פרישה/הפסקה ממג'יק + סיכום תקופה

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

TheCheat
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

פרישה/הפסקה ממג'יק + סיכום תקופה

שליחה על ידי TheCheat » 07/7/2009 , 21:10

זה הולך להיות דיי ארוך :P

ידעתי כבר לפני האליפות שזמן הפרישה שלי יגיע. הסיבה העיקרית היא שמגי'ק פשוט לא כיף לי כמו שהיה לפני שנתיים ועם כל הוצאה זה נהיה יותר יותר גרוע, חבל. סיבות פחות משמעותיות הן עליית המחירים ובעיות חוזרות בענייני שיפוט שונים, על כך בהמשך.

אז מי אני ומה אני רוצה מהחיים שלכם? אני טל רונדשטיין מחיפה, בן 21. חבר של אח שלי הכיר לי את המשחק בסביבות 1995, שיחקתי בזמנו Casual עם חברים בלי שום עניין בטורנירים. ודי איבדתי עניין כשיצא Urza's Saga.
בסוף 2006 גיליתי שכמה מהשחקנים הקבועים בקהילת ה-Super Smash Bros. Melee בארץ משחקים מג'יק והחלטתי לחזור למשחק, הפעם באופן תחרותי. נהניתי מאוד מכל העסק. אבל בעיקר נהניתי מבניית דקים חדשות וניסוי רעיונות חדשים. גיליתי את ליגת הטכניון ואחלה קהילה של שחקנים.
מהר גיליתי שאני מעדיף Constructed ושאני יותר טוב בזה מ-Limited אבל עדיין השתתפי בדראפטים בליגה.
לאחר כמה חודשים כבר הייתי עמוק במשחק, קראתי מאמרים הגעתי לכל T2 שהיה בתל אביב ולראשונה נחשפתי לצד הקצת יותר "אפל" של המשחק - הסחר בקלפים/כסף. עד אז כולם השאילו לכולם בטכניון. הקהילה בתל אביב והאיזור גם כן הייתה מאוד נחמדה אבל התחילו גם לצוץ לראשונה אנשים שפחות התחברתי איתם מסיבות שונות.
נעבור קצת קדימה, אליפות הארץ 2007, הלכתי עם דק שבניתי מאפס 5-1 ב-Constructed אבל 2-4 ב-Limited. סך הכל הייתי מאוד מרוצה מעצמי והיה מאוד מאוד כיף. משם זה התחיל להדרדר. Constructed שכל כך אהבתי כבר לא היה אותו דבר כשיש פיות. והמשחק נהיה יותר יקר. הדראפטים גם כן היו פחות כיפיים - או שאני פשוט פחות נהניתי או שהפורמט פשוט היה פחות כיף/טוב/מעניין. עד אליפות הארץ 2008 כבר התרגלתי לכך שאני לא אוהב את מערכת אכיפת החוקים במגי'ק בגלל שתי סיבות עיקריות:
1. היא הייתה לי מאוד שונה ביחס למה שהייתי רגיל במשחקי מחשב תחרותיים
2. היא לא הרגישה "מאוזנת", כלומר, שחקן יכול לקבל (לדעתי) יתרון שאולי יעזור לו לנצח "תמורת" קבלת/סיכוי לקבלת Warning בלבד.
נכון שזאת פרנויה רצינית אבל קיבלתי רושם שמי שרצה להשיג יתרון ולא משנה באיזה גודל או באיזה REL מדובר היה מסוגל לעשות זאת.
המשכתי לשחק, עדיין היה כיף והאליפות עצמה הייתה סבבה. שוב גירדתי את הטופ 8...
ב-2009 ה-T2 כבר היה זוועתי והדראפטים עוד יותר. Conflux לא שיפר כלום כמו שכל מי ששנא את הפורמטים קיווה וגם Reborn לא עזר. ידעתי שאחרי האליפות תקופת המג'יק שלי באה אל קיצה.

אז תודה לכל חברי הקהילה, היה ממש כיף וכנראה עוד נתראה.

תודות מיוחדות:
מארגני הטורנירים והשופטים - כי סך הכל 99% מהטורנירים רצים מעולה וחלק.
גבי קירשטיין - על כל הטרמפים לליגה, השאלות קלפים ומלא דברים.
פרננדו - מה אנשים היו עושים בלי מישהו שכמעט תמיד יקנה מהם את הקלפים.
חברי ליגת הטכניון - כי אחרת לא היה עם מי לשחק, לעשות טסטינג ולסבול ביחד פורמטים גרועים של Limited.
אסף שומר - שתמיד התעצבן עלי אם שיחקתי רע ורצה שאני אשתפר.
אורי קירשטיין - הראשון שאמר שאלארה לא סתם מתחרז עם חרא, חבל שלא הקשבנו לך, ותודה על ההשקעה בקיוב, הצלת אותנו מדי פעם מהדראפטים האלה!
כל מי ששכחתי, תודה!

אני אגיע מחר לליגה בטכנון לעשות דראפט קיוב ואולי גם ל-PR של M10 בתור סיום. אני גם כנראה עוד אשוטט בפורום כי כמו שאמרתי, אחלה קהילה!

יאללה ביי, יואב אמיר מקום ראשון.
נערך לאחרונה על ידי TheCheat ב 08/7/2009 , 6:07, נערך 2 פעמים בסך הכל.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 07/7/2009 , 21:18

2. היא לא הרגישה "מאוזנת", כלומר, שחקן יכול לקבל (לדעתי) יתרון שאולי יעזור לו לנצח "תמורת" קבלת/סיכוי לקבלת Warning בלבד.
זה אומר שבמקרה הטוב אתה יכול לעשות את זה פעם אחת בטורניר והיריבים שלך יכולים לעשות את זה גם פעם אחת בטורניר, מה שמאזן את שדה המשחק... אבל למעשה, אם שופט יקבל רושם ששחקן עשה דבר כזה, הוא יקבל DQ ולא warning. טעויות זה דבר אחד, רמאות נענשת בחומרה.

StarCraft 2 עדיין לא יצא לשוק. אתה תראה שאתה עוד תבוא לשחק איתנו :)

rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf » 07/7/2009 , 21:19

איזה הזוי, אני זוכר את התלהבנו מאלארה ביחד אחרי הפריריליס והדראפט הראשון, ממש לא חשבתי שזה הסט שיפיל אותך, למרות שאני בהחלט לא אהבתי את קונפלוקס, ועם אלארה יש לי רק את הבעיה ששל מה קסקייד יוצר בקונסטרקטד (קיוויתי שיהיה לזה רק את השפעת הקומבו... אני תמים) באמת מאוד חבל, טוב ניפגש ברביעי.
תמונה

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 07/7/2009 , 21:23

טוב החלטה שלך ואני לא יעצור אותך אבל ,אני ממש ממש לא מבין את ההתבכיינות הזאת של כולם על טייפ 2,אני בתור אחד שאף פעם כמעט לא אהב טייפ 2 ממש ממש אוהב את הטייפ 2 שהיה וכן למרות שלא הלך לי טוב בכלל באליפות.

פורמט טייפ 2 אם כל כך הרבה דקים טובות הרבה זמן לא היה,אם המון מקום לskill למרות מה שכולם חושבים שcascade דפוק,אבל הוא ממש לא בconstructed הוא ממש לא דפוק והוא סתם עוד יכולת חזקה,ופיות לא חזקות כמו שהיו פעם בקיצור יש המון דקים שונות ומגוונות ואפשר אפילו לראות את זה בטופ 8 השנה שהיו 7דקים שונות לעומת שנה שעברה שהגיעו כמה רבלרקים בדיוק? 5 אם אני לא טועה? זה היה פורמט די לא טוב כן וששם עוד הצלחתי אני אומר את זה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 07/7/2009 , 21:26

החלטה נבונה, לא תתחרט. ישר כוח :D
תמונה תמונה

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 07/7/2009 , 21:27

TrUnks כתב:אני בתור אחד שאף פעם כמעט לא אהב טייפ 2 ממש ממש אוהב את הטייפ 2 שהיה
נו, אז הכל ברור, אתה אוהב לעשות דווקא :)

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 07/7/2009 , 21:28

yea...obviously you got me

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 07/7/2009 , 21:29

סמוך עלי, עכשיו אתה תתחיל למצוא כסף בכיסים. מג'יק הוא תחביב יקר מדי. זה למה כשפרשתי ממג'יק החלפתי אותו בעישון :) חפיסת סיגריות עולה 20 שקל לעומת בוסטר שעולה 30. ועישון גם בריא יותר ממג'יק :D
תמונה תמונה

TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat » 07/7/2009 , 21:35

רן:
ברור שאתה יכול לעשות פעם אחת ושני השחקנים יכולים אבל אני תמיד הרגשתי שרמת העונש לעבירות צריכה להיות תלויה גם בניקוד/תוצאה של השחקן בטורניר הנוכחי ולא רק ב-REL ובעבירה עצמה.

רפי:
זה לא שאלארה לבד שברה אותי, פשוט הכל ביחד כבר נהיה פחות כיף.

ניב:
מה אני יכול להגיד, הרבה שונאים את הפורמט הזה, כל אחד מהסיבות שלו. פורמט מגוון בלי דק אחת שהיא Tier 1 זה טוב אבל פורמט עם 10+ דקים שונות שמרגישות כאילו לא משנה מה אתה משחק העיקר שתתחיל / תשלוף טוב זה לא כיף (זאת כמובן הגזמה אבל זה לא רחוק לדעתי)

קרואן:
תודה, אני חושב.

TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks » 07/7/2009 , 21:38

אם אתה חושב שזה טייפ 2 שזה על להתחיל\לשלוף יותר טוב אז ממש אין לי מה להוסיף...

AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV » 07/7/2009 , 21:59

אני לא אנסה לשכנע אותך לא לפרוש, התייאשתי ממך :)
היה ממש כיף לשחק איתך ואני אתגעגע לבדיחות שלנו בליגה אחרי 3 שנים בערך.
להתראות :)
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._

Satan's Angel
?heaven or hell what to choose
יצירת קשר:

שליחה על ידי Satan's Angel » 07/7/2009 , 22:10

bye bye Tal :soldier::soldier:
זיו ופרננדו
Ages ago they were attached.
As the earth expanded by Kroens theory they as well drifted appart

Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap » 07/7/2009 , 22:16

באסה. ביי.
Bringing down the heaven

Metamind
MTGil Wizard

שליחה על ידי Metamind » 07/7/2009 , 22:24

אורי קירנשטיין - הראשון שאמר שאלארה לא סתם מתחרז עם חרא, חבל שלא הקשבנו לך.
השם הוא אורי קירשטיין.
אני, כפי שכתוב לעיל, לא נהניתי בכלל מהפורמאט עוד בהתחלה (אחרי שני דראפטים) אז כל השנה עד החופש הגדול הייתי בפרישה מהמשחק (חוץ מהקיוב - שכחת לציין אותו), גם כן בחלק לא מבוטל בגלל עליית המחירים. עכשיו בקיץ בחודש שאני אהיה בארץ החלטתי לחזור לליגה לשני הדראפטים האחרונים של אלארה.
בכל מקרה, אתה לא צריך להיות כ"כ דרמטי לגבי זה. כל האנשים שפגשתי שעסקו אי פעם במג'יק עשו מספר הפסקות - זה סוג המשחק.
חוץ מזה, legacy לא הולך לשום מקום. דראפטים וטייפ2 הם לא כל מה שאשפר לעשות במאג'יק - אתה יכול לשחק בהם במקום דברים אחרים לא מהנים.

מה המסר שאתה מעביר בהודעה לקהילה?

מה אתה מתכנן לשחק במקום?

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 07/7/2009 , 22:39

הוא מתכוון לשחק Starcraft 2. כשזה יצא. איפה שהוא אחרי בוא המשיח, אבל קצת לפני ה-Rupture כנראה.

המחירים בליגה שלנו לא עלו, אז אתה לא ממש יכול להשתמש בזה בתור תירוץ, אורי :P

אבל אין ספק, בהתחשב בזה שטל צמוד לגבי כבר חודשים, הייתי מצפה שהוא יזכור את שם המשפחה שלכם :lol:

Metamind
MTGil Wizard

שליחה על ידי Metamind » 07/7/2009 , 22:50

המחירים כן עלו בתחילת השנה. זה ממש לא תרוץ רן ואני לא מבין למה אתה מתייחס אל הטיעון ככזה. אם מג'יק נהיה יקר יותר הוא נהיה פחות משתלם מפעילויות פנאי אחרות מהנות באותה מידה שעולות פחות. אם כבר העובדה ששחקנים עוזבים (או נהיים פעילים בצורה פחותה משמעותית) בגלל הסיבה הזאת צריכה להוכיח לך שהיא כן משמעותית.
הוא מתכוון לשחק Starcraft 2. כשזה יצא. איפה שהוא אחרי בוא המשיח, אבל קצת לפני ה-Rupture כנראה.
ומה בינתיים?

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 07/7/2009 , 23:04

אני מתייחס לטיעון ככזה בגלל שאני נתון תחת הרושם שרוב הפעילות התחרותית שלך בעבר הייתה בדראפטים בטכניון, שלא התייקרו בכלל וגם השתפרו מבחינת פרסים (FNM). כמובן שזכותך להחליט שהמשחק יקר מדי ולא שווה את הכסף, אני פשוט מכחיש את הטענה שהוא התייקר ;)

Metamind
MTGil Wizard

שליחה על ידי Metamind » 07/7/2009 , 23:11

אני מתייחס לטיעון ככזה בגלל שאני נתון תחת הרושם שרוב הפעילות התחרותית שלך בעבר הייתה בדראפטים בטכניון
כולה, למרות שאני לא התייחסתי אליה כתחרותית. כמה דראפטים בליגה עולים היום? 75. המחיר כן עלה. אם כבר אתה יכול לטעון שהוא עלה עוד לפני תחילת השנה אבל אני לא רואה איך אתה יכול להגיד שהוא לא התייקר.

TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat » 07/7/2009 , 23:35

צודק אורי לקחתי את הקיוב כמובן מאליו, תודה רבה על ההשקעה וסליחה על הטעות בשם.

כמו שאמרתי מקודם, עליית המחירים היא לא גורם עיקראי לפרישה, רק עוד סיבה קטנה.

לא רק Starcraft 2 רן, גם דברים אחרים ששיחקתי לפני שפרשתי, הרי לא כל הזמן שיחקתי מג'יק.

ניב, כתבתי שהתיאור שלי של הפורמט הוא הגזמה. אבל הפורמט פשוט מרגיש ככה.

וכל השאר, לא צריך לקחת את זה כל כך קשה אתם עוד תעשו לי ייסורי מצפון... ואם יהיה קיוב אז יש סיכוי שעדיין תראו אותי, אני מכור לזה :P

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 07/7/2009 , 23:36

מה לקחת קשה? הלוואי עלי לפרוש ממג'יק... OH WAIT
תמונה תמונה

שלח תגובה