריווינד" ו"האגדה של אלאריס".

דיים גריווינד, שספק נשלחה למשימה וספק הוגלתה צפונה בגלל תככים בחצר המלך ובמסדר האבירים שחשבה שמצאה בו בית, ואלאריס שמתמודדת עם תוצאות מעשה פזיזות שסייע להעיר כוחות עתיקים ואפלים, מאחדות כוחות כדי להתמודד עם התקפה קרבה ובאה שעשויה להטביע את הווסט דונס בדם ואש.
מולן ניצב מלך דרואיד עתיק שקם מהמתים, על כוחות הסערה הפראיים ולגיונות הגנולים והפראים שסרים למרותו; אלא שכוחות מרושעים עוד יותר ממשיכים לפעול ברקע - ולאיים לא רק על המחוז, אלא על ממלכת הידרוסט כולה בגורל שחור משחור.

 

the cold rings of greefields.jpg

קמפיין על בסיס הארץ התיכונה של טולקין. הקמפיין מתרחש בסוף העידן הרביעי, עידן שלם לאחר מלחמת הטבעת.

מלכה המטורף של גונדור, אכול שנאה לזכרו של אביו, מאמץ אל חיקו מסדר של רדיקלים המכונים 'משמר היונה', שהכריזו מלחמת חורמה על המסורת של גונדור והמערב (והספר האדום במיוחד), שבעיניהם אינה יותר ממסכת נתעבת של התנשאות על השונה והאחר.

בכל רחבי גונדור, נשרפות ספריות עתיקות; פסלים היסטוריים מוסרים ומנופצים לצהלות המון היונאים ותומכיהם; ומרדף חסר רחמים מוכרז על כל עותק ועותק ששרד מ'הספר האדום' כדי להעלותו באש.

מלך גונדור מסלק אצילים שאינם תומכים ברעיונות החדשים, כורת ברית עם בני הדרום והמזרח, ומתארס לנסיכה מהאראד. היחסים בינו לבין בת-בריתו הישנה רוהאן עומדים על סף מלחמה.

ובאותה עת, בעיר מינאס איתיל (ששרידים מצללי עברה הרחוק כמינאס מורגול עדיין רודפים אותה), מתחברים במקרה פייטן צעיר, גמד נודד שעובד כתכשיטן לעת מצוא, ואורגת ערפל רדופה, שנמלטת מביתה של גבירה תומכת יונאים, שם אולצה לשמש כמשרתת. מחלוקת על צוואה של יהלומן ערירי, שרידי תכשיט הרוס, וגירושין מכוערים של אדון עשיר מרעייתו הרוהירית, מטילים את החבורה למאבק חזיתי מול משמר היונה, ולסדרה של הרפתקאות אפלות.

 

עד כה, הורצו בקמפיין ארבעה חלקים:

ספר 1: מתרחש במינאס איתיל וסביבותיה (מרכז איתיליין).

ספר 2: מתרחש בקאיר אנדרוס ובביצות שבין גונדור לרוהאן.

ספר 3: מתרחש במזרח רוהאן, ליד ביצות האנטוואש.

ספר 4: (עדיין בהרצה...)

מתחיל בהרים הלבנים שבין דרום רוהאן למערב גונדור, ואמור להמשך לתוך מערב גונדור, בואכה דול אמרות.

 

קמפיין שמתרחש במקביל ל"דמדומי המערב" באיזור הנפה הצפונית של הפלך לשעבר, שהפכה לאיזור מוכה שלגים ומסוכן.

לואיזה פרייסגירדל, היא אחת מחמש בנותיו של ג'נלטהוביט מנוח ולוחם אמיץ בשעתו - אחד האחרונים בהוביטים מן המעמד הגבוה שזכה לחינוך בממלכת ארנור השוקעת טרם שהוכרעה בידי הכפור מהצפון.

כמה מכות נאמנות שהרביצה בהוביט חמדן וגס-רוח שנבר בלא רשות בחפציו הישנים של אביה, מביאים לביטול אירוסיה של לואיזה לבן משפחה עשירה כקורח מהעיר ברוקנבורינגס. לואיזה, שאמה מאלצת אותה לצאת למסע כדי לפייס את ארוסה הזועם, נקלעת לסדרת מאורעות מוזרים ואפלים, שבמרכזם אורגת ערפל מוזרה, שיתכן ומשחקת משחק כפול; יצורים פראיים ומסוכנים שזוחלים לאורך גבולות הפלך - ואולי גם שחיתות וסודות אפלים בלב חצרו העשירה והמשגשגת של התאין גורת'ו, מושל הנפה הצפונית.

קמפיינים ומערכות שכתבתי בעולם של World of warcraft שהזכויות בו שייכות (עדיין...) לחברת בליזארד - יפורסמו בעתיד.

 

 


כתב וערך: גדעון אורבך, ‏2001 ואילך.
© כל הזכויות שמורות. שימוש מסחרי ו/או למטרת רווח כשלהי אסורים בתכלית, בלא היתר מפורש מהיוצר, בכתב ומראש. צילום והעתקה מכל סוג שהוא מותרים אך ורק למטרת שימוש פרטי שלא בתשלום.