השמן והרזה: PTQ ברצלונה (24/3/12) - הנושא הרשמי

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Y
מנהל טכני
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

השמן והרזה: PTQ ברצלונה (24/3/12) - הנושא הרשמי

שליחה על ידי Y » 17/3/2012 , 19:40

PTQ!!!

הטורניר האחרון בוטל עקב חוסר היענות. אנחנו מאוד מקווים שהמצב לא יחזור על עצמו. אור עבד קשה מאוד מול Wizards כדי שיאשרו לנו לארגן PTQ. בואו נראה להם שהם עשו את הבחירה הנכונה.

הטורניר הקרוב יהיה PTQ, ולכן ישנם מספר שינויים לעומת הטורנירים הרגילים שלנו:
1. רמת האכיפה תהיה גבוהה יותר מאשר בטורניר רגיל. השיפוט יהיה נוקשה יותר וסלחני פחות.
2. יושם דגש על התנהלות הטורניר ועמידה בזמנים. האווירה לא תהיה חברית ונינוחה כמו ברוב הטורנירים שלנו.
3. יהיה צורך ב-Deck Lists. אם ניתן, עדיף להביא רשימות מוכנות מהבית. רשימה מודפסת עדיפה על רשימה בכתב יד.
במידת הצורך יחולקו דפים לרישום חבילה ביום הטורניר.

דגשים לרשימה:
1. מודפס או כתב יד ברור (בעט, לא עפרון).
2. שמות קלפים מלאים. שם חלקי או מקוצר לא יתקבלו.
3. וודאו שהכמויות נכונות.
4. Sidebord מכיל בדיוק 15 או 0 קלפים. כל מספר אחר אינו חוקי.
5. הקפידו לרשום גם אדמות. לא לשכוח אדמות בסיסיות.
6. וודאו כי כמות הקלפים הרשומה בחבילה היא 60 קלפים לפחות.
כל טעות ברשימה (או אי הבנה) דינה כחבילה לא תקינה, והיא עלולה לגרור עונשים שכוללים הפסדים טכניים או שינוי כפוי של החבילה.

מאחר והצפי לקראת ה-PTQ הוא שיהיה מספר גדול יחסית של שחקנים, הזזנו את מיקום הטורניר. לצערנו השינוי הביא עמו עלויות נוספות, כך שעלינו להעלות את מחיר הטורניר.
שימו לב לשינוי במיקום ובמחיר.
בקשה נוספת: נשמח אם תשתדלו להגיע עם סכום מדויק. לרוב אין לנו עודף זמין.

פניות לגבי מסחר: מה מותר, מה אסור, מה יש לנו להשכרה/מכירה, בקשות מיוחדות - נא להפנות לשי (oracle). פניות אליי מיותרות משום שאין לי נגיעה בנושאים הנ"ל. חבל שתבזבזו זמן רק כדי לקבל ממני תשובה שמפנה אתכם לשי.
למרות ההודעה הנ"ל, בכל זאת קיבלתי שאלות (פחות, אבל עדיין). אני לא עושה דווקא ואני לא יכול לחרוג בשביל אף אחד. גם לא אם זה דחוף יום לפני הטורניר. זה לא שאני לא רוצה, אלא שאני לא יודע את התשובות לשאלות בנושא, וכל בקשה אליי בכל מקרה תצטרך לעבור לשי. חבל על הזמן שלכם ושלי.

קצת על הפורמט:
הפורמט הוא פורמט Constructed ייחודי שמתחיל לתפוש תאוצה בקרב שחקנים בכל העולם. בשונה מהפורמטים שמשוחקים באופן סדיר בארץ, ל-Modern אין רוטציות. מדובר בפורמט Eternal, שהמשמעות שלו היא שהוצאות חדשות מתווספות לרשימת הקלפים המותרים, אך הוצאות ישנות לא יוצאות החוצה. הפורמט כולל למעשה את כל ההוצאות שהודפסו עם המסגרות המודרניות ומשם שמו. כמו בכל פורמט אחר, גם כאן ניתן להשתמש בכל קלף שהעתק שלו הודפס באחת ההוצאות הכלולות, גם אם הקלף עצמו ישן יותר.
אז למה בכלל לשחק Modern? בשונה מפורמטים אחרים, השינוי בהוצאות החוקיות לא משתנה באופן דרסטי אחת לכמה חודשים. המשמעות היא שחבילה שחוקית היום, תהיה חוקית, רובה או כולה, גם בעוד שנה ושנתיים. המצב שנוצר הוא מצב שבו אין צורך "לרדוף" אחרי קלפים אחת לארבעה חודשים. ניתן לשחק ולשפר חבילות באופן רציף, ללא צורך בהחלפת חלקים נכבדים מהחבילה.
היתרון של חוסר התחלופה הוא גם החיסרון בפורמט, שכן כמו כל פורמט Eternal אחר, חבילות חזקות הופכות לחזקות יותר ויקרות יותר עם הזמן. ההבדל הוא ש-Modern מכיל קלפים שהופצו בכמויות הרבה יותר גדולות (גם בארץ), כך שאין שליטה של שחקנים בודדים שיש להם העתקים ספורים של קלפים חזקים. בנוסף, ההוצאות שכלולות בפורמט החדש הן הוצאות הרבה יותר מאוזנות שעברו את תהליך העיצוב הקפדני של Wizards, ולא כמו בהוצאות הראשונות, שבהן לא היו מגבלות או תכנון מאחורי הקלפים. הפורמט הרבה יותר יציב ופחות "נפיץ" מפורמטי Eternal אחרים.

הדראפטים הייחודיים מכילים קלפים שחוקיים בפורמט החדש, כך שלמעשה השתתפות בהם תתן לכם קלפים שבשונה מבעבר, יהיו חוקיים למשחק בפורמט שקיים בארץ. פורמטים מיוחדים אלה הם הדרך הפשוטה ביותר להכניס לשוק בארץ עוד קלפים שכבר לא כ"כ ניתן למצוא בחנויות.
בדראפטי ה-Mish-Mash השונים שהרצנו נפתחו Arcbound Ravager ,Akroma, Angel of Wrath ועוד קלפים מעניינים.

מתי:
יום שבת, 24/3/12.
הרשמה תפתח ב-9:00 ותיסגר ב-9:50. סיבוב ראשון יתחיל ב-10:00.
שחקן שיגיע להירשם אחרי סגירת ההרשמה ולפני סיום הסיבוב הראשון, יוכל לעשות זאת, אך יירשם לו הפסד בסיבוב זה. שחקן שיגיע לאחר מכן לא יורשה להשתתף כלל בטורניר הראשי.
תקפידו להגיע בזמן!
בזמן האחרון אנחנו רואים הרבה שחקנים שמגיעים מאוחר ולא מוכנים, וממשיכים לבנות/לסדר את הדקים שלהם גם אחרי השעה שבה הטורניר אמור להתחיל ובכך מעכבים את כולם. אם אתם יודעים שאתם צריכים זמן להתארגנות, אנא הקפידו להגיע מוקדם יותר.

איפה:
מרכז ויצמן (הצמוד לבי"ח איכילוב), ברחבה ליד חנות 'פריק' בקומה התחתונה.

פורמט:
הטורניר יהיה טורניר Modern. ביום הטורניר פורמט Modern יכלול את כל ההוצאות החל מ-Mirrodin (המקורי) ועד Dark Ascension (כולל). יכללו גם: הוצאה שמינית, תשיעית, עשירית, M-11 ,M-10 ו-M-12.
רשימת הוצאות מלאה, כולל קלפים אסורים לשימוש נמצאת כאן.

הטורניר יתנהל בשיטת Swiss, כאשר כמות הסיבובים תיקבע לפי כמות השחקנים.
לאחר סיבובי ה-Swiss יתקיים Top-8 בשיטת Single Elimination ע"מ לקבוע מי יהיה השחקן שיעפיל ל-Pro Tour ברצלונה.

Side Events:
פתיחת ה-Side Events תלויה בכמות השחקנים המעוניינים. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לאחר את שעת התחלת טורנירים אלו ע"מ למנוע פגיעה בטורניר הראשי.
במקביל לטורניר הראשי יתקיימו:
  • דראפטים Repacks - דראפטים עם בוסטרים שבנינו בעצמנו ממגוון הוצאות שונות (כל הקלפים מהוצאות חוקיות ב-Modern).
  • דראפטים Mish-Mash - דראפטים עם בוסטרים אקראיים ממגוון הוצאות שונות (כל הבוסטרים מהוצאות חוקיות ב-Modern).
  • דראפטים של Innistrad.
אם אתם מתכננים להגיע במיוחד ל-Side Events, אנא הודיעו לנו כדי שניקח אתכם בחשבון. לידיעתכם, ישנה עדיפות לדראפט Mish-Mash מאחר והוא תואם יותר את רוח הטורניר שלנו, וזאת חוויה שלא ניתן לקבל בדראפטים השבועיים שלכם.

פרסים ומחירים:
  • בטורניר הראשי יתווספו שני בוסטרים לפרס על כל משתתף. עלות ההשתתפות היא 60 שקלים.
  • עלות דראפט Repacks היא 35 שקלים.
  • עלות דראפט Mish-Mash תהיה 50 שקלים.
  • דראפט Innistrad היא 80 שקלים.
בדראפט Inistrad העלות כוללת בוסטר אחד לפרס בעבור כל משתתף. בדראפטים האחרים יחולקו פרסים מיוחדים (מגוון מוצרים שקשורים למג'יק). בדראפט ה-Mish-Mash ניתן יהיה להוסיף עשרה שקלים עבור פרסים בבוסטרים ישנים (בהסכמת כל השחקנים).

מוצרים נלווים שימכרו במהלך הטורניר:
  • מגוון פרוטקטורים (חלקים ומצוירים) - 30 ש"ח.
  • דפדפת לקלפים (תשעה מקומות בדף) - 30 ש"ח.
  • קלסר טבעות פשוט - 30 ש"ח.
  • קלסר טבעות עם ציור - 40 ש"ח.
  • דפים לאלבום - שני שקלים לדף (ייתכן ולא ימכר).
  • דקבוקס פשוט - 20 ש"ח.
  • דקבוקס שקוף קשיח (שני חלקים) - 20 ש"ח.
  • דקבוקס כפול (מקום לשני דקים)- 30 ש"ח.
  • דקבוקס עם סוגר מגנטי (עם חלוקה פנימית לשתי חבילות) - 40 ש"ח.
התנהגות:
במהלך הטורניר יהיו מספר פחי אשפה (או שקיות זבל) ברחבי שטח הטורניר. אנחנו מבקשים להשתמש בהם ולא בשולחנות/רצפה.
אין לסחור בשטח הטורניר ללא אישור מפורש של שי (oracle). כנ"ל לגבי מימוש מכירות/השכרות פומביות.
מקרי אלימות יטופלו בחומרה.
תינתן חשיבות עליונה לזמנים ועמידה בהם.
יש לנו את הזכות להרחיק מהטורנירים שלנו שחקנים שפוגעים בהנאת השחקנים האחרים. כל שחקן שיתנהג בצורה לא הולמת, גם אם לא מפורטת כאן, עלול למצוא את עצמו מורחק מהטורניר עצמו או מכל אירוע שנארגן בעתיד.

מסחר:
כמו שכבר פורסם, אנחנו אוסרים על מסחר בשטח הטורניר.
מה כן אפשרי?
  1. לשכור קלפים מאיתנו. מחירי ההשכרה:
    עד חמישה קלפים - 10 ש"ח.
    6-10 קלפים - 15 ש"ח.
    11-15 קלפים - 20 ש"ח.
    16-20 קלפים - 25 ש"ח.
    21-25 קלפים - 30 ש"ח.
    26-75 קלפים - 35 ש"ח - כמות של חבילה עם Sideboard. המחיר עבור כמות, לא בעבור חבילה בנויה.
    עבור השכרה של קלפים יקרים יהיה צורך בפיקדון ובמקרה של נזק נדרוש פיצוי. קומונים פשוטים נשאיל בחינם, אבל חשוב להודיע לנו מראש, אחרת לא נביא אותם ביום הטורניר.
  2. במידה וביום הטורניר שחקן יצטרך קלף שאין לנו כלל או שכבר השכרנו, נאפשר לקנות/לשכור משחקנים אחרים. יש לקבל משי אישור לפני ביצוע העסקה עם שחקן אחר.
  3. מוצרים נלווים למג'יק (בוסטרים, פרוטקטורים, אלבומים וכו'...) ימכרו בדוכן הראשי.
ועוד כמה תוספות:
  • שחקן שזהו טורניר Constructed ראשון שלו יקבל חמישה Rare-ים אקראיים (לא ניתן יהיה לבחור).
  • במהלך הטורניר יחולקו פרסים רנדומליים. בין השאר יחולקו חולצות מג'יק, קלפים נדירים ועוד...
  • אפשר להחנות בתוך הקניון - זה עולה 30 ש"ח עד 19:00.
  • יהיה גם גביע
תמונה

נשמח מאוד לראות את כולכם,
השמן והרזה,
יובל ושי.
נערך לאחרונה על ידי Y ב 25/3/2012 , 6:41, נערך פעם 1 בסך הכל.

Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y » 17/3/2012 , 19:44

אני יודע שרובכם לא קוראים את ההודעה הראשית כי היא ארוכה וברובה חוזרת על עצמה.

שימו לב שישנם שינויים במיקום ובמחיר. כמו כן, ישנן הערות לגבי הזמן ודגשים בנוגע ל-PTQ עצמו (כולל דגשים ל-Deck List).

אנא הקדישו מספר דקות מזמנכם כדי לקרוא את ההודעה כולה.

Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory » 17/3/2012 , 19:59

למה ההעלאה במחיר?
oh my god they killed kenny!

Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y » 17/3/2012 , 20:02

eragon12345 כתב:למה ההעלאה במחיר?
Y כתב:אנא הקדישו מספר דקות מזמנכם כדי לקרוא את ההודעה כולה.

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 17/3/2012 , 21:11

לכמה אנשים אתם מצפים? (פחות או יותר מן הסתם..)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm

Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y » 17/3/2012 , 22:34

ההערכות שלנו נעות סביב ה-15-20 שחקנים (על סמך טורנירים קודמים), למרות שהזמנו ציוד ל-30, כי עדיף שיהיו כמה שולחנות מיותרים מאשר חסרים.

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 17/3/2012 , 23:13

אוקי מעניין,אז ממה שאני מבין הזזתם את מיקום הטורניר כי אתם צופים לכמות אנשים גדולה מהרגיל ולכן צריך מקום אחר.

אז אתה אומר שדיזינגוף לא יכול להכיל 30 איש?

Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y » 17/3/2012 , 23:59

לא. אני אומר שדיזינגוף לא מוכנים לתת יותר שולחנות וכיסאות, ואין לי מאיפה להביא מספיק ציוד.
היום היו לנו שבעה שולחנות (קטנים של מג'יק מקרטון) ועשרה שרפרפים - בהחלט לא מספיק.

אתה בכוח מנסה להוכיח שאני לא בסדר?
כי אם זה כ"כ כואב לך, אני יכול להוריד את המחיר חזרה לחמישים שקלים ותשחקו כולכם בסנטר על הרצפה.

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 18/3/2012 , 12:32

לא,אני מנסה להבין את העניין שהטורנירים שלכם על הפנים ואתם מעלים את המחיר עוד.
סבבה עכשיו שהסברת מובן.

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 18/3/2012 , 15:01

ברצוני לציין כאן כי מנסיוני הרב בארגון טורנירים אני מודע לכל העלויות של שי ויובל, ומאחר ואין לנו כבר את האפשרות לקיים טורניר שכזה בדיזינגוף סנטר (מהסיבות שיובל ציין), אין אפשרות לקיים טורניר שכזה במחיר הראשוני שפורסם, שכן זה היה יוצא טורניר הפסדי. העלאת המחיר אינה נובעת מרצון "להרוויח" על מישהו אלא מהרצון לא להפסיד כסף על הטורניר.
משיחות עם שי ויובל אני גם יודע שכ"כ חשוב להם להמשיך ולערוך טורנירים, שלא איכפת להם לעבוד את העבודה הרבה הדרושה כדי להרים טורניר גם בהתנדבות.

מי שלא מרוצה מהטורנירים של שי ויובל מוזמן לנסות ולארגן בעצמו. מכך שאין כמעט אנשים שמארגנים טורנירים ניתן להבין שעבודה הארגון אינה קלה, ואינה מתגמלת במיוחד, אז לשבת בנוחות מאחורי המחשב ולרדת על מי שכן עושה מאמץ, רק יעזור לכך שלקהילה יהיו עוד פחות טורנירים.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank

Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y » 18/3/2012 , 19:07

TrUnks כתב:אני מנסה להבין את העניין שהטורנירים שלכם על הפנים ואתם מעלים את המחיר עוד.
ניב, אם אתה רוצה לשאול שאלות ענייניות ולקבל תשובות ענייניות, תפנה אליי בפרטי בצורה מכובדת.
אם המטרה שלך היא להפוך אותי לקרבן התורן שלך, תעשה לי טובה ותעזוב אותי בשקט. אין לי כוח לזה ואני ממש לא מתרגש מהשטויות שלך. Move on.

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 18/3/2012 , 19:11

משעשע שאתה אומר את זה שדווקא פניתי בהכי מתורבת שיש פה,כולה שאלתי שאלה,ענית לה והבנתי את התשובה,דווקא שאני לא "צועק" ודווקא כן פונה בתרבותיות אז אתה דווקא תוקף...

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 18/3/2012 , 20:07

אז אתה אומר שדיזינגוף לא יכול להכיל 30 איש?
זו שאלת קיטבג, שממנה משתמע שיובל או משקר, או לא יודע על מה הוא מדבר. יכולת בקלות לנסח את זה בצורה עניינית - אם היית רוצה.
ואז אתה ממשיך עם:
הטורנירים שלכם על הפנים ואתם מעלים את המחיר עוד.
מה שבקלות יוצר למארגנים תדמית שלילית בעיני מי שאין לו ניסיון אישי בטורנירים שלהם ויכול לפגוע בהשתתפות. אם זו לא הייתה הכוונה שלך, יכולת בקלות להשמיט את ההתקפה ולהסתפק ב"אני מנסה להבין במלואן את הסיבות לעליה במחיר".

אל תיקח את זה ללב, כולנו עושים את זה ברמה כזו או אחרת של הצלחה כשזה מתאים לנו.

אבל תחשוב טוב אם זה משרת את המטרות שלך לנכר את המארגנים, להתכסח עם כל העולם וליצור לעצמך תדמית של אדם ממורמר שלעולם אינו מרוצה - לפחות בעיני קובעי המדיניות.

Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad » 19/3/2012 , 12:14

הרשו לי לציין פרט משמעותי, כי משום מה שנראה שרק קומץ שחקנים מודע לכך, הטורניר הנ"ל הולך להיות הטורניר הגדול ביותר (לא מבחינת כמות השחקנים, אלא מבחינת המשמעות שלו) בהיסטוריית המג'יק של ישראל.
כן כן, אפילו יותר מאליפויות הארץ.
אני חייב להודות שהתלבטתי קצת אם לפרסם זאת, אחרי הכל זה יתרון שאני יכול לאמץ לזכותי אבל החלטתי שההשלכות העתידיות חשובות יותר, כמו גם יוקרת הטורניר.
אז למה בעצם הוא כל כך משמעותי?
מנצח הפי טי קיו לא רק יזכה בכרטיס טיסה והזמנה לברצלונה אלא גם יהיה המרכיב הראשון בנבחרת ישראל אשר תשחק באליפות העולם בארה"ב, כך שגם כרטיס טיסה והזמנה לשם הוא מקבל.
זאת בהנחה שהוא אכן מגיע לפרו טור בברצלונה.

טיסה לברצלונה + הזמנה לפרו טור + טיסה לארה"ב + חבר בנבחרת ישראל באליפות העולם

אנחנו כבר פחות משבוע מתאריך קיום הטורניר, בזמן זה, לפני אליפות הארץ למשל, הייתי מצפה כבר לראות מס' רב של קניות והשכרות קלפים בפורום המסחר.
אולי זה רושם מוטעה אבל נראה שהטורניר לא מקבל את הייחס המתאים לו.

שחקנים! להתעורר!

אגב, מארגני הטורניר: אם שקלתם למתן מרכיבים נלווים הקשורים ביוקרת הטורניר, כמו למשל : גביע, אני מציע לשקול שוב. זהו הטורניר המשמעותי ביותר בישראל.

אביעד

jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta » 19/3/2012 , 13:14

שאפו אביעד...
הגודל אוהו קובע....

ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga » 19/3/2012 , 15:45

אביעד, לפי מה שאני יודע מה שאתה אומר לא נכון.
מעצם ההגעה לפרו טור אתה מקבל 2 פרו פוינטס, ששם אותך בתיקו עם ניב ניב ושאלי, ולכן לא מבטיח את המקום שלך בתור קפטן נבחרת ישראל.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210

Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad » 19/3/2012 , 15:49

ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga » 19/3/2012 , 16:08

אז כנראה ששינו את זה, טעות שלי.
והתאריך שבו נסגרת רשימת ההזמנה לWMC היא אחרי הפרו טור?
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 19/3/2012 , 17:05

seriously fml.....