הדמויות הראשיות (povs) של "קול הפעמון"

הערה: ניסיתי לכתוב את ההסברים על הדמויות תוך מיעוט ככל האפשר בספויילרים. כל דמות מתוארת לפי המידע שמוצג עליה בפרק הראשון בו היא מופיעה כ-point of view (pov). עם זאת, מי שרוצה להמנע מספויילרים לחלוטין, עדיף שיקרא את הערך על כל pov רק לאחר שהוא מגיע לפרק הראשון בו הדמות מופיעה ככזו. הדברים אמורים במיוחד בערך על טריסטיין מק-רויך, שנכנס לעלילה בפרק 12. עדיף מאד שלא לקרוא את ההסבר עליו עד שמגיעים לאותו פרק.

 

חזרה אל דף האינדקס של "קול הפעמון" | חזרה אל דף האינדקס של "מחול הצללים"

 

 

 

 

 

קרימהילד פון באלזיגן-קראוזה

תלמידת שנה שישית בבית סלית'רין. נולדה בפרוסיה המזרחית, בתם של הרוזן הילדריק פון באלזיגן קראוזה ורעייתו, אמאנדה פון ויטסלבאך, שניהם ממשפחות הקוסמים העתיקות ביותר בגרמניה. בהיותה ילדה צעירה, התרגשו הוריה ואמה עברה לגור בבריטניה עם קוסם צעיר וצעיר בשם רוי פלטשר.
זמן קצר לאחר מכן, נהרג אביה של קרימהילד בקרב מול הילאים בכירים של משרד הקסמים, שביקשו לאסור אותו בטענה כי היה מראשי תומכיו של לורד וולדמורט המנוח. קרימהילד הועברה מבית הספר הטבטוני הסודי אירמינסול להוגוורטס, ונאלצת לבלות את חופשותיה אצל אמה ומר פלטשר.

קרימהילד היא נערה מרירה, יהירה וצינית; כמו תלמידי סלית'רין רבים, היא מתעבת את יום הזכרון להארי פוטר, וסבורה כי כי בני המוגלגים הרבים מספור שתפסו את הבכורה בעולם הקסמים גזלו מהקוסמים האמיתיים את עולמם. היא אוהבת מאד את המיתולוגיה הנורדית, וגאה בטענת משפחתה, כי מוצאם הקדום הוא מאלי הצפון.

 

גודריק פון הות

תלמיד שנה שישית בבית גריפינדור. בן-דודה של של קרימהילד (אמו היתה אחותו של הרוזן הילדריק). אביו, שהיה ידידו הטוב ואיש אמונו של הילדריק, היה מעורב במפלתו של הרוזן, ולאחר מכן התאבד בשל רגשות אשמה. עקב כך, הועבר גם הוא הרחק מהטראומה, אל הוגוורטס. קרימהילד הוא תלמיד מצטיין, רודף בנבחרת הקווידיץ' של הבית, ואהוב מאד על כל תלמידי גריפינדור. ובכל זאת, מבעבעים בתוכו כאב וספקות. הוא סובל למדי מכך כי בת-דודתו, אליה היה קרוב מאד בילדותם המוקדמת, מחרימה אותו בשל עמדותיו, ובעיקר בשל חברותו עם פיטי לובאמה, בנו של ההילאי שהרג את אביה.

 

אנדרומדה בלק-טונקס (דמות קאנונית)

אנדרומדה היא בת-דודתו של סיריוס בלק, אמה של נימפדורה טונקס ואחותן של נרקיסה מאלפוי ובלטריקס לסטריינג'. בקאנון, היא מוזכרת במספר מילים, ומתואר כי נודתה מהמשפחה בשל נישואיה עם המוגל טד טונקס, והיתה בת-הדודה האהובה על סיריוס.

בפאנפיק, אנדרדומדה היא בת מעל 65, מפחדת מההזדקנות ורדופה בזכרונות מאחיותיה ומבעלה המנוח, ומנסה לשווא לברוח מהצללים שאופפים את חייה. היא חיה חיים 'מטורפים', הרחק מאוכלוסיית הקוסמים המיושבת, ומשמשת 'שרביט להשכיר' באיזורים מסוכנים שמרבית הקוסמים מכירים רק מאגדות. במסגרת זו, היא נשכרת להיות בת ליוותו של קוסם אמריקאי שמבקש למצוא קבר של מלכה-מכשפה עתיקה באיזורים השכוחים והמסתוריים ביותר של אירלנד.

 

הרמיוני גריינג'ר (דמות קאנונית)

הרמיוני, כעת בשנות ה-40 לחייה, הפכה למנהלת הצעירה ביותר שמונתה להוגוורטס מזה מאות שנים. אלא שהכבוד הרב שנחלה אינו מקל על יגונה התמידי על מותו של הארי ועל הפגיעה הבלתי-הפיכה של ארוסה רון וויזלי, שמאושפז כצמח במוסד על-שם הקדוש מנגו. הרמיוני חשה כי היא כלי משחק גרידא בפוליטיקה של משרד הקסמים, וכי כוחותיה המיוחדים מתחילים לדעוך. העובדה כי שנוא נפשה, דראקו מאלפוי, שרד את תהפוכות הגורל והפך לקוסם עשיר, מקובל ומצליח, רק מעצים את מרירותה.

ביאושה ובבדידותה, היא מחליטה לפתוח מתנה מסוכנת, ששלחה לה יד מסתורית לפני שנים - למרות שהיא יודעת, כי היא תסתבך בצרות בגלל מעשיה.

 

דאדלי דארסלי (דמות קאנונית)

השנים הארוכות שחלפו לא הטיבו עם בן-דודו הלא אהוב של הארי פוטר. מותה בלא-עת של אמו ומעל הכל דעיכת קריירת האיגרוף המבטיחה שלו, השקיעה אותו בחובות ובאלכוהול. דאדלי, עכשיו כאז, הוא מוגל בה' הידיעה, בור וצר-אופקים, שרגיל להאשים בצרותיו את כל העולם, מלבד את עצמו. השנים שחלפו לא הפחיתו את שנאתו להארי המנוח, בו הוא רואה עדיין את מי "שדפק לו את החיים".

חסרון הכיס והחובות דוחפים את דאדלי לסוע לטורניר אגרוף כפרי בסקוטלנד... ומשכיחים ממנו את העובדה, כי הוא מתקרב קרבה מסוכנת אל המקום האחרון בו היה רוצה למצוא את עצמו... טירת הוגוורטס.

 

טריסטיין מק-רויך

טריסטיין היפיפה, הפזיז והאכזרי לעיתים הוא בן לגזע הטואטה דה-דנאן, עם-פיות אגדי שחי עדיין "בעולם האחר", הרחק מהישג ידם של בני אדם (מוגלגים וקוסמים גם יחד). טריסטיין הוא אחיינו של לורד טאוסלין מק-רויך, אחד הלורדים החזקים ביותר של הטואטה דה-דנאן; טריסטיין, נמלט מצרות ישנות ומחפש צרות חדשות, 'קופץ לביקור' אצל דודו, בכדי למצוא מחסה זמני ולברך את הלורד רב-העוצמה על נישואיו הטריים... ונקלע להסתבכות שהיא מעבר לחלומותיו הפרועים ביותר.

 

 

 

כל הזכויות שמורות, בכפוף לכל דין, ובכפוף לזכויות היוצרים המקוריות על יצירותיה של ג'י.קי.רולינג.