מאמינים באלוהים? (ת'רד חדש על דתות/אתאיזם/היגיון/פילוסופיה)

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

מהי האוריאנטציה הדתית שלך?

דתי
2
4%
מסורתי
4
8%
חילוני
6
13%
אתאיסט
26
54%
אגנוסטיקן
5
10%
אני מאמין רק במג'יק
5
10%
אני מאמין בעצמי
0
אין הצבעות

סך הכול הצבעות: 48

עידו גיא
Legendary Guy
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא » 23/12/2011 , 10:26

לפי מה שאני יודע על תורת הקוונטים (שזה שום דבר), אני מאמין שאלוהים נמצא בסופרפוזיציה של קיום וחוסר-קיום עד שמישהו יראה אותו או שהוא יראה מחסור שלו.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 23/12/2011 , 12:15

ואני אוכל סנדביץ', אחולל שמות בדפוסי מזג האוויר של קנדה, ואסרב לקבל עלי תוויות כוללניות של השתייכות דתית.

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 23/12/2011 , 13:06

אומג אתאיסטים שליתהההה!!!!1אחד1! מי היה מאמין? :eek:
תמונה תמונה

YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded » 23/12/2011 , 14:24

אני לא בטוח שחילוני זה מישהו שמאמין שיש אלוהים אבל הוא לא רוצה לחיות לפיו, למיטב הבנתי כל מאמין שלא שומר את המצוות שהוא לא רוצה לקיים נמצא איפשהו בתחום האפור של המסורת, בעוד שחילוני זה איך שקוראים לאתאיסטים בצורה שנגזרת מהמילה "חול" שהיא הניגוד ל"קודש" ביהדות, כלומר היחס שנחות יותר שנוח לדתיים לתת לאלו שלא מאמינים.
זה יותר מדי בעייתי בעיני לנסות להכריע בשאלה, שאכן אין שום כלים לוגיים ששני הצדדים בויכוח יסכימו עליהם. יכול לבוא אדם דתי ולאמר שבכך שהוא מרגיש שקיים אל ששומר עליו ואוהב אותו, ונותן לו הרגשה טובה כשהוא מאמין בו, הוא יודע שהוא קיים, בעוד שאתאיסט ירשום פה עמוד של נוסחאות מתמטיות מבוססות אקסיומות שאולי יום אחד יופרכו שמראות אי קיום או אי צורך בקיום של ישות מכווינה (אני לא חושב שזה מה שכל אחד מהצדדים יעשה באמת, אני רק אומר שיש כאן ניגוד שתהומי בלוגיקה ואני לא יודע מה באמת עומד מאחורי כל אחד מהצדדים).
בכל מקרה זאת הסיבה שמבין האפשרויות המוצעות רשמתי את עצמי כאגנוסטיקן אבל אני לא לגמרי אגדיר את עצמי ככה, שכן אני פשוט רואה בזה ויכוח עקר, ואם אתאיסט שבכוונת התעניינות טובה יכול להצית ויכוח שיגרום לאדם דתי, בכוונה טובה לשפר את עולמנו, לדקור אותו, אני רואה את שניהם בעלי כוונות טובות שעושים מעשים רעים, והדת או החוסר דת הם לא מה שבונים את האופי שלנו, עד כמה אנחנו טובים או עד כמה טובים הם המעשים שלנו. בסופו של דבר כל הפילוסופיות הדתיות והאי-דתיות הן ריקות מתוכן ממשי בעיני, ולכל היותר אני מוצא את זה מעניין לחשוב על רעיון כזה או אחר אבל זאת לא משמעות החיים או משהו כזה.

עריכה: בכל מקרה ניתן לראות שכמו שעד עכשיו חשבתי על דת בתור דבר שתכליתו העיקרית הוא שיוך לקבוצה ומימשוש סדר חברתי וארגון כלשהם, ניתן לראות כאן דווקא את האתאיסטים, סוג של, יוצרים בדיון כמו גאוות יחידה או השתייכות לקבוצה (וואו כמה אתאיסטים אנחנו, שליטה!!!! וכיו"ב), שהפעם במקום קבוצה דתית היא קבוצה אי-דתית, ובכך לפחות אני רואה את חוסר ההבדל המהותי בין שני הצדדים של אותה מטבע.
ΓΝ ΨΧ

Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life » 24/12/2011 , 21:25

YO!ded כתב:זה יותר מדי בעייתי בעיני לנסות להכריע בשאלה, שאכן אין שום כלים לוגיים ששני הצדדים בויכוח יסכימו עליהם. יכול לבוא אדם דתי ולאמר שבכך שהוא מרגיש שקיים אל ששומר עליו ואוהב אותו, ונותן לו הרגשה טובה כשהוא מאמין בו, הוא יודע שהוא קיים, בעוד שאתאיסט ירשום פה עמוד של נוסחאות מתמטיות מבוססות אקסיומות שאולי יום אחד יופרכו שמראות אי קיום או אי צורך בקיום של ישות מכווינה (אני לא חושב שזה מה שכל אחד מהצדדים יעשה באמת, אני רק אומר שיש כאן ניגוד שתהומי בלוגיקה ואני לא יודע מה באמת עומד מאחורי כל אחד מהצדדים).
כדי להוכיח משהו אתה צריך להראות ראיות שהוא קיים או שיש לו השפעות מדידות. לא להפך.

זה כמו שאם אני אבוא אליך עם תפוז ביד ואגיד לך שיש לי תפוז ביד תאמין לי, כי תראה אותו.
אבל אם אני אבוא בידיים ריקות ואגיד לך שיש לי תפוז ואתה תגיד שאין לי, אני אגיד לך שאתה לא יכול להוכיח שאין לי תפוז ביד.

ולמי שתהה - אתאיסט

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 24/12/2011 , 21:32

תמונה
תמונה תמונה

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 24/12/2011 , 21:51

דת, בבסיסה היא דבר טוב ומועיל. היא נתנה לנו את אמות המוסר שלנו, הסבירה לנו מה טוב ומה רע, נתנה לנו חוקים וכללים לנהוג לפי הם.

רק מעניין איך דת כמו היהדות שדוגלת ב"אהבת לרעך כמוך" הפכה לדת שזה נורמלי לירוק על ילדות בנות 7 כי "הן לא צנועות מספיק" (מי שראה אתמול חדשות בערוץ 2), או דת שחינכה "להפנות את הלחי השנייה" הפכה לדת מיסיונרית שדגלה בלטבוח ב"כופרים".

ואגב, מומלץ מאד לראות את הפרקים של South Park הבאים: Go God Go וGo God Go XII. נראה לי מסבירים בצורה מאד טובה שלא הדת היא הבעייה, אלא היצר הבסיסי של האדם לשנוא את השונה הוא הבעייה.

אגנוסטי, אגב.
נערך לאחרונה על ידי Sir Psycho Sexy ב 24/12/2011 , 22:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life » 24/12/2011 , 22:00

זה תמיד משפט שעצבן אותי, שהדת הביאה את אמות המוסר המוסריים שלנו...
אחרת איך זה שאתאיסטים לא הולכים ורוצחים אנשים בלי שום סיבה?

ובהתחשב בעובדה שיותר אנשים מתו בגלל הדת מאשר כל סיבה אחרת.

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 24/12/2011 , 22:06

1+
דת לא נתנה לנו אמות מוסר.
logic did

אה, וסרטון משעשע בנושא שיותר אנשים מתו מדת מכל דבר אחר:
תמונה תמונה

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 24/12/2011 , 22:43

Circle of Life כתב:זה תמיד משפט שעצבן אותי, שהדת הביאה את אמות המוסר המוסריים שלנו...
אחרת איך זה שאתאיסטים לא הולכים ורוצחים אנשים בלי שום סיבה?
אתאיסטים לא הולכים ורוצחים אנשים בלי שום סיבה? מתי פעם אחרונה פתחת עיתון?

אבל איבדתם אותי בדבר אחר לגמרי- אתם נגד דת, או נגד אלוהים (=יישות עליונה)?

Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life » 24/12/2011 , 22:46

למה אתאיסטים זה תמיד נגד?
אני לא מאמין באלוהים (יישות עליונה), ולכן אני לא מוכן לקבל עליי את המרות של הדת.

אני קורא עיתון די הרבה בזמן האחרון, איפה ראית אתאיסט רצחן?
כי אני בינתיים ראיתי הרבה דתיים (גם בחו"ל) שמקללים, מרביצים, יורקים וכנ"ל על אנשים שלא מתנהגים כשמו שהם "מצווים" עליהם.

Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic » 24/12/2011 , 22:52

רק לשם הבהרה למי שפתח את הסקר,הביטוי הנכון הוא אגנוסטי, ולא אגנוסטיקן
My phone number: 0522816213

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy » 24/12/2011 , 22:56

Circle of Life כתב:למה אתאיסטים זה תמיד נגד?
אני לא מאמין באלוהים (יישות עליונה), ולכן אני לא מוכן לקבל עליי את המרות של הדת.

כי אני בינתיים ראיתי הרבה דתיים (גם בחו"ל) שמקללים, מרביצים, יורקים וכנ"ל על אנשים שלא מתנהגים כשמו שהם "מצווים" עליהם.
ואם הייתי מציע לך דת ללא אל (סגנון בודהיזם)?

איפה ראיתי אתאיסט רוצח? הדבר הראשון שקופץ לי לראש זה המקרה של רוז פיזם. היא לא נהרגה בשם הדת.

גם מי שלא מאמין באלוהים מסוגל לקחת חיים של אדם אחר. אין רצח בלי סיבה (כי זו ההגדרה המשפטית של רצח), וגם אין הריגה בלי סיבה.

אבל שוב, הדיון הזה קצת מיותר, כי דווקא שנינו חולקים את אותה הדעה- גם אני לא חושב שדת (לפחות בצורה הנוכחית שלה) היא דבר מועיל וטוב, אבל אני לא מתעסק עם שאלת קיום האלוהים. זה לא מעניין אותי אם הוא קיים או לא קיים, אני רק רוצה לחיות את החיים שלי.

Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life » 24/12/2011 , 23:02

Sir Psycho Sexy כתב:
Circle of Life כתב:למה אתאיסטים זה תמיד נגד?

ואם הייתי מציע לך דת ללא אל (סגנון בודהיזם)?

איפה ראיתי אתאיסט רוצח? הדבר הראשון שקופץ לי לראש זה המקרה של רוז פיזם. היא לא נהרגה בשם הדת.

גם מי שלא מאמין באלוהים מסוגל לקחת חיים של אדם אחר. אין רצח בלי סיבה (כי זו ההגדרה המשפטית של רצח), וגם אין הריגה בלי סיבה.

אבל שוב, הדיון הזה קצת מיותר, כי דווקא שנינו חולקים את אותה הדעה- גם אני לא חושב שדת (לפחות בצורה הנוכחית שלה) היא דבר מועיל וטוב, אבל אני לא מתעסק עם שאלת קיום האלוהים. זה לא מעניין אותי אם הוא קיים או לא קיים, אני רק רוצה לחיות את החיים שלי.
רוז פיזם זו הילדה שאבא/סבא שלה רצח וזרק לירקון? אני לא מבין איך זה קשור -
זה שהרצח הזה לא היה קשור לדת לא אומר שהוא קשור לאתאיזם.

אם אתאיסט בא לבית כנסת/כנסייה/מסגד ויוצא במסע הרג - אז זה רצח אתאיסטי.
גם לבודהיזם יש סוג של "כוח עליון" או מערכת אמונתית של על טבעי (יכולת לדבר עם סלעים וצמחים אם אני זוכר נכון).

אתאיזם זה רעיון נורא פשוט - אין כוח מלמעלה שמכוון אותנו, אין על טבעי, אפשר להבין דברים בעזרת המדע (ומה שאי אפשר להסביר כרגע בעזרת המדע זה בגלל שאין לנו את הכלים המתאימים, לא בגלל איש זקן על ענן), ואין חיים אחרי המוות.

תחייה בצורה הכי טובה שאתה יכול, תנסה להשאיר עולם טוב יותר לילדים שלך, זהו.

Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic » 24/12/2011 , 23:12

Circle of Life כתב: אתאיזם זה רעיון נורא פשוט - אין כוח מלמעלה שמכוון אותנו, אין על טבעי, אפשר להבין דברים בעזרת המדע (ומה שאי אפשר להסביר כרגע בעזרת המדע זה בגלל שאין לנו את הכלים המתאימים, לא בגלל איש זקן על ענן), ואין חיים אחרי המוות.
וזה נורא כי?
My phone number: 0522816213

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 24/12/2011 , 23:25

מישהו אמר שזה נורא?

בכל אופן, ברור שיש אתאיסטים שרוצחים, כמו שיש דתיים שרוצחים. בגלל זה אמרתי שגם בדת וגם באתאיזם אנשים טובים עושים מעשים טובים ואנשים רעים עושים מעשים רעים (אבל בשביל שאנשים טובים יעשו מעשים רעים צריך דת).
תמונה תמונה

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 29/12/2011 , 16:58

עוד משפט חוכמה:
Mind what people do, not what they say, for deeds will betray a lie.
למה אנשים דתיים בוכים כשמישהו קרוב אליהם מת? הרי הם מאמינים שהמת נמצא בגן עדן לא? והם יראו אותו כשהם ימותו לא? אז זהו שלא. הם אומרים שזה מה שהם מאמינים, גם לעצמם וגם לאחרים, אבל המוח ההגיוני שלהם (שעוד קבור איפשהו מתחת לכל שטיפת המוח של הדת) לא נותן להם להאמין שהם באמת יראו אותו שוב. אז הם בוכים.

סרטון בנושא: (מומלץ)
תמונה תמונה

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 29/12/2011 , 20:15

I call bullshit. People also cry when their loved ones go on a trip abroad, sometimes even when they have to leave for a short period of time. It doesn't have much to do with faith - even if you know they will be back next week/month/year, not having certain people in your life for a period of time can be sad, even stressful.

Kroen

שליחה על ידי Kroen » 29/12/2011 , 20:49

DarkMatter2525>Navidshi
no offense
תמונה תמונה

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi » 29/12/2011 , 21:11

אין ספק שהפארודיה שלו משעשעת, אבל כמו רוב הפארודיות המוקצנות היא לא באמת טיעון משכנע.

"יש אנשים שמאמינים שפיגועי התאבדות יביאו אותם לגן עדן. פיגועי התאבדות זה רע, משמע כל האנשים שמאמינים בגן עדן הם טיפשים והם שונאים והם רוצים רק להרע."

טוב שגמדי היער חכמים מן הטרולים. no offense.

שלח תגובה