האם Skullclamp יחטוף מחר Ban מT2?

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

Sir Psycho Sexy
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

האם Skullclamp יחטוף מחר Ban מT2?

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 31/5/2004 , 19:43

כידוע, מחר הראשון ליולי, ומחר מכריזים על שינויים בBanned & Restricted.

יש אנשים, שחושבים שSkullclamp צריך לחטוף Ban מT2, כי הוא גורם לפורמאט בזמן הקרוב להיות מאד לא מאוזן.

מה אתם חושבים? (עשו טובה, תנסו לפחות לכתוב דעות עם נימוקים, לא את השטויות שאתם תמיד כותבים [כן רנן, אני מתכוון אלייך]).

אני רק אצטט פה מה שכתבתי בMTGNews, בדיון המתאים שם:
Kijin, this T2 is NOT balanced. Saying it is balanced is like saying that EXT was balanced before the bannings. Sure, you had a couple of deck- you had Tinker, Tinker Stax, Tog [Scepter\Regular], Oath [Scepter\Regular] and Food Chain Goblins. You had about 5 decks, all tier 1. But, saying that it is a balanced format is like saying that the earth is flat and it's even less true. You had either to play against Food Chain and Tinker, or you played it yourself. If you remeber, there was a total of more then 20 copied of Tinker in PT NO's Top8. It's not a balanced format.

And now, what you have? All the top decks in T2 (Ravager, Elf & Nail, Gobbos, Cemetery) runs Clamp. It's like the old EXT- you'll either play Ravager (or Gobbos etc.) with Clamp, or you'll play to beat it. But, it's not that easy to beat Clamp, since artifact destruction won't always help, and the only thing that help is Damping Matrix. So you'll have to build a deck that runs 4 Matrix main, without damaging itself. Not every deck could do it, but most deck would run 4 Matrix main anyways.

You might think: "If Skullclamp is unbalancing T2, how come MrBC doesn't suffer the same?". Well, it's not true that MrBC is balanced. It's even more unbalanced then T2. You've seen it yourself in PT Kobe- you either played Ravager (with Clamps), or you played the "anti decks", ie, R\G Anti, Mono Red, T&N etc. It's still unbalanced, but since everyone packes so much hate against it, it's very hard for it to win, since the hate is to much.

But then again, everyone (well, most of us) remember the EXT deck Reanimator (before Mr was legal). I even remember how much hate was against that deck (the B\U version, not the Benzo), and it still made to top 8. But, like someone said (don't recall who)- it was wrong to play the best deck.

It might be true for MrBC. But it's not true for T2, since there are ALOT of "best decks", and you know what they say- "You can't beat them all". What makes those decks so good? Skullclamp. Without it, the decks won't be the best.

Skullclamp should be banned. Also, Sharpshooter should be banned, in order to make creature decks an option (the same reason why Oath of Druids was banned in EXT).

SPS
כמו כן, האם אתם חושבים שיש עוד קלף שיכול להיות Ban מT2? אני אישית תומך בSharpshooter (למרות שאני מת עליו, :)), כי הוא גם גורם לפורמאט להיות בלתי מאוזן.

SPS

Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith » 31/5/2004 , 20:17

לעשות באן לשרפשוטר זה אידיוטי אני מוצא את פיילדריבר וסיג'-גנג הרבה יותר חזקים.
לגבני הקלאמם אולי מגיע לו ריסטריקטד/באן אבל אני אישית מעדיף באן לקבג'ר הוא פשוט מעצבן.

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 31/5/2004 , 20:25

Smith, אם לא ידעת, Sharpshooter מונע מחבילות יצורים אחרות לפעול כמו שצריך, כי הוא שוחט את כולן (אפילו Ravager הוא מנצח). Siege Gang לא עד כדי כך חזק, וגם Piledriver לא עד כדי כך חזק.

ואם יעשו Ban לRavager, אנשים ישחקו עם Atog. אז הם לא עשו בזה שום דבר.

SPS

Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil » 31/5/2004 , 20:33

Sir Psycho Sexy כתב:אם יעשו Ban לRavager, אנשים ישחקו עם Atog.
:lol: :lol: :lol:
Not even Elminster would like to see a volcano appearing under his ass

GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude » 31/5/2004 , 20:39

גם אני מרגיש שקלאמפ הוא קלף בעייתי, אבל החבילה שנהינת ממנו באמת היא Ravager, שאחרת היתה פשוט מתפגרת מחוסר קלפים.

הבעייה היא לא בטוח gobbos או אפילו raffinity אלא הכמות המוגבלת שיש לחבילות להתמודד איתן. פעם היו חבילות R/G ממש חזקות, אם מישהו זוכר. היום אני יהיה מופתע לראות אחת מזדחלת ל T8.

זה מצחיק אותי להזכר בזה ש R&D אמרו שהם רצו להוריד מהמהירות של הפורמאטים, אבל במקום זה לחצו על דוושת הגז עד שכל הפורמאט נסע 150 בלי בושה.
לקח? האנשים ב R&D הם מסוממים יותר מהומלסים בהולנד אם הם חושבים שהחלשת הקןנטרול , והכנסת מוקס חדש, משהו הרבה הרבה יותר שבור מ wild Mongrel, וקלף שלוקח את Fact or Fictionבדילוג יאיטו את הפורמאט.

או שפשוט החליפו את כל הצוות, ונשארו אצלם רק אנשים שהתחילו לעבוד מ Onslought...
You light a man a fire, and he's warm for a night.

You light a man ON fire...and he's warm for the rest of his life

wake lord
Knight of the Black Lotus
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord » 31/5/2004 , 20:44

אני לא חושב שבאן לקלאמפ יגרום לרבג'ר למות...כי ישמו קרנייל פלייטינג או משו במקום...וכדי שיהיה עוד שליפות ישלימו ל4 ט'וטקאסט ואולי ישחקו אפילו אם נייטס וויספר...יסתדרו

Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil » 31/5/2004 , 20:46

night's whisper או thoughtcast שווים להפעלה אחת של קלאמפ. וקלאמפ הוא גם ארטיפקט זול.

wake lord
Knight of the Black Lotus
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord » 31/5/2004 , 20:47

לא אמרתי שהדק לא תפגע...תפגע גם תפגע...אבל יתגברו על זה

GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude » 31/5/2004 , 20:47

wake lord כתב:אני לא חושב שבאן לקלאמפ יגרום לרבג'ר למות...כי ישמו קרנייל פלייטינג או משו במקום...וכדי שיהיה עוד שליפות ישלימו ל4 ט'וטקאסט ואולי ישחקו אפילו אם נייטס וויספר...יסתדרו
כן, אבל אתה לא תראה אותו מתאושש מVengeance כמו שהוא מתאושש אם יש לו קלאמפ ביד. בפלייטסטינג, הרמתי לגרג 80% מהלוח, אבל שני תורות אחרי זה, שוב הבטתי בארמדה של צפרדעים, מירים, ושלל זוועות אחרות שעליהם יושב הפרזיט המעצבן הזה.

חידה- איך מנצחים בתור אחד, כשליריב יש 20 חיים ו Exalted Angel במשחק?
תשובה- Clamp/Desciple.
נערך לאחרונה על ידי GothDude ב 31/5/2004 , 20:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

S_C_epter
The ScepterChant
יצירת קשר:

שליחה על ידי S_C_epter » 31/5/2004 , 20:48

השאלה היא איך הבאנים משפיעים-האם הם תקפים לנשיונאלס בארה"ב, או רק לוורלדס? זה תלוי אך ורק בזה.
Master of Puppets כתב:גיחצי.
Orb כתב:"יאללה, דראפט".
Orb כתב: חארטה

Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax » 31/5/2004 , 20:53

בPT שהייתי בו שאלו אותנו, בתור שופטים, מי חושב שclamp צריך לחטוף באן מטייפ 2. אני הצבעתי בעד, והיה רוב קטן. בקרוב נדע אם זה שינה, אני מניח :)
אנטרקס

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 31/5/2004 , 21:10

Ergil כתב:
ולאדי, זה לפעמים מפתיע אותי עד כמה מטומטם אתה יכול להיות. תאמין לי, Atog יעבוד בRavager יפה מאד. ישנו קצת את הבנייה (ישחקו עם Plating לדעתי), אבל זה יהיה אותו דבר.

SPS

dont_worry_be_happy
An Optimist

שליחה על ידי dont_worry_be_happy » 31/5/2004 , 21:17

לדעתי צריך להוציא ruling מיוחד, שקובע שכל ה-clamp-ים הודפסו עם טעות, ובעצם זה היה אמור להיות שליפה של קלף אחד אם אתה משלם 1. :)
כל פעם שילד אומר שהוא לא מאמין בפיות, פיה אחת מתה.
כל פעם שילד אומר שהוא מאמין בפיות, קוראים לו הומו ומביאים לו מכות.

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 31/5/2004 , 21:18

S_C_epter כתב:השאלה היא איך הבאנים משפיעים-האם הם תקפים לנשיונאלס בארה"ב, או רק לוורלדס? זה תלוי אך ורק בזה.
השינויים עכשיו מוכרזים בראשון לכל חודש (שבו מוכרזים שינויים כמובן), והם נכנסים לתוקף כאשר הסט החדש הופך לחוקי- ב20 לכל חודש שבו הכריזו.

אם זה משפיע או לא- תלוי מתי הNats שלהם.

SPS

akroma
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי akroma » 31/5/2004 , 21:20

הרעיון הוא לא כמה סקולקלאמפ חזק אלא כמה הוא משפיע על הפורמאט וכמו שניתח איזה מישהו בברייןברסט שלפי הטופ 8 בנשיונלס בקנדה וארה"ב (משקף את נתוני המדינות כי אין נתונים מכולן) מהטופ 8 55% הם ר'ווגר ועוד אחוזים הם גובלינים עם או בלי בידינג שגם מריצים קלאמפ ומה שנשאר בערך 1/3 הולך לדקים שלא מריצות קלאמפ ומריצות מאטריקס בקיצור יוצא שרק מעט מאוד מאוד אחוזים מהדקים הטובות שיחקו בלי קלאמפ או בלי שנאה נגדו. ברגע שהסקולקלאמפ יוצא הפורמאט (טייפ 2) משתנה מאוד למרות שר'ווגר עדיין חזקה אפשר גם לעשות בנד לרווג'ר או לדיסיפל או לשניהם, ואם בכלל בא להם להרוס אפיניטי מה שלא ממש ריאלי אבל האפשרות הכי פשוטה לעשות בנד לכל הארטיפקט לנדס. וד"א אם רוצים לעשות בנד לגובלין אז בואו נחשוב שנייה מי הגובלין הכי חזק? סיג-גנג? חזק אבל לא מנצח לבד שארפשוטר? לא טוב אז בטח פיילדריוור? לא לא הוא הם עושים הרבה נזק אבל מי גורם להם להיות קטלניים? ניחשתם נכון וורציפים! בלי וורציפ גובלין בידינג מתה וגובלינים יורדים ב-3 רמות. בלי קלאמפ גם אפשר לחזור לסגנון הישן בו קונטרול נראת נורמלית.

frozen_fire
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי frozen_fire » 31/5/2004 , 21:36

לדעתי יעשו לו באן הוא גורם לדברים מוזרים בסביבה(_יותר מדי דקים מבוססות עליו שזה לא בריא

Seeker Of Rain
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Seeker Of Rain » 01/6/2004 , 0:39

אני לא חושב שיעשו לו באן - הסיבה האמיתית שלא יעשו באן (לדעתי :) ) היא קצת מוזרה - אבל
אם ניתן לקנות חבילת "פרי קונסטרקטד" שאסור לשחק איתה wizards יהיו בבעיה - או במילים אחרות הם יאלצו להוריד מוצר מהמדפים, וכפי שכולם יודעים wizards לא אוהבים להפסיד כסף.

מה שיקרה זה שwizards ילחצו חזק חזק על אופן קבלת ההחלטות כדי שהם לא יאלצו לעשות לזה באן.

בתרוץ שלהם יהיה כנראה - שה"פוליסי" שלהם כרגע הוא לא לעשות ban לדברים שנמצאים בstandard כדי לא לפגוע בשחקנים שהשקיעו כסף להשגת הקלפים (yeah right)

הסיבה המוצדקת למה לא לעשות באן לקלאמפס היא :

הקלף הזה לא מתאים רק לסוג אחד של חבילות אלא ל שלל חבילות ואין בעיית צבעים או משהו אחר שיכול למנוע מלהריץ 4 עותקים של הקלף.

בעצם כל חבילה יכולה להיות תחרותית עם הקלף הזה - והקלף עצמו פגיע מכיוון שהפורמאט "מלא" בדרכים להפתר מהקלף.

ולבסוף - ללא הקלף הזה הפורמאט לדעתי ישאר דומה מאוד, פשוט עם כלים אחרים, הבעיה נעוצה לא בקלף אחד אלא בסביבה שלמה שלא נוצרה בצורה בריאה.
יש לי הרגשה שנראה שינויים רבים ב R&D בקרוב :)

GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude » 01/6/2004 , 5:02

ברוח הדברים של Seeker, אני חושב שהגיע הזמן לעשות Reprint ל FOF, Deed, STP, MM, ו Fires.

אני יהיה דיי מופתע אם לא יעשו Reprint ל Academy... אם כבר לדפוק את הפורמט לגמרי, אז למה לא עד הסוף?

GasPipe
The Counters Lord

שליחה על ידי GasPipe » 01/6/2004 , 6:43

עשו לו באן, שונא אותם.
גם בסטנדרט וגם בבלוק.
אבל לא בנסיונלס של ארצות הברית
I changed nick - I was Twisted Experiment

אבל אני מתכוון לחזור, הטעויות הטיפשיות שלי...

Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil » 01/6/2004 , 7:46

Sir Psycho Sexy כתב:
Ergil כתב:
ולאדי, זה לפעמים מפתיע אותי עד כמה מטומטם אתה יכול להיות. תאמין לי, Atog יעבוד בRavager יפה מאד. ישנו קצת את הבנייה (ישחקו עם Plating לדעתי), אבל זה יהיה אותו דבר.

SPS
הבורות שלך מדהימה אותי כל פעם מחדש. Atog הוא לא ארטיפקט, הוא לא שומר את הקאונטרים, והכי חשוב, הוא לא יכול להעביר קאונטרים ליצור לא חסום. I rest my case.

שלח תגובה