ביקורת על טורניר הזברה התשיעי

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Orb
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Orb » 03/7/2005 , 8:55

מעין - לא הבנתי בדיוק מה אתה מציע. היו פרסים לשחקנים צעירים מתחת לגיל 15 שהגיעו למקומות גבוהים. פשוט לא לכולם.

לגבי הפורמאט, אז סבבה והכל, אבל זה לא באמת קשור לת'רד, אז אם אפשר, נסו להתמקד באירגון הזברה, ולא במה איכות הפורמאט המשוחק.

לגבי המחירים של הקלפים, הם לא יותר גבוהים מאף אתר אינטרנט שמוכר קלפים, ודי בודאות נמוכים יותר. כך שלא ברור לי מול מה אתה משווה, אבל בתור דילרים, המחירים סבירים ביותר, ותעיד על כך כמות האנשים שקונים קלפים.
Navidshi כתב:נראה שהיא צריכה להוות סטנדרט
.
לא בדיוק הבנתי. תוכל לפרט? סטנדרט למה? למצוינות?

אז קודם כל, ההשוואה שלך לפרי-רליס מתבססת על הרגשה כנראה, כי מבחינת נתונים היא שגויה.
מבחינת אחוז משתתפים שמקבלים פרסים, בפרי-רליס (בת"א לפחות) מקבלים פרסים כ-28% בד"כ, בעוד שבזברה כ-22% (בערך..).
בנוסף, בפרי-רליס השיפוע של הפרסים היה מ-12 למקום ראשון ועד 6 למקום 16 (בערך) בעוד בזברה היא מ-14 למקום ראשון ועד 3 למקום 12.
כך שיש הבדל גדול עדיין מהפרי-רליס.

לגבי ההגיון שמאחורי זה, הזברה כמובן שואפת להיות ארוע ברמה כמה שיותר גבוהה שמתגמל את המקצוענים, אך בד בבד לפנות גם לשחקנים פחות מנוסים ולתת להם סיכוי לזכות בפרסים.
אני חושב שכל הגישה של התאמת הזברה גם לשחקנים צעירים וחדשים יותר היא מה שהופך אותה לארוע כה גדול.

אור.

Orb

שליחה על ידי Orb » 03/7/2005 , 8:59

דבר נוסף שהייתי רוצה להפנות לשחקנים, לפחות למי שקורא את הת'רד הזה:
בטורניר הזברה התשיעי, כמו גם בשמיני, שוב נגרם נזק למקום, לבית רוזן.

אנשים לא ממושמעים וחסרי התחשבות גרמו נזקים לציוד שאנחנו משתמשים בו.
כתוצאה מכך:
1. מארגני הזברה משלמים תיקונים על אותו ציוד.
2. בית רוזן מקבלים עוד סיבה למה לא לאפשר לנו להמשיך לערוך שם טורנירים.

כדי שנוכל להמשיך לקיים טורנירים בבית רוזן, ובכלליות כדי להיות בני אדם, אני מבקש כמובן קודם כל מכל אחד לא להתנהג באופן שכזה ולגרום נזקים, ומעבר, אם אתם רואים מישהו עושה משהו כזה, בואו ודווחו למארגנים.
אם תעזרו לנו למנוע את הנזקים האלה, זה עוזר לכל הקהילה שרוצה להמשיך להנות בזברה, ולא לסבול בגלל מעשים של כמה חוליגנים.

אור.

Ornithopter
Legendary Artifact Creature - Thopter
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ornithopter » 03/7/2005 , 9:13

Orb כתב:דבר נוסף שהייתי רוצה להפנות לשחקנים, לפחות למי שקורא את הת'רד הזה:
בטורניר הזברה התשיעי, כמו גם בשמיני, שוב נגרם נזק למקום, לבית רוזן.

אנשים לא ממושמעים וחסרי התחשבות גרמו נזקים לציוד שאנחנו משתמשים בו.
כתוצאה מכך:
1. מארגני הזברה משלמים תיקונים על אותו ציוד.
2. בית רוזן מקבלים עוד סיבה למה לא לאפשר לנו להמשיך לערוך שם טורנירים.

כדי שנוכל להמשיך לקיים טורנירים בבית רוזן, ובכלליות כדי להיות בני אדם, אני מבקש כמובן קודם כל מכל אחד לא להתנהג באופן שכזה ולגרום נזקים, ומעבר, אם אתם רואים מישהו עושה משהו כזה, בואו ודווחו למארגנים.
אם תעזרו לנו למנוע את הנזקים האלה, זה עוזר לכל הקהילה שרוצה להמשיך להנות בזברה, ולא לסבול בגלל מעשים של כמה חוליגנים.

אור.
אני זוכר שהשולחנות שמוצמדים לקיר בצד ימין של המקום כמעט נשברו ואני וסיגה-מ-אבן עזרנו ליוני להוריד אותם כדי שהם לא יתפרקו.
גם אני ראיתי אנשים שזרקו עטיפות של בוסטרים על הרצפה, אבל אני לקחתי אותם כי אני אוסף :)
Regardless of the century, plane, or species, developing artificers never fail to invent the ornithopter.

Ornithopter
Legendary Artifact Creature - Thopter
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ornithopter » 03/7/2005 , 9:18

ciga-m-even כתב:
Ornithopter כתב:היה דווקא אחלה, אין לי מה להגיד רע חוץ מזה שכולם (חוץ מאוÌרי) לא תרמו לי כסף (והמבין יבין:)).
בעצם, יש לי מה להעיר. אמרתם שהראשון שמדווח מקבל פרס, וזה לא ממש היה הוגן לטובת מי שקיבל Bye כמוני, שלא היה יכול. לפחות הייתם מפצים אותו.
אני הלוואתי לך 62 שקל!
זה מה שקורה שכותבים בכל מכירה פומבית...

טוב, היה באמת כיף, אבל היה מאד נחמד אם הייתם נותנים פרסים לקטנים שהגיעו למקום גבוהה אבל לא קיבלו פרסים, לא מתחת לגיל 15... אבל סך הכל היה ממש אחלה.
היית סה"כ עם 6 נקודות ואתה רוצה פרס?

ולמה אין את התמונות שלי?! לא הוגן!!!!11 :cry:
אגב, משהו ששמתי לב- בעמוד הטורנירים כתוב למעלה "הזברה השביעית".
Regardless of the century, plane, or species, developing artificers never fail to invent the ornithopter.

Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan » 03/7/2005 , 11:23

רואים אותי בטופ 8 זה הפעם הראשונה שאני מופיעה במשהו בגלל שזכיתי :)
מה?

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 03/7/2005 , 11:30

Orb כתב:לגבי המחירים של הקלפים, הם לא יותר גבוהים מאף אתר אינטרנט שמוכר קלפים, ודי בודאות נמוכים יותר. כך שלא ברור לי מול מה אתה משווה, אבל בתור דילרים, המחירים סבירים ביותר, ותעיד על כך כמות האנשים שקונים קלפים.
אני לא משווה אותך לחנות בחו"ל, או לחנויות בארץ, שגובות לרוב מחירים גבוהים למדי גם עבור קלפים שנחשבים ל-crap rares. בתור שחקן, אני משוכנע במאה אחוז שאתה מבין למה שאני מתכוון; בתור סוחר אני מניח שאתה בוחר להתעלם מהעובדה לטובת מיקסום רווחים.
Orb כתב:
Navidshi כתב:נראה שהיא צריכה להוות סטנדרט
.
לא בדיוק הבנתי. תוכל לפרט? סטנדרט למה? למצוינות?

אז קודם כל, ההשוואה שלך לפרי-רליס מתבססת על הרגשה כנראה, כי מבחינת נתונים היא שגויה.
מבחינת אחוז משתתפים שמקבלים פרסים, בפרי-רליס (בת"א לפחות) מקבלים פרסים כ-28% בד"כ, בעוד שבזברה כ-22% (בערך..).
בנוסף, בפרי-רליס השיפוע של הפרסים היה מ-12 למקום ראשון ועד 6 למקום 16 (בערך) בעוד בזברה היא מ-14 למקום ראשון ועד 3 למקום 12.
כך שיש הבדל גדול עדיין מהפרי-רליס.

לגבי ההגיון שמאחורי זה, הזברה כמובן שואפת להיות ארוע ברמה כמה שיותר גבוהה שמתגמל את המקצוענים, אך בד בבד לפנות גם לשחקנים פחות מנוסים ולתת להם סיכוי לזכות בפרסים.
אני חושב שכל הגישה של התאמת הזברה גם לשחקנים צעירים וחדשים יותר היא מה שהופך אותה לארוע כה גדול.
התפיסה שלי אומרת שאין סיבה למתוח את הפרסים מעבר ל-Top 8. טורניר גדול כמו שהיה אתמול הוא הזדמנות לא נפוצה בשביל שחקנים טובים לזכות בפרס משמעותי (לעומת ה-3-5 בוסטרים מקסימום בטורנירים מקומיים קטנים) ועשרת הבוסטרים שניתנו למקומות 9-12 היו לדעתי צריכים ללכת לארבעת המקומות הראשונים במקום. החלוקה של אתמול (22%) הייתה קרובה יותר לפררליס שאתה מתאר (28%) מאשר לחלוקת טופ-8 (14%). וב-PR יש גם כמעט פי שתיים אנשים, והפרס המחולק הוא 2 בוסטרים למשתתף כך שיש יותר מקום למתוח את החלוקה.
הזברה בהחלט פונה להרבה קהלים, ואתם מריצים לדעתי מספר ניכר של מבצעים והגרלות מוצלחים על מנת למשוך אותם גם בלי למתוח את חלוקת הפרסים.

-control-
Boros Archangel
יצירת קשר:

שליחה על ידי -control- » 03/7/2005 , 11:42

היה מצחיק שהכרזתם שהזברה מוכרת מעכשיו גם דיאט קולה כדי לפנות לשמנים ורזים כאחד... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Megatay כתב:
Sir Bagelus כתב:טורניר הסילבסטר יהיה בלילה?
כן, ובחצות כל השחקנים יתנשקו עם יריביהם.

eyal
ממציא כומבואים!!!11
יצירת קשר:

שליחה על ידי eyal » 03/7/2005 , 11:44

אפשר לשאול על איזה נזקים בדיוק מדובר? כי אין לי ממש מושג.

אם תפנה אצבע כלפי משהו מדוייק שנפגע אולי אנשים יוכלו להזהר יותר בנושא בעתיד.
Antrax כתב:זה רעיון נהדר. נניח, הרבה אנשים מתים בבית חולים, אז אם נבטל את בתי החולים, אנשים לא ימותו!
אנטרקס

Orb

שליחה על ידי Orb » 03/7/2005 , 23:15

לגבי הנזקים - היו מדפים מוברגים לקיר בצד האולם, ליד הדלת הכניסה.
אנשים ישבו עליהם (הסתבר לי בדיעבד) וכנראה נשענו עליהם עם יותר מדי משקל, ובורג אחד נשבר ושני התרופף.
אנחנו פשוט נקפל את אותם מדפים להבא ולא נפתח אותם.

אני חושב שיש דברים שלא צריך להכריז.
אני חושב שמי שישב על המדף היה אמור להבין לבד שאי אפשר לעשות את זה.
זה כמו שנכריז מראש שאסור להטיח כסאות בריצפה.

לדעתי פשוט יש אנשים שלא איכפת להם, והורסים לכל השאר.

רן - אני חושב שיש משהו שאתה מזניח כאן - אם מחירים של דילרים הם גבוהים מהממוצע, זה לא רק כי בא להם להרוויח יותר. זה גם כי יש להם צורך לכסות עלויות וזמן שהם משקיעים.
אנחנו בתור דילרים משקיעים המון זמן ועבודה בתחזוק האוסף - קונים, מחליפים, מחפשים באינטרנט, מתכתבים עם אנשים, ועוד ועוד.
אי אפשר להשוות דילר לסתם שחקן.
שחקן יכול סתם למכור קלף בטורניר והוא לא השקיע בכך שום מאמץ.
דילר צריך לעשות רווח כדי לכסות על עבודה שהוא משקיע בין היתר.

ואם אנחנו זולים יחסית לחנויות בארץ ובחו"ל, אז הטענה שלך שגויה - אם הייתי מתעלם לחלוטין מטובת הקהילה לטובת מיקסום רווחים, הייתי משווה את המחיר שלי לחנויות, כי אני יכול.
המחירים שלנו זולים יותר מאחר ואיכפת לנו גם מהכיס של השחקנים.
אני חושב שחבל להאשים בלי להכיר אותנו.

לגבי חלוקת הפרסים, אני משער שזה פשוט עניין של שיקול דעת ואין פה נכון ולא נכון.
זהו שיקול דעתנו.

Muss
Muss Man
יצירת קשר:

שליחה על ידי Muss » 04/7/2005 , 2:11

לא היו בעיות שאני ראיתי, אבל אולי להביא עוד Xטרה שולחנות...

מה שבאמת היה מיותק לדעתי זה הקטע של הפרסים לטופ 12... אני חושב שזה מוגזם ממש, ואני בטוח שפרסים צריכים להביע לטופ 8 אפילו אם זה היה ארוע גדול כמו שהיה בזברה עם 50 וקצת אנשים...
"עם נקבות לא משחקים, זאת זכרו נא ילדים
בגלל שקרקמן לא חשב- הוא קיבל סכין בגב!"

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 04/7/2005 , 22:46

מצטער מאוד אבל אחרי הזברה יצאתי בהרגשה של חרא (לא קשור בכלל לתוצאה)
א. הזברה דפקו אותי בזה שקבעתי איתם על לקנות קלפים ופתאום לא היה להם אז שיניתי דק(היה את הדק אבל זה עצבן כי רציתי לעשות טסטינג)
ב. היה מקום על הפנים עד כדי כך שמישהו דפק לי את האצבע עם הכסא שלו(חזרתי הביתה הייתי צריך לשים קרח שעה כדי שזה יעבור) לא יודע זברה עד הזברה הזאת היה מצויין אבל עכשיו על הפנים

מקווה שתקחו לצומת לבכם או יותר נכון מאוד מקווה
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm

עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא » 04/7/2005 , 23:08

TrUnks כתב:מצטער מאוד אבל אחרי הזברה יצאתי בהרגשה של חרא (לא קשור בכלל לתוצאה)
א. הזברה דפקו אותי בזה שקבעתי איתם על לקנות קלפים ופתאום לא היה להם אז שיניתי דק(היה את הדק אבל זה עצבן כי רציתי לעשות טסטינג)
ב. היה מקום על הפנים עד כדי כך שמישהו דפק לי את האצבע עם הכסא שלו(חזרתי הביתה הייתי צריך לשים קרח שעה כדי שזה יעבור) לא יודע זברה עד הזברה הזאת היה מצויין אבל עכשיו על הפנים

מקווה שתקחו לצומת לבכם או יותר נכון מאוד מקווה
אני לא חושב שסעיף ב' זה ממש בשליטתם... :roll:
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 04/7/2005 , 23:43

Orb כתב:רן - אני חושב שיש משהו שאתה מזניח כאן - אם מחירים של דילרים הם גבוהים מהממוצע, זה לא רק כי בא להם להרוויח יותר. זה גם כי יש להם צורך לכסות עלויות וזמן שהם משקיעים.
אנחנו בתור דילרים משקיעים המון זמן ועבודה בתחזוק האוסף - קונים, מחליפים, מחפשים באינטרנט, מתכתבים עם אנשים, ועוד ועוד.
אי אפשר להשוות דילר לסתם שחקן.
שחקן יכול סתם למכור קלף בטורניר והוא לא השקיע בכך שום מאמץ.
דילר צריך לעשות רווח כדי לכסות על עבודה שהוא משקיע בין היתר.

ואם אנחנו זולים יחסית לחנויות בארץ ובחו"ל, אז הטענה שלך שגויה - אם הייתי מתעלם לחלוטין מטובת הקהילה לטובת מיקסום רווחים, הייתי משווה את המחיר שלי לחנויות, כי אני יכול.
המחירים שלנו זולים יותר מאחר ואיכפת לנו גם מהכיס של השחקנים.
אני חושב שחבל להאשים בלי להכיר אותנו.
אור, אין כאן שום קשר למידת ההיכרות שלי איתך בתור אדם; אני לא מותח כאן ביקורת על ההתנהגות שלך. זו לא שאלה של מוסר, אלא כדאיות כלכלית, לא רק שלך אלא גם שלי ושל שאר הקונים ובאי הזברה.
המחירים בזברה גבוהים כמעט באופן מוחלט בצורה משמעותית מהמחירים שאתה, בתור שחקן, היית קונה בהם קלפים בשביל החבילה שלך לאליפות הארץ (ואני מבסס את זה בין השאר על סמך המחירים שסוחרים מציעים בשביל קלפים בפעמים שבהן הם נעזרים בפורום המכירות הפומביות). משמע, הם גבוהים מן הערך התחרותי של הקלפים. אם אתה אומר שזה בגדר עמלה כדי לכסות את ההשקעה שלך בהשגת הקלפים - זכותך. אין שום חוק שמונע מאדם למכור את הקלפים שלו באיזה מחיר שהוא רוצה. אבל המחיר הזה לדעתי גבוה מן הראוי, ויש מקום אולי "לנקות" קצת ממתווכים את הערוצים שדרכם אתם משיגים קלפים ולהוריד אותו.
יקרה, יקרה. לא יקרה, לא נקנה. אני את הביקורת שלי הצגתי, ללא משוא פנים.
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 05/7/2005 , 0:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

Orb

שליחה על ידי Orb » 04/7/2005 , 23:51

ניב - לגבי הקלפים, אני לא יודע במה מדובר, אבל זה קצת מוזר לי כי אנחנו תמיד מוודאים בעיקרון שיש לנו את הקלפים שאנחנו מבטיחים לבנאדם.
יכול להיות שהייתה אי הבנה כלשהי. צור איתי קשר בפרטי וננסה לברר את העניין.
בכל מקרה אני מתנצל אם נפגעת מזה.

לגבי זה שמישהו דפק לך את האצבע עם הכסא שלו - אשמח אם תסביר איך זה קשור למקום? נשמע לי יותר כמו חוסר זהירות של מישהו.

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 05/7/2005 , 12:57

Orb כתב:ניב - לגבי הקלפים, אני לא יודע במה מדובר, אבל זה קצת מוזר לי כי אנחנו תמיד מוודאים בעיקרון שיש לנו את הקלפים שאנחנו מבטיחים לבנאדם.
יכול להיות שהייתה אי הבנה כלשהי. צור איתי קשר בפרטי וננסה לברר את העניין.
בכל מקרה אני מתנצל אם נפגעת מזה.

לגבי זה שמישהו דפק לך את האצבע עם הכסא שלו - אשמח אם תסביר איך זה קשור למקום? נשמע לי יותר כמו חוסר זהירות של מישהו.
נכון לא דיברתי איתך דיברתי עם אורי לפני שבוע

זה קשור למקום שלא היה מקום(התכוונתי להגיד את זה המקום עצמו מצויין שיש מזגן בשליטתכם)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm

S_C_epter
The ScepterChant
יצירת קשר:

שליחה על ידי S_C_epter » 05/7/2005 , 13:50

כמו שניב אמר, לא היה מקום כל כך. היה קצת צפוף, זה היה נסבל. אני כותב את זה כי במקרה ובזברה הבאה יהיה מספר גדול הרבה יותר של אנשים, כמו בתכנון, תאלצו למצוא דרך לפתור בעיית צפיפות אמיתית שתהיה שם.
Master of Puppets כתב:גיחצי.
Orb כתב:"יאללה, דראפט".
Orb כתב: חארטה

שלח תגובה