"פעמוני מקדש גיון מצלצלים, קולם המהדהד מזכיר כי הכל הוא בן חלוף; הגאווה קמלה כעליהם של פרחי הסאלה; העושר מתכלה לאיטו, כחלום הזוי של ליל אביב; וגם בעלי העוצמה נופלים לבסוף, וגורלם כאבק נישא ברוח" (מתוך פתיחת האפוס היפני "הייקה-מונוגטארי")

 

 

פאנדום: הארי פוטר,  חמישה ספרים ראשונים.

כותב: גדעון אורבך (Envinyatar)

דירוג: מרבית הפרקים הם pg13, מיעוטם בדירוג R

ז'אנר: עלילתי, בנוי בשיטת points of view (povs)

שיפ: אין (בין דמויות קאנוניות)

תקופה: 28 שנים לאחר "הארי פוטר ומסדר עוף החול".
דיסקליימר: כל הזכויות על הוגוורטס, ושאר הדמויות, התכנים והמקומות מסדרת הארי פוטר שייכות במלואן לג'י.קי.רולינג.  הזכויות על הדמוית והתכנים המקוריים המופיעים ביצירה זו שייכות למחבר.

 

לתאור מקוצר של הדמויות הראשיות, לחץ כאן.

לכניסה אל תוכן העניינים, לחץ על הספר, או כאן.טיזר: עשרים וחמש שנים עברו, מאז השמידו לורד וולדמורט והארי פוטר זה את זה. אוכלי המוות הובסו סופית, והפכו לנחלת העבר. עולם הקוסמים השתנה בלא היכר, וכוחן של המשפחות העתיקות הלך וירד. תלמידי סלית'רין נכנסים ל"כוננות ספיגה" לקראת יום הזכרון להארי פוטר, באשר רבים סבורים כי טהורי-הדם טרם שילמו את מלוא המחיר על ימי וולדמורט.

קרימהילד פון באלזיגן-קראוזה ובן דודה גודריק, צאצאים לאחת ממשפחות הקוסמים העתיקות בגרמניה, הועברו ממולדתם אל אנגליה לאחר טרגדיה משפחתית נוראה, ומוצאים עצמם משני צידי המתרס. קרימהילד אינה מוכנה להשלים עם הדרך בה התחבר גודריק עם בניהם של ההילאים שהרגו את אביה. כל חושיה מבשרים לה, כי משהו גדול ומפחיד עומד להתרחש.

באותה עת, הרמיוני גריינג'ר, המנהלת המבריקה של הוגוורטס, שקועה במרה שחורה וחשה כי כוחותיה מתחילים לדעוך. העובדה כי שנוא נפשה דראקו מאלפוי שרד את תהפוכות המלחמה והפך עשיר ומצליח עוד יותר אינה משפרת אף היא את מצב רוחה. אלא, שמתנה מסתורית שנשלחה אליה עשויה לשנות את כללי המשחק... ולחשוף סודות בלתי נעימים; ובעוד קורי המזימות נטווים ומשרד הקסמים שב ומנסה להתערב בענייני הוגוורטס, מגיע לסקוטלנד מוגל מיוחד במינו, במטרה להחיות את קריירת האיגרוף הכושלת שלו... ונקלע, שלא בטובתו, הישר אל תוך מרכז הקלחת.

ובינתיים, מעבר לים, יוצאת אנדרומדה בלק-טונקס הזקנה להרפתקאה מוזרה בעמקי אירלנד, מעבר לטבעת הערפל המכושף של טארה. שם, היא מוצאת את אחד הדברים שהשתוקקה אליהם במשך זמן כה רב... אולם המחיר עשוי להיות מצמרר.

 


מעבר אל דף האינדקס של כרך ב' (מחול הצללים)