שחקנים חדשים מול שחקנים וותיקים

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

daking1234
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי daking1234 » 30/5/2012 , 8:25

[quote="stav brener"]לדעתי הכל פה שטויות .
מג'יק זה בפירוש : TRADING CARD GAME .
אין שום סיבה שחקנים וותיקים לא יחליפו עם שחקנים חדשים .
ככה צוברים ניסיון בהחלפה ובהבנה מה שווה ומה לא .
ואני כשהייתי שחקן חדש לפני 4 שנים בערך עשקו אותי מספר פעמים והבנתי את זה ולא בכיתי , הפנמתי ולמדתי לקח .

בקיצור הכל שטות ואין שום צורך לאסור כל החלפה כלשהי .
סתו ברנר[/quote

בתור אחד שמכיר אותך מהליגה בבקשה אל תאלץ אותי להשתמש בך בתור דוגמא שלילית

אור- מסכים איתך לחלוטין- הסיפור קיים גם עם חלק מהילדים בפריק ת״א ומאוד קשה לנו להשתלט על העניין

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 30/5/2012 , 10:35

עניין החוברת זה גם שטות כי זה מצחיק ולא באמת ריאלי.

אור התשובה של "כשגארפילד המציא את המשחק" לא באמת תשובה עניינית....אין שום קשר למה שהוא חשב לפני 20 שנה(או כמה זמן שהמשחק קיים) למה שקיים היום...המשחק עבר מהפכה שלמה אני מאמין למה שהוא חשב אז,וכן אחד הדברים הכי גדולים זה עניין ההחלפות.

אור אני חייב לציין שהגישה שלך די מצחיקה אותי,אתה בעצם אומר "השחקנים הוותיקים פחות אכפת לי מהם כי גם ככה הם יחזרו לא משנה מה" שבעצם השחקנים הוותיקים זה הדבק של הקהילה הזאת ובלי השחקנים האלה לא חושב שהיה פה משהו בכלל(לא שיש הרבה)

ומה עם הנושא הזה של "לשחקנים הוותיקים יש יותר קלפים"? אז הנה אינטרס לשחקן החדש..
ומה עם אינטרס של "שחקן וותיק" (משעשע אותי כל ההגדרות האלה) מחליף עם "שחקן חדש" כי הוא רוצה להשלים את הדק שלו? לא חייב להיות פה דווקא עניין ה"עשיקה".

כל אחד פה נעשק וגם עשק(נו באמת אור...תקופת ה"זברה"?) אין פה שום דבר רע,אני בספק גדול מאוד שיש כמות נכבדת של ילדים שאחרי זה חוזרים הביתה בוכים ומפסיקים לשחק בגלל זה....זה משהו שתמיד היה ותמיד יהיה,זה לא משהו שגרם לבעיות אי פעם אז למה עכשיו?
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm

tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko » 30/5/2012 , 10:53

אז בליגה לא תוכל להחליף איתם אבל בטוח תראה אותם בפרה ריליס או משהו ותוכל שם, הליגה זה מקום יחידי ורק שם אסור.

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 30/5/2012 , 12:23

אור התשובה של "כשגארפילד המציא את המשחק" לא באמת תשובה עניינית....אין שום קשר למה שהוא חשב לפני 20 שנה(או כמה זמן שהמשחק קיים) למה שקיים היום...המשחק עבר מהפכה שלמה אני מאמין למה שהוא חשב אז,וכן אחד הדברים הכי גדולים זה עניין ההחלפות.
התשובה שלי היא חצי-הומוריסטית, בסה"כ רציתי להצביע ולומר שהאמירה ש"בשביל זה המשחק קיים" מצד עודד הייתה מוגזמת.
אור אני חייב לציין שהגישה שלך די מצחיקה אותי,אתה בעצם אומר "השחקנים הוותיקים פחות אכפת לי מהם כי גם ככה הם יחזרו לא משנה מה" שבעצם השחקנים הוותיקים זה הדבק של הקהילה הזאת ובלי השחקנים האלה לא חושב שהיה פה משהו בכלל(לא שיש הרבה)
עוד הפעם? זו בערך הפעם החמישית על פני מספר ת'רדים שונים שאתה מייחס לי גישה מזלזלת בשחקנים הותיקים. אני יכול להבטיח לך שאני לא חושב ככה, וזה יותר בראש שלך.
בכל מקרה, זה לא מה שאני אומר.
אני אומר: הפגיעה בשחקנים הותיקים מכך שלא יוכלו להחליף עם ילדים קטנים בליגה ברחובות אינה משמעותית.
הפגיעה הפוטנציאלית בילדים החדשים היא כן משמעותית (בעיניי).
לכן אם מודדים זה מול זה, המסקנה היא שיש להעדיף את הפגיעה הפחות משמעותית.
מה עוד שגם האינטרס שלך, בתור שחקן ותיק, צריכה להיות ששחקנים חדשים יכנסו למשחק. "העדפתם" על שחקנים ותיקים (כפי שאתה מציג את זה, אני לא מסכים עם האמירה הזו), היא גם האינטרס שלך ועוזרת לך בטווח הארוך.
אם נמשיך להגיד "השחקנים החדשים כבר יהיו בסדר" ולא נתאים להם מסגרות טובות עבורם, אתה תמשיך לשחק בטורנירים של 20 איש, אז אני ממש לא חושב שזה הולך לפגוע בך, להפך.
ומה עם הנושא הזה של "לשחקנים הוותיקים יש יותר קלפים"? אז הנה אינטרס לשחקן החדש..
בין 15 שחקנים חדשים בליגה ברחובות, אני מאמין שיש מספיק קלפים לכולם as is.
ומה עם אינטרס של "שחקן וותיק" (משעשע אותי כל ההגדרות האלה)
למה זה משעשע אותך? כל עסק מנסה לבנות פרופילים של הלקוחות הפוטנציאליים שלו (פילוח) ולהתאים את השירותים השונים שלו אליהם. חלק מהסיבה שהקהילה דשדשה במשך תקופות רבות היא שאף אחד לא חשב "מה שחקן חדש צריך?". ההגדרות האלה שמשעשעות אותך סוללות את הדרך להבנה יותר טובה של מה יכניס עוד אנשים למשחק.
ומה עם אינטרס של "שחקן וותיק" (משעשע אותי כל ההגדרות האלה) מחליף עם "שחקן חדש" כי הוא רוצה להשלים את הדק שלו? לא חייב להיות פה דווקא עניין ה"עשיקה".
אין ספק, אבל כאן נכנסים 2 דברים:
1. אין דרך לדעת מי "מתכנן לעשוק" ומי "סוחר הוגן".
2. גם אם כל ההחלפות הוגנות, כפי שציינתי מקודם, אני לא חושב שיש לזה בהכרח השפעה חיובית ואני יכול להגיד לך שכשההורים מבינים שהילד הקטן שלהם מחליף קלפים בעלי שווי כספי עם אנשים מבוגרים, זה יכול לא להיראות טוב.
אני בספק גדול מאוד שיש כמות נכבדת של ילדים שאחרי זה חוזרים הביתה בוכים ומפסיקים לשחק בגלל זה....זה משהו שתמיד היה ותמיד יהיה,זה לא משהו שגרם לבעיות אי פעם אז למה עכשיו?
אם יש לך מספרים מבוססים לגבי זה אני אשמח לשמוע, כי ההתרשמות שלי היא אחרת. אני מכיר מספר סיפורים של שחקנים עם חוויות מאוד שליליות מהתקופה הזו שלהם כשחקנים, ואני גם מכיר סיפורים של שחקנים שחזרו למשחק אחרי שנים ומספרים שבזמנו הם הפסיקו לשחק אחרי שגילו שעשקו אותם והרגישו חרא לגבי כל הקהילה הזו.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 30/5/2012 , 12:40

אור אני חושב ככה לא כי בא לי\יש לי משהו אישי נגדך אלה כי ככה אני+עוד הרבה שחקנים מרגישים.

אין לי מספרים מבוססים,אבל מה שכן בכל השנים שאני משחק באמת שלא שמעתי פעם אחת על מישהו שממש התאכזב מהחלפה או ילד שהפסיק לשחק בעקבות זה.

אור אני חושב שהפער הכי בעייתי מבין שנינו זה שאתה מסתמך על נתונים מספריים יבשים ואני מסתמך יותר על ההרגשה של השחקנים,עברתי בין לא מעט שחקנים מכל הארץ וחוץ מחיפה (ששם באמת המצב יחסית טוב) אני רק שומע טון מצוברך וחלק ממנו גם די חסר תקווה לגבי המג'יק בארץ(ואין פה עניין של שחקן תחרותי\וותיק וכו'...) לכן למרות כל העניין של הנתונים היבשים שיש לך (שגם מעניין אותי מה המצב שלהם כי כרגע זה גם נראה בירידה ממה שאני רואה) לשים איזהשהו "מחסום" לאוכלוסיית שחקנים מסויימת זה לא משהו שנראה כאילו זה יעזור למצב.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 30/5/2012 , 12:56

אור אני חושב ככה לא כי בא לי\יש לי משהו אישי נגדך אלה כי ככה אני+עוד הרבה שחקנים מרגישים
השחקנים הותיקים בראש מעייניי, והרבה מהיוזמות שאני מקדם הן עבור השחקנים הותיקים, ויחסית לקהילה קטנה שצריכה לגדול באופן דחוף, אני לפעמים תוהה אם אני לא שם אפילו יותר מדי דגש על השחקנים הותיקים.
אם ההרגשה אינה כזו אשמח אם תאסוף רשימת בעיות שיש בעינייך, או רשימת טענות שקשורות לאיך שאני מתייחס לשחקנים הותיקים ותשלח לי אותה בפרטי, ואשמח להגיב עליה.
אין לי מספרים מבוססים,אבל מה שכן בכל השנים שאני משחק באמת שלא שמעתי פעם אחת על מישהו שממש התאכזב מהחלפה או ילד שהפסיק לשחק בעקבות זה
אם הוא הפסיק לשחק, אתה לא הולך לשמוע עליו, כי הוא כבר לא בקהילה.
ואני כן שמעתי על מקרים כאלה, וגם שמעתי משחקנים שעדיין משחקים איך מקרים כאלה השפיעו עליהם לרעה. ודרך אגב גם אם מישהו לא הפסיק לשחק בעקבות זה, זה לא הופך את זה לבסדר, או למשהו שצריך לעודד/ לאפשר.
אור אני חושב שהפער הכי בעייתי מבין שנינו זה שאתה מסתמך על נתונים מספריים יבשים ואני מסתמך יותר על ההרגשה של השחקנים
רשמת לי משהו כזה כבר פעם, שמשום מה אתה חושב שאני יושב באיזה מגדל שן מנותק.
אז דבר ראשון, אני בקשר גם עם מספר שחקנים, וגם עם כל המארגנים, אשר הם גם שחקנים בעצמם, וגם בקשר עם כל השחקנים, ככה שהדעות שלי ממש לא מבוססות רק על נתונים מספריים יבשים. עם זאת, בנוסף לשמיעת דברים מהשטח, יש לי גם "נתונים מספריים יבשים" כפי שאתה אומר, אשר נותנים את התמונה הכוללת, תמונה אשר לא בהכרח מתקבלת משיחות עם שחקנים, אשר יכולות להיות מוטות לכאן או לשם, בגלל גודל מדגם קטן.
לכן למרות כל העניין של הנתונים היבשים שיש לך (שגם מעניין אותי מה המצב שלהם כי כרגע זה גם נראה בירידה ממה שאני רואה)
הנתונים ממשיכים לעלות. הקהילה בחיפה ממשיכה לגדול (הפרי רליס האחרון שהיה שם היה הפרי רליס הכי גדול אי פעם בחיפה), יש ליגות אשר מונות 15 שחקנים במודיעין, הרצליה וכעת גם ברחובות, ועוד.
מה שאני רואה בעיקר שקצת יותר מתנדנד (לא הייתי אומר דועך, אלא אולי בקפאון כלשהו) זה חלק מהטורנירים היותר גדולים אשר מתקשים לעבור את מחסום ה-25 איש. אני מייחס את זה ל-2 סיבות:
1. ריבוי פעילויות. אני חושב שיש כיום פי 2 טורנירים בשבתות ממה שהיו פעם. ואז השחקנים קצת יותר מתחלקים. גם הליגות יותר פעילות ואולי הלחץ להגיע לטורניר מסוים יותר קטן.
2. יתכן ויש קיטון כלשהו בשחקנים הותיקים, כי באופן טבעי עם הזמן שחקנים פורשים, וצריך להתבסס על שחקנים חדשים שייכנסו ויחליפו אותם. לאחרונה נכנסו לא מעט שחקנים חדשים למשחק, אבל יתכן ויעבור עוד קצת זמן עד שאלה יגיעו לרמה בהם הם מגיעים לטורנירים גדולים. צריך לבנות את הפירמידה מלמטה, וזה מה שנעשה. לוקח זמן עד שהשחקנים עולים למעלה לרמה של שחקנים תחרותיים קבועים.

ואני שומע מהרבה שחקנים טון די אופטימי דווקא, אבל מן הסתם לא נעים לי לשמוע שיש שחקנים שמבואסים מהמצב, וגם אותך, על אף דרישותיך הגבוהות, הייתי מאוד שמח להצליח ולרצות בתור שחקן ולקוח. נעשית עבודה מתמידה בכיוון, ואני מקווה שנגיע למקומות גבוהים יותר בהקדם האפשרי.
הייתי מאוד שמח אם במקום לשפוך את חוסר שביעות הרצון מעל דפי הפורום תרים לי טלפון או תשלח מייל מתישהו ותביא את תפיסתך את הדברים לתשומת לבי ותציע הצעות בכיוונים שונים.

אור.

Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax » 30/5/2012 , 13:19

זה דיון מעניין.
מה שלא לגמרי הבנתי זה למה לא סביר שילד בן 9 יעשוק ילד אחר? למבוגרים, מעבר לתפיסה כלכלית מגובשת, יש גם תפיסה מוסרית יותר מגובשת ויותר אמפתיה. אני חושב שאם יש דאגה מהחלפות לא הגונות, חכם לפקח על כלל ההחלפות.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 30/5/2012 , 13:50

בליגה הספציפית המדוברת יש אוכלוסיה הומוגנית של ילדים קטנים אשר לא מבינים במחירים ולכן פחות סביר שאחד מהם "יעשוק" ילד אחר.
אני גם חושב שכאשר העשיקה מתבצעת ע"י אדם מבוגר שעומד אל מול ילד קטן, יש בזה אפקט בעייתי גדול יותר, גם מול ההורים אם הם שומעים על זה.

אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל » 30/5/2012 , 13:56

Antrax כתב:זה דיון מעניין.
מה שלא לגמרי הבנתי זה למה לא סביר שילד בן 9 יעשוק ילד אחר? למבוגרים, מעבר לתפיסה כלכלית מגובשת, יש גם תפיסה מוסרית יותר מגובשת ויותר אמפתיה. אני חושב שאם יש דאגה מהחלפות לא הגונות, חכם לפקח על כלל ההחלפות.
אבל אם ילד בן 9 עושק ילד אחר זה הרגשה אחרת מאשר אם אדם בן 30 שמשחק כבר 10 שנים יעשוק את אותו הילד, הילד שחבר שלו עשק אותו ירגיש הרבה יותר כעס כלפי הילד שעשק אותו בניגוד לילד שאדם מבוגר עבד עליו שיתחיל פשוט לכעוס על המשחק והקהילה...
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית

Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax » 30/5/2012 , 13:57

כן, כאן אני איתך. אבל נראה לי קצת תמים לקוות שאף אחד מהם לא ילמד על ערך של קלפים לפני האחרים, אלא אם מלמדים אותם ביחד בצורה יזומה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 30/5/2012 , 14:58

אין ספק שזה יכול לקרות.
אבל עולה גם השאלה - מתי זה יתחיל לקרות?
כרגע יש שם הרבה ילדים שמשחקים שלושה שבועות.
גם אם תקרה להם פגיעה שכזו בהחלפה, יש הרבה יותר סיכוי שימשיכו לשחק, אם היה להם צ'אנס לשחק קצת יותר משבועיים-שלושה.

tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko » 30/5/2012 , 15:00

אם הבעיה היא רק בליגה אחת, לגיה ספציפית ומיוחדת וזה לא נהוג בליגות אחרות, אז אני לא ממש מבין את הבעיה. יש ליגה לילדים וליגה למבוגרים (ואם אין אז אולי פתיחה שלה תעזור?). בכול ליגה עושים דברים אחרים. זה טבעי וככה צריך לעשות.

yoavzim123
MTGil Wizard

שליחה על ידי yoavzim123 » 03/6/2012 , 11:31

אני יכול להעיד שאני פרשתי לפני 6-7 שנים בגלל עשיקה. אני לא זוכר בדיוק מה זה היה אבל החלפתי קלף של 50 שקל ככה בשביל איזה אווטר מסכן, וכמה ימים אחרי זה שנודע לי על כך זה ממש עצבן אותי והחלטתי שאני לא מחליף יותר עם אנשים שאני לא מכיר, ואחרי איזה שבוע פרשתי...
חזרתי לשחק לפני שנה וחצי ככה בעיקר בגלל שזה כיף, אבל גם כי האמנתי שלא יעבדו עלי יותר

roeero100
MTGil Apprentice

שליחה על ידי roeero100 » 04/7/2012 , 6:39

הקפצה!
כשאני הייתי מתחיל ידעתי שיעשקו אותי אז שאלתי 3 שחקנים לפני ההחלפה חוץ מזה שידעתי את מחיר הקלפים שלי.
חוץ מזה היו לי בחיים הרבה הזדמנויות לעשות קטנים אני לא עושה את זה אני עושק רק ילדים שניסו לעשוק אותי

שלח תגובה