טיפים ל-sealed של Scar of Mirrodin

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

טיפים ל-sealed של Scar of Mirrodin

שליחה על ידי Navidshi » 02/10/2010 , 7:00

אני שואף להגיע ל-launch party מחר בפורמט sealed deck, למישהו בעל ניסיון יש טיפים להציע לגבי בניית חבילות מעבר ל"תפתח mythic rares"?

jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta » 02/10/2010 , 8:30

infect מאוד חזק... מאוד.
אז אם אתה מזחק נגד אינפקט שים לב שאתה לא צובר נקודות סתם... היה לי חבילת אינפקט גרועה שניצחתי איתה רק בגלל שאנשים לא הבינו באמת את המשמעות של להיות עם 5 קאונטרים ו24 חיים...
מצד שני אל תעשה משהו מעורבב... או שתהיה אינפקט מלא או שתעזוב את האסטרטגיה לחלוטין. ברגע שקאונטרים ונזק רגיל מתחילים להתערבב זה נהיה מכוער ואיטי מאוד
הגודל אוהו קובע....

חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב » 02/10/2010 , 9:05

גם metalcraft יכול להיות חזק מאוד אם יש לך מספיק קלפים בשביל הדק. שים לב שיש לך מספיק ארטיפקטים שחיקים לפני שאתה הולך על הדק, משהו כמו 10 ומעלה. כמובן שגם צריכים להיות לך מספיק קלפי metalcraft כדי שזה יהיה שווה את הטרחה. בענק דו ראשי אני שיחקתי דק מטלקראפט חולה למדי עם 7-8 metalcrafters והדק היה שבור.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review

WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER » 02/10/2010 , 13:24

אל תתבסס יותר מדי על ארטיפקט רמובל. רוב הארטיפקטים הקומונים לא שווים את הרמובל, ואלה הטובים הם נדירים יותר.
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.

xxfridmanxx
MTGil Wizard

שליחה על ידי xxfridmanxx » 02/10/2010 , 18:21

אני לא מסכים, ארטיפקט רמובלס הם אדירים בסט הזה וממש יכולים להכריע משחקים, כשיש המון דקים עם בין 5 ל15 ארטיפקטים, תמיד תהיה לך מטרה וזה תמיד ייצור לך יתרון או לפחות ימנע מהיריב יתרון

TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US » 02/10/2010 , 19:02

מה עם כל הארטיפקטים שבאים למשחק עם קאונטרים שאי אפשר לחדש? כמו זה שמאבד שני חיים או הטאפר? הם שווים מקום?
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank

sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar » 02/10/2010 , 19:06

הם מעולים עם Prolifirate, וטובים גם בלי זה, ככה שלדעתי כן.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.

tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima » 02/10/2010 , 19:18

הטאפר ממש חזק, מביוחד עם אינפקט, זה שגורם לך לאבד שני חיים לא שווה בלי הרבה proliferate
כל הארטיפקט רימובלס הם מאוד חזקים.
Don't drink and draft.

yoavzim123
MTGil Wizard

שליחה על ידי yoavzim123 » 02/10/2010 , 20:03

פינגרים ורמובל של מעט נזק מטורפים בפורמט. arc trail למשל הוא ממש פצצה, וככה גם spikeshot goblin אפילו בלי equipment או פמפים. יש כל כך הרבה יצורים עם 1 toughness...
chrome steed למרות שנראה בינוני, מאוד מאוד חזק כי הוא עוזר למטל קראפט של עצמו. גם rusted relic בסדר גמור.
כמעט כל הטרייגונים (חוץ מהלבן והכחול שקצת איטי) הם מצוינים אפילו אם אתה לא בצבע שלהם. הטרייגון האדום במיוחד פשוט מטורף, וגם השחור מצוין.
proltifarate (או איך שלא כותבים את זה) זה הרבה יותר חזק שזה על משהו שחוזר על עצמו כמו contagion clasp או thumrming bird. דברים כמו steady progress הם בסדר, אבל שזה חוזר על עצמו הרבה יותר קל לנצל את זה.
בגלל שיש הרבה ארטיפקטים אז הרבה פעמים העובדה שלצבע אין הרבה פלייאבלס לא משנה - בגלל שהחבילה מתחילה עם איזה 10-14 ארטיפקטים, הרבה פעמים עדיף לשחק צבע בל הרבה עומק אבל הרבה כוח (בועז ניצח את הפרירליס עם חבילה שיש בה רק שני קלפים אדומים - galvanic blast ו-kulthoda pheonix)
בסט יש המון מס רמובלים - אם אתה לא צריך אל תעשה אובר אקסטנד. sunblast angel, carnifex demon, contagion engine, ועוד איזה קסם אדום חזק.

בסט יש הרבה אינטרקציות חזקות כמו furnace celebration וספלל בומבים\אוגרים\רפליקות, או proltifarate וthumble magnet/trigons/poision אז תנסה להתשמש בהן.[/b]

Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory » 02/10/2010 , 20:20

הוריזון ספילבומב חזק מאוד.
oh my god they killed kenny!

מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין » 02/10/2010 , 22:57

eragon12345 כתב:הוריזון ספילבומב חזק מאוד.
הגזמה... זה קלף בסדר, לא יותר.

ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga » 02/10/2010 , 23:14

כשאני חושב על עצות לסילד בפורמט הזה אני בעיקר חושב על אינפקט בתור הנקודה העיקרית.
כאילו, זה בניית הפול מתחילה באינפקט או לא אינפקט, אם אתה רואה שיש לך בסביבות ה10 יצורים טובים עם אינפקט, ו\או קצת פרוליפרייט, כנראה שזה עדיף על שאר האופציות שלך, העובדה שהיריב מתחיל ב10 חיים ושלכל היצורים שלך יש וית'ר בנוסף זה פשוט טוב.
אבל- לא הייתי בונה אף פעם דק שמתכננת לנצח אם אינפקט ונזק רגיל, זה או זה או זה, ביחד הם רק מחלישים אחד את השני.
אני לא אומר שלא לשחק יצורים עם אינפקט בדק רגילה, רק תתייחס אליהם בתור דפנדרים, אם אני רואה דק ירוקה לבנה שמרביצה לי עם Blight Mamba, אני פשוט אספוג אותו כל היום, כי אני יודע שהוא כנראה לא מה שיהרוג אותי.

חוץ מאינפקט, יש את כל הקטע של המטאלקראפט.
עם בדק שלך יש כ6-8 ארטיפקטים, תמנע מלשחק קלפים עם מטאלקראפט שרק טובים כשיש לך מטאלקראפט (, Vedalken Cartach, Chrome Steed, Auriok Sunchaser), כי אתה לא יכול לסמוך על המטאלקראפט והם פשוט יהיו חלשים, אם יש לך 12+ ארטיפקטים, במיוחד אם הם כוללים אקויפמנטים זולים, תשחק כמה מטאלקראפט שאתה רוצה, יהיה קשה ליריב להרוס לך את זה.
כמובן שעדיין תשחק קלפים שבכל מקרה טובים, כמו Kuldotha Pheonix, לא שאני צריך להגיד לך את זה :P

צבעים: לפול נורמלי ירוק ושחור יותר חלשים בסט הזה, אבל חזרנו עכשיו לאינפקט.
בגלל אינפקט, ירוק ושחור מתפצלים בתוך עצמם לשני דקים, ולכן ברוב פול שתפתח יהיה פחות דברים שאתה רוצה לדק שלך בצבעים האלה.
בנוסף, אם יש לך הרבה ארטיקפטים, תרגיש חופשי לשחק רק את הקרם של הקרם בצבעים שלך, כמו שיואב כבר אמר, היום שיחקתי בדק שלי רק 2 קלפים באדום, בלאסט ופיניקס, וזה לא הפריע לי בכלל, זה לא כמו ספלאש, זה פשוט פחות צורך בצבע.
מנה מירס, שיחקת בזמן מירודין, אז אני מניח שאתה מכיר אותם קצת יותר ממני, אבל היום שיחקתי 6 ולא הסתכלתי לאחורה לרגע, למרות שזה לא פורמט מהיר (אלא אם אתה נגד אינפקט), היתרון טמפו מאוד משמעותי, וגם Off-Color הם עדיין מצוינים.
וכמובן, כמו בשלבים המוקדמים של כל סילד, לא הייתי משקיע יותר מדיי בקורב או קונסיסטניות של הדק, אלא יותר בעוצמה שלה, תשחק את כל הCA שאתה יכול (למרות שלא נראה לי שיש בסט הזה CA בקומון), תספליש את הרימובלים שאתה יכול ותשחק את הפצצות שלך, הדקים של היריב לא אמורות להיות מהירות, לכן אמור להיות לך מספיק זמן להתייצב.
אם יש לך שאלות על דעות על קלפים ספציפיים שאתה לא בטוח בקשר אליהם, אני אשמח גם לתת את המידע שיש לי בנתיים עליהם.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210

TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US » 03/10/2010 , 0:26

בועז מה אתה חושב על הקלפים עם הקאונטרים? כמו Necrogen Censer ?
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank

ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga » 03/10/2010 , 0:43

כולם?
נקרוג'ן סנסר אני ממש לא אוהב, הוא סוג של לאבה אקס, שבדרך כלל לא מספיק טוב לא בקור סט, אם יש לך איזשהי דק אגרו פרוליפרייט אני יכול לראות אותו שם, אבל דקי פרוליפרייט הם בדרך כלל קונטרול\אינפקט, זה יכול לנצח גם בפרוליפרייט קונטרול, אבל אם אתה נועל את היריב כמו שהדק עושה בדרך כלל, אתה לא באמת צריך אותו.
Tumble Magnet זה קלף סבבה, כי גם בלי עוד עזרה הוא הרבה יותר טוב מTelekenesis, שהוא קלף מצוין (לפחות במאסטרס אדישן), כל הנסיון שלי עם הקלף הזה הוא חיובי, ואם גם יש לך מקור פרוליפרייט זה פשוט טאפר שלא נגמר.
הטרייגונים, לפי דירוג.
הטרייגון השחור, הקלף שהכי מתקמבן עם פרוליפרייט, אבל מצוין גם בלי, הוא מאוד דומה לקלף משאדומור שעשה אותו הדבר, עלה 4 ו4 לשים קאונטר, אבל הוא היה אין סופי.
לרוב 3 קאונטרים יעשה מספיק, גם אם אתה לא בשחור אתה תשחק את הקלף הזה.
לעומת זאת, עם פרוליפרייט, לא רק שהוא מתחדש, הוא גם מחזק את כל המחלות שהוא מתחיל, ובעצם נועל את היריב.
הטרייגון הכחול, לפורמט איטי כמו סילד זה קלף נהדר, גם לא בכחול, 3 קלפים זה דבר שאני מוכן לשלם עליו הרבה מאוד מנה.
הטרייגון האדום, זלזלתי בו בהתחלה, אבל הוא כל הזמן מפתיע אותי לטובה, הוא נותן ליריב Unfavorable Trades, או מכניס עוד המון נזק, או הורג עם אינפקט, אני לא חושב שהייתי משחק אותו בכל דק, ואפילו לא בכל דק אדומה, אבל בדקים אגרסיביות, או דקים עם אינפקט הייתי משחק אותו גם אם אני לא אדום.
הטרייגון הירוק, גם כן טוב עם פרוליפרייט, אבל אני לא מתרשם ממנו לבד, אני רואה אותו בתור Carrion's Call איטי ולא אינסטנט, הייתי משחק אותו בדק אינפקט, כי בדרך כלל חסרה לך המאסה של היצורים, אבל חוץ מזה לא הייתי נוגע בו.
הטרייגון הלבן, Lifegain, חרטא.
אני ארחיב קצת :P
Grindclock, זייבל, מילינג לא שחיק בלימיטד, והקלף הזה איטי מדיי, גם עם פרוליפרייט.
Ratchet Bomb, רימובל, יכול להיות בעייתי אם אתה שולף אותו בלייט גיים, יכול גם להרוס לך דברים ויכול גם להרוס ליריב כמה דברים או למנוע ממנו לשחק דברים מהיד, תמיד הייתי משחק אותו, אבל לא תמיד הייתי מרוצה ממנו. יכול להיות נחמד עם פרוליפרייט, למרות שהרבה מהזמן זה לא יהיה רלוונטי כי תפוצץ אותו על 3.
Lux Cannon, פצצה, כמובן, לא אכפת לי לחכות 3 תורות בשביל וינדיקייט, במיוחד כש3 תורות אחרי זה יהיה לי עוד אחד. הקלף חולה עם פרוליפרייט, כל תור שני לעשות וינדיקייט ינצח את רוב המשחקים שהוא בו.
תמונה
On the Play/On the Draw

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 03/10/2010 , 3:17

alas, כל העצות באו קצת מאוחר מדי, יען כי כבר הייתי בטורניר וחזרתי. לרוע המזל, פתחתי pool שכלל Elspeth, Sublast Angel, Carnifex Demon, Ezuri's Brigade ו-Livewire lash (וגם Memoricide לקישוט) ועוד ערימה של קלפים טובים כמו זוג Corpse Cur... ואז deck swap. ה-pool החדש שקיבלתי היה בינוני להפליא (קלפים טובים, אבל בלי סינרגיות משמעותיות או curve out מוצלח במיוחד, כמעט נטול early drops לחלוטין) והלכתי איתו 2/2 בלבד (למרות שהסיבוב האחרון היה צמוד למדי). אם מישהו רוצה להוכיח לי שזה בכל זאת pool חזק, הנה הרשימה המלאה:
White
Myrsmith
Salvage Scout
Kemba's Skyguard
Auriok Sunchaser
Fulgent Distraction x2
Seize the Initiative x2
Whitesun's Passage

Blue
Inexorable Tide
Argent Sphinx
Vedalken Cetarch x2
Bonds of Quicksilver
Volition Reins
Sky-Eel School x2
Scrapdiver Serpent
Halt Order
Disperse x2
Neurok Invinsimancer
Turn Aside

Black
Tainted Strike
Contagious Mim
Ichor Rats
Grasp of Darkness x2
Moriok Reaver
Fume Spitter
Instill Infection
Dross Hopper
Exsanguinate

Red
Barrage Ogre
Scoria Elemental
Goblin Gaveleer x2
Embersmith
Flameborn Hellion
Oxidda Daredevil
Turn to Slag
Shatter
Assault Strobe
Furnace Celebration

Green
Copperhorn Scout
Wing Puncture
Tel-Jilad DEfiance
Tel-Jilad Fallen
Lifesmith
Carrion Call
Slice in Twain
Untamed Might
Carapace Forager

Lands
Glimmerpost
Razorverge Thicket

Artifacts
Lux Cannon
Grafted Exoskeleton
Bladed Pinions x2
Palladium Myr
Leaden Myr
Neurok Replica x2
Moriok Replica x2
Chrome Steed
Trigon of Thought
Horizon Spellbomb
Sylvok Replica
Memnite
Auriok Replica
Ichorclaw Myr
Vulshok Replica
Vector Asp
Necrogen Censer
Nihil Spellbomb
Origin Spellbomb
Culling Dais
Barbed Battlegear
Trigon of Infestation
Tower of Calamities
Prototype Portal
החבילות של היריבים שלי, לפחות אלו שניצחו אותי, היו מהירות למדי.

tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima » 03/10/2010 , 9:15

למען האמת אתה צודק, הפול באמת לא נראה יותר מדי טוב.. איזה צבעים שיחקת? אני חושב שהייתי משחק שחור כחול, כי שמה יש את המאסה הקריטית של קלפים טובים/רימובלים (כולל הרפליקות השחורות).
Don't drink and draft.

ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga » 03/10/2010 , 16:31

אני דווקא חושב שהייתי הולך על כחול אדום, אבל זה תלוי באיך הקורב יראה בשניהם.
לדעתי לאדום יש די הרבה מה להציע.
תמונה
On the Play/On the Draw

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 03/10/2010 , 18:20

שיחקתי שחור-כחול, למרות שכללתי בחבילה כמה קלפים שהיו צריכים לצאת ממנה כל משחק שני (decklists איכס... מעכשיו, רק דראפטים או ארועים נטולי). כשבחנתי אותה מחדש, עלה בדעתי לנסות גרסת metalcraft כחול-ירוק עם splash לשחור בשביל Moriok Replica, אבל אני לא בטוח אם זה היה עובד בצורה טובה יותר. הבעיה האמיתית היא שכחול הוא באופן חד משמעי הצבע הדומיננטי ביותר, ואין לו שום סינרגיות טובות כי אין מספיק artifacts נטולי צבע בשביל להפוך אותו לצבע היחיד או לתמוך ב-metalcraft.

אדום-כחול נשמע מעניין, אני חושב שיש אפילו מספיק sacrifice בשביל לנסות את Furnace Celebration.

שלח תגובה