איך למלא Decklist ב Limited

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
sliver
Sliver Overlod
הודעות: 5941
הצטרף: 30/5/2004 , 0:11
מיקום: רחובות
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

איך למלא Decklist ב Limited

שליחה על ידי sliver » 09/9/2006 , 14:16

מהניסיון שלי בנושא לרב האנשים יש בעיות עם מילוי דף ה Decklist. הבעיות הללו נובעות מכך שבהיכרות הראשונה עם הדף אתם נאלצים להתמודד איתו לבדכם, מבלי שיסבירו לכם עליו, ותחת לחץ זמן. זה יוצר אצלכם טעויות במקרה הרע, ושיטות עבודה לקויות במקרה הטוב, שאתם לוקחים איתכם הלאה לטורנירים הבאים. אלו מובילים לבזבוז זמן שהיה יכול מנוצל לבניית הדק, ולטעויות שיש עליהם עונשים.
אני מאמין שהקטע הבא יכול להואיל לכם.

רקע:
דף ה Decklist נועד על מנת למנוע רמאויות, והוא משקף את הדק והסייד של השחקן. זאת הסיבה שחשוב לוודא שהרישום תואם את מצב הקלפים שלכם בפועל. אם הדק שרשומה בו אינה חוקית או אינה תואמת את הדק בפועל, העונש על כך עשוי להגיע ל game loss ואפילו מעבר.
בתחילת הטורניר תקבלו Tournament Pack ו/או בוסטרים, ודף Decklist . אל תפתחו אותם עד שיוכרז על ידי המארגנים שמותר. מהרגע שנאמר לכם שמותר לפתוח יש לכם 50 דקות לרישום ובניית הדק, כשהחלוקה היא 20 דקות לרישום ו30 דקות לבניה. במידה שיש Deck Swap (השחקנים מחזירים את הקלפים שהם פתחו ורשמו, ומקבלים במקומם קלפים חדשים לבנות מהם את הדק שאיתה יישחקו) הזמנים ומהלך הרישום יהיו שונים.
חשוב לציין שכל שחקן אחראי לבצע רישום של הקלפים והדק שלו. לא תינתן עזרה על ידי מארגנים או שופטים ואסור להעזר בחברים, אלא אם יש לכם צרכים מיוחדים ובאישור שופט בלבד. גם אם ניתנה עזרה, בסופו של דבר זהו השחקן שאחראי על הרישום, והוא זה שיישא בתוצאות על טעויות ברישום.

דף ה Decklist:
בחלקו העליון כולל דף ה Decklist שתי שדות –
PLAYER REGISTERING DECK: (משמאל) מיועד לפרטי האדם שממלא את פרטי מאגר הקלפים (במקרה של Deck Swap)
PLAYER USING DECK: (מימין) מיועד לפרטי האדם שבונה מהקלפים Deck ומשחק איתה בטורניר.

תמונה

מתחת לשדות הללו רשומים בדף כל הקלפים האפשריים בסט, כשהם מחולקים לפי קטגוריות של צבעים, ארטיפקטים, ולנדים. מול כל קלף יש 2 עמודות –
Total: (מימין) מיועדת למספר הקלפים הכולל במאגר הקלפים.
Played: (משמאל) מיועדת לקלפים שמשחקים איתם ומהווה אינדיקציה לדק במהלך הטורניר. בתחילת כל סיבוב על הדק להיות זהה לפרטים שמסומנים בעמודה זו.
בתחתית כל עמודה מופיעה שורת Total נוספת.

תמונה

ארגון הקלפים ומילוי ה Decklist:
עוד לפני שהתחלתם מלאו את הפרטים הרלוונטים ב PLAYER REGISTERING DECK או ב PLAYER USING DECK כדי שלא תשכחו לעשות את זה בהמשך. שם מלא ומספר DCI.
לאחר שנאמר לכם שמותר לפתוח את הבוסטרים פיתחו את ה Tournament Pack ו/או הבוסטרים מסט מסויים. את הקלפים שיצאו לכם סדרו לפי המספר הסידורי של הקלף. מי שמתקשה לראות את המספרים, יכול לסדר לפי הצבעים השונים, ארטיפקטים ולנדים, ולמיין לפי הABC בכל אחד מהם. זאת בעיקרון אותה חלוקה, והסדר של הקלפים יהיה בדיוק הסדר שרשום בדף ה Decklist.
למרות שנראה שסידור של הקלפים ככה לוקח בעצמו יותר זמן, השיטה הזאת חוסכת לכם סידור של הקלפים יותר מאוחר, ותקל מאד על הרישום שכן הוא יהיה עכשיו לפי הסדר, מה שחוסך חיפוש והתרוצצות בכל הדף.
מי שמסתבך או רואה שהשיטה לוקחת לו יותר מידי זמן, יכול להסתפק בסידור לפי צבע בלבד וחיפוש הקלפים באופן חופשי.
עכשיו עברו על דף ה Decklist ומלאו את הקלפים שיצאו לכם בעמודת ה Total. אפשר למלא במספרים רגילים (3) או בספרות רומיות (III), העיקר שיהיה ברור. את 30 ה Basic Lands שב Tournament Pack אין צורך לסמן – עמודת ה Basic Lands ב Decklist מיועדת ללנדים שמשחקים בלבד *.
לאחר שסיימתם לרשום את הקלפים כדאי לעשות וידוי – ספרו בכל עמודה את מספר הקלפים ורשמו אותם למטה בשורת ה Total (בצד הימני שלה). חברו את סכום ה Totals שיצאו לכם בכל עמודה ותראו אם זה תואם את מספר הקלפים שצרכים להיות. Tournament Pack מכיל כ 45 קלפים (לא כולל Basic Lands רגילות) וכל בוסטר כ 15 קלפים.
לאחר שסיימתם את הסט הנוכחי, עברו לסט או סטים הבאים אם ישנם, וטפלו בהם באותו אופן.

אם זה טורניר עם Deck Swap אז סיימתם לעכשיו. ארזו את כל הקלפים וה Decklist כפי שיאמר לכם, והחזירו אותם למארגנים. אם לא, אתם יכולים לבנות את הדק ולדלג לחלק של רישום הדק.

לאחר שכולם גמרו לרשום את ה Decklist שיצאו להם והחזירו את המאגר, תקבלו מאגר קלפים חדש. שימו לב! – למרות שלא אתם ביצעתם את הרישום, ושאולי אפילו בוצע Decklist לפני הטורניר על ידי שופטים ומארגנים, אתם הם אלה שאחראים על הרישום הקיים ב Decklist.
דבר ראשון עליכם לוודא שהוא נכון. סיפרו את מספר הקלפים שקיבלתם וודאו שהוא מה שצריך להיות. לאחר מכן השוו אותם עם הרשום בדף ה Decklist. אם קיימת אי התאמה קראו לשופט להבהרת העניין.

לאחר שהכל בסדר תוכלו להתחיל בבניית הדק, וכשהיא גמורה זה הזמן למלא אותה:
ראשית כל מלאו את הפרטים שלכם ב PLAYER USING DECK אם טרם עשיתם זאת. שם מלא ומספר DCI. עבור כל קלף שאתם משחקים סמנו אותו בעמודת ה Played ואל תשכחו לסמן בכמה עותקים מדובר. אל תשכחו לציין גם בכמה Basic Lands אתם משתמשים בדק.
אם יש זמן אז שוב כדאי לוודא שמה שרשמתם נכון – סמנו בתחתית כל עמודה את ה Total של הקלפים שאתם משחקים (כולל Basic Lands) וחברו את כל המספרים. המספר צריך להיות 40 או יותר, וכמובן להתאים למספר הקלפים שיש לכם בדק.

סיימתם! הגישו את דף ה Decklist לאחראי שאוסף אותם, המתינו שהוא יאשר שהמילוי בסדר, וחכו להתחלת הטורניר. שיהיה לכם בהצלחה!

* - למען הדיוק חובה לסמן basic lands שאינן חלק מ 30 הלנדים שב Tournament Pack. כלומר Foil basic lands במידה שיצאו כאלו, Basic Snow Lands מ Coldsnap, וכל אדמה בסיסית שנתקבלה בבוסטר של Core Set. הסימון יהיה משמאל לעמודת ה Played של הלנדים, היכן שאמורה היתה להיות עמודת ה Total.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.

Shefer
Loco de la Cabesa :}
הודעות: 4923
הצטרף: 29/9/2001 , 2:00
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Shefer » 09/9/2006 , 18:09

בגדר נ.ב.
הוסף לרשימת הלינקים של כל השאלות והתשובות על טורנירי Limited - קישורים.

שפר :}

שלח תגובה