פרויקטים

"המתבודדים"

הפרויקט התחיל בפורום "ספרים, רבותי, ספרים!" במרכז הפורומים "הייד-פארק", ובו נפתחו כמה וכמה אשכולות בנושא.

מטרתנו היא לכתוב סיפור פנטסיה, שיהיה מחולק לפרקים, כשכל משתתף כותב פרק שלם. כל אחד מגולל את עלילותיה של חבורת עריקים (שגורשה ממולדתה או ממקום מושבה) לאורך מספר פרקים (עדיין לא הוחלט כמה). מומלץ מאוד שהמשתתף יאפיין את הדמות הראשית שלו (כיצד לאפיין דמות). בשלב מסוים, נפגשות כל החבורות בעקבות הדחף שלהן להשתקם ומחליטות על הקמת ממלכה, מנקודה זו, נגולל את עלילותיה של ממלכה שלמה (נמציא לה שם כמובן...), יהיה בסיפור אספקט אסטרטגי: כריית משאבים, דאגה להתפתחות הממלכה ובניית מבנים, כריתת בריתות, וכמובן, איך בלי - מלחמות (כל משתתף יהיה אחראי על תחום אחד). כך בעצם נתאר את קורותיה של ממלכה ששורשיה נעוצים במספר חבורות עריקים שחברו יחדיו (אנחנו), נספר על מפלותיה, שיקומיה ושלבים התחלתיים בהקמת הממלכה...

למידע נוסף ולשאלות פנו לפורום (של האתר) או לפורום שלנו ב"הייד פארק" - "סדנת היצירה", ונשמח לענות על כל שאלותיכם, ניתן גם לפנות אל אדי בדוא"ל: [email protected].

הסיפור!

בקרוב גם מפה...

 

תרגום

כל מי שאוהב לתרגם סיפורים (קצרים, נובלות, רומנים, מה שלא יהיה...) שלא תורגמו עדיין לעברית, מוזמן לשלוח אותם אלי ([email protected]), בציון שם, ואשמח למקמם תחת הקטגוריה המתאימה (אם יישלח פרק מתוך ספר חדש אפתח בשבילו אגף נפרד).

 

"המכשף" / אנדז'יי ספקובסקי

"המכשף" הוא ספרו של אנדז'יי ספקובסקי, סופר פנטסיה פולני, שמאוד מצא חן בעייני אישית ובעייני קוראי פנטסיה רבים אחרים. עקב שעמום וחוסר מעש, תרגמתי את הפרק הראשון מתוך הספר (שהוא תרגום מפולנית לרוסית) לעברית, וגיליתי שזה די מהנה. אם ימצאו מתנדבים שיש ברשותם את הספר וחפצים לסייע לי בתרגום, אשמח לקבל כל עזרה אפשרית.

הפרקים!