הודעות לא חוקיות לפי חוקי מדינת ישראל - נושא קישורים

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

נעול
סמל אישי של משתמש
Shefer
Loco de la Cabesa :}

הודעות לא חוקיות לפי חוקי מדינת ישראל - נושא קישורים

שליחה על ידי Shefer » 05/11/2006 , 11:53

לאחר זמן רב, החלטתי (גם באישור המודריטורים) להודיע מפורשות על דרך הבהרה - מה מותר ומה אסור להכניס להודעות, מבחינת שמירה על חוקי המדינה (ר' סעיף 8 לחוקי הפורום), בכל הנוגע (נכון להיום) לקישורים.

הכנסתי שאלות שצפויות להוות FAQ לעניין -

* מדוע דווקא אני ולא אף מוד אחר?
בכל הפורום, ככל הידוע ליום הודעה זו, אין אף אחד בעל השכלה משפטית בעניינים הנוגעים לחוק וחלק מהתמחויותיי היו בענייני אינטרנט.

* מהו קישור אסור?
קישור אסור הינו כל קישור לאתר המאפשר פגיעה בזכויות. זכויות אלו כוללות למשל - זכויות יוצרים, זכויות משדרים, פטנטים, סימני מסחר.
קישור עמוק (deep link) גם הוא אסור - קישורים אלו מובילים ישירות להפרה (למשל - תוכנה מוגנת) וכוללים גם: אתרים בהם קיימות תוכנות המאפשרות הפרת זכויות.

* מה עוד אסור ככלל?
כל בקשה / קישור לאתר מהסוגים האמורים לעיל, לרבות כל אתר שיש בו כדי להפר איזו מזכויות האדם ו/או נועדה לפעילות בלתי-חוקית, למשל - סוסים טרויאנים, Netbus.
תרמיות מכל סוג שהוא - בארץ אין כיום חוק האוסר כל תרמית שהיא במפורש, אך הפרשנות המקובלת הינה, כי מאחר ותרמית מעצם היותה אינה מגלה את כל הפרטים, היא מפרה את חוק הגנת הצרכן ולכן אינה חוקית. למשל - תרמיות פירמידה.
לטעמי האישי -בלבד- לא ירחק היום שבו בית המשפט יחליט על כך במפורש, למרות שתרמיות הפירמידה (למעט פרסומים כוזבים פה ושם בפורום) די נעלמו.
עניינים אלו יחשבו כעבירה בלתי חוקית בעליל - ההודעה תימחק מיידית והעונש עליהן יהיה ban מיידי! כאשר מדובר באנשים שכל מטרתם הינה בפעילות לא חוקית, זהו אינטרס הפורום למגר מתוכו אותם.

* אז מדוע אתר כמו youtube ותוכנות כמו kazaa למשל - כן חוקיות?
מסתבר ש-youtube הינו אתר ממומן, אשר הפרת הזכויות (אם הייתה בו) הינה בארה"ב (והוא אינו מפר). ככלל, כל עוד אתר בחו"ל הוכר כחוקי ואינו נוגד במפורש את החוק הישראלי, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, אין כל סיבה שהאתר לא יראה כחוקי גם תחת חוקי המדינה.
kazaa הינה ממשפחת תוכנות ה-gnutella, שנועדו לשיתוף קבצים והן אינן בלתי חוקיות. תוכנות אלו מספקות פלטפורמה דרכה ניתן לשתף קבצים ולכן ההפצה נעשית ממחשבו של אדם פרטי, המתקשר ישירות דרך התוכנה לאדם פרטי אחר. מושא התביעה כאן הוא האדם הפרטי ולא בעל התוכנה. הפלטפורמה מספקת גם שיתוף של מתכוני בישול, תמונות שצולמו וכו' ולא רק סרטים ושירים.

* כיצד אני יכול לדעת ככלל מה חוקי ומה לא, כאשר הפרשנות הינה של מודריטור, שאינו שופט בדין?
ברוב המקרים כל הקבלה שתעשה באופן כללי מהעולם הפיסי לעולם האינטרנט תהיה נכונה.
קריטריון נוסף הוא קו גבול, הנקבע בדרך-כלל לפי נסיבות, סוג המקרה ובסוג ההסדרה הקיימת.
ככלל, ידוע לי על רוב הדברים שהורשאו והוסדרו זה מכבר. במקרים בהם מדובר בגבול, אני מחפש את המצב הקרוב ביותר ומקיש ממנו.
במקרים של ספק, אתם רשאים לשאול אותי קודם (לא חובה). אם יהיה צורך בצנזור זמני, הוא יקרה (ואני מאוד משתדל גם ככה שלא). למעט מקרים מאוד נדירים, דומני כי לא יקרה מצב של צנזור תמידי.

* כיצד כן מותר לי להגיע לאתרים האסורים?
מותר לחפש במנועי חיפוש בצורה אישית, אך אסור לבקש עזרה - בין אם דרך הודעה בפורום ובין אם דרך הודעות פרטיות! כל בקשה ב-ה"פ הינה אסורה בדיוק כמו פרסום בפורום, במייל וכו'.

אני מבקש מכל מי שיש לו איזו שאלה שהיא - לשאול. מצידי שהשאלה תהיה טפשית לדעתכם, כיוון שהודעה זו עתידה להתפרסם בפורום הודעות כלליות ותהווה חלק בלתי נפרד מס' 8 לחוקי הפורום הכלליים.

שפר :}

סמל אישי של משתמש
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer » 15/11/2006 , 9:01

טוב, לא היו השגות ו/או שאלות ממשיות בעניין... אם יהיו - תקבלו הודעה.

ה-thread הזה הוא חלק מסעיף 8 לחוקי הפורום הכלליים וחלק בלתי נפרד מחוקי קשקשת.

למען הסר ספק - גם בקשות לתוכנות לא חוקיות וגם קישור/ים לא חוקיים יצונזרו.

אם יש לכם שאלות על חוקיות הודעות - ה"פ אלי, תודה. אני חוזר - אתם לא חייבים לשאול אותי, אבל האחריות עליכם.

שפר :}

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים