Poker Exercise

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Orb
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Poker Exercise

שליחה על ידי Orb » 28/8/2007 , 21:36

שיחקתי היום בטורניר FreeRoll ב-PokerHeaven ונתקלתי ביד ממש יפה, כאילו הוציאו אותה מתוך ספר ללימוד פוקר, ורציתי לחלוק אותה כתרגיל לכל מי שמגדיר את עצמו כשחקן פוקר (מתחיל יחסית) בפורום הזה.
זו התחלת הטורניר כך שאתם לא יודעים כלום על השחקנים שמולכם. הבליינדים 10/20 ולכולם יש סטאק של 1500. אתם ב-early position.
יש לכם זוג 8 (לב ויהלום) ואתם עושים רייז ל-60. כולם עושים פולד חוץ מבחור אחד ב-middle position שעושה call.
הפלופ הוא 5-9-9 עם 2 ספיידים ותלתן.
אתם מנחשים שהפלופ החמיץ את היריב ועושים רייז לחצי מהפוט (100) כדי לבדוק איפה אתם עומדים. היריב עושה call.
מהרגע הזה עוברים למוד זהיר ומנסים להגיע ל-showdown בלי לשלם עוד כסף.
ה-turn הוא 10 יהלום, אתם עושים צ'ק והיריב גם כן.
הנהר הוא מלכת הלבבות, אתם עושים צ'ק והיריב עושה all-in.

אשמח לשמוע אנשים שרוצים לנחש מה יש ליריב, מלווה בהסברים בבקשה.
לאחר דיון (בתקווה פורה) אחשוף את ה-hole cards שהיו לו.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank

MasterPain
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי MasterPain » 28/8/2007 , 21:39

אני חושב שזה יהיה פשוט מדי אם יהיו לו 5-9 ביד.

אז אני מניח שהיה לו 9-9 :D
"לדגים יש כוס, הוא פשוט שונה."
- רפי.

fingon
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי fingon » 28/8/2007 , 22:01

לפי איך שהוא שחיק סביר שהיה לו AQ או משהו בסגנון
שלומי.

Alandor
MTGil Wizard

שליחה על ידי Alandor » 28/8/2007 , 22:11

או 8+J, או J+K - כדי ליצור רצף ?

ערן.

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 28/8/2007 , 22:16

אני חושב שזה יהיה פשוט מדי אם יהיו לו 5-9 ביד. אז אני מניח שהיה לו 9-9
קח בחשבון שזה תרגיל לימודי, ולא סיפור "איזו יד מטורפת הייתי ליריב שלי", אז נא להניח דברים שנתמכים ע"י סטטיסטיקה (לא שלא יכול להיות שיש לו 9-9, פשוט לא כזה סביר...). חוץ מזה שגם מבחינת הולד'ם, אם יש לו רביעייה בשלב הזה אז לא סביר שיעשה all-in בריבר כי הוא רואה שאני חלש (הפסקתי להמר) ולא סביר שאעשה call ל-all-in וככה הוא לא יחלוב ממני כלום.
לפי איך שהוא שחיק סביר שהיה לו AQ או משהו בסגנון
אכן הנחה סבירה לפי ה-call שלו pre flop, אבל לא מתיישב לחלוטין עם ה-call שלו בפלופ (כשהפלופ מחמיץ אותך אתה אמור לפרוש מול הימור בד"כ גם אם יש לך big slick), ולדעתי בכלל לא מתיישב עם ה-all-in שלו ב-river כי הדרך היחידה בעיניו שאני אעשה call להימור גדול כזה הוא עם משהו גדול יותר מזוג (זוגיים, שלישייה, straight...) ולכן all-in שם עם top pair top kicker לא הגיוני בעיניי.
או 8+J, או J+K - כדי ליצור רצף ?
J-8 לא סביר במיוחד כי לא סביר שעשה call ל-three times big blind עם J-8.
לגבי J-K, זה כבר יותר סביר, אבל עדיין לא מספיק, כי אז הוא לא אמור לעשות call על הפלופ כי הפלופ אני מזכיר היה 5-9-9 והוא לא קרוב אפילו לליצור את הסטרייט.

כרמז אגיד שהיריב שלי שיחק יחסית סולידי ו"איך שאמורים", אז אל תנחשו ידיים שההסבר היחיד לאיך אפשר לשחק ככה עם יד כזו יהיה "כי ככה התחשק לו לשחק" או "אז הוא בילף לגמרי".
נערך לאחרונה על ידי Orb ב 28/8/2007 , 22:19, נערך פעם 1 בסך הכל.

demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir » 28/8/2007 , 22:17

אני מניח שהיה לו 5 וQ
ה-5 נתן לו בטחון ללכת עתך ולעשות צ'קים, וברגע שהוא ראה מלכה, הוא קיבל אומץ...
How is my whisky cup doing?

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 28/8/2007 , 22:20

עם Q-5 לא סביר לעשות call להימור שלי לפני הפלופ, ובנוסף זוג 5 זו יד פגיעה כך שהוא אמור להמר על ה-turn כדי לא לתת לי קלף נוסף בחינם.

ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv » 28/8/2007 , 22:38

אני מהמר או על פוקט קווינס (ידוע גם כליידיס) או על פוקט טנס.

בםוקט טנס יכול להיות שהוא שם אותך על מה שהיה לך, פוקט בינוני ואז גילה שאין לך שלישיית תשע ושיחק לידיים שלו הפולהאוס אז בבטחון הוא היה יכול לעשות אולאין (מה שאגב לא נראה לי מהלך גאוני).
פוקט קווינס הסבר דומה רק שבמקום סלוופליי בטרן הוא באמת שיחק יחסית גלוי וסולידי.

ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv » 28/8/2007 , 22:45

אגב, ממש לא משנה מה היה לו, היה דיי פשוט להבין שלך היה פוקט בינוני ושאולאין (כשבבירור אתה במצב חלש) הוא לא מהלך טוב (אלא אם הוא חושב שהיד שלו חלשה משלך, וגם שם אול אין הוא מהלך יחסית מסוכן).

אם הוא חושב שהוא מפסיד בשוודאוון אבל שם אותך על יד כמו שהייתה לך הוא היה יכול להמר 500 ולהעיף אותך.
אם הוא חושב שהוא מנצח בשוודאוון והוא שם אותך על יד כמו שהייתה לך אז גם הוא צריך להמר פחות כדי שיהיה איזה שהוא סיכוי שתעשה קול.

אני לא חושב שהוא שיחק את היד טוב.

lipitz
MTGil Apprentice

שליחה על ידי lipitz » 28/8/2007 , 23:06

קשה לדעת נראה לי שיש לו או זוג ביד או שני ספיידים
בכל מקרה נראה לי יותר סביר שני ספיידים הייתי אומר QJs , KJs QKs ספיידים
וכך הייתה לו יד סבירה פריפלופ
בפלופ הייתה לו משיכה חזקה
והוא פגע בטופ פייר בריבר אחרי שהראית חולשה
האמת שאני חושב על זה עכשיו QJ נראה לי פחות סביר כי אז בטורן המשיכה שלו הייתה חזקה מאוד והוא היה מהמר
אז הייתי אומר KQs , או KJs ספיידים (כמובן שגם AQs זו אופציה)

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 28/8/2007 , 23:21

וליפיץ זוכה בחידון!

הופתעתי שעד עתה אף אחד לא הזכיר את נושא הספיידים.
היד שלו הייתה KJ ספיידים, ככה שזו יד סבירה לעשות איתה call לפני הפלופ, על הפלופ אפשר לעשות call כי יש לו הרבה אאוטים (K, J, וספיידים), ב-turn הוא החמיץ את הפלאש אבל קיבל עכשיו שליפת gutshot ל-straight, וב-river הוא פוגע ב-straight ואז מהמר על הכל.
מניתוח מתודי של היד בהחלט לדעתי אפשר לשים אותו בדיוק על זה - KJ of spades. לגבי האפשרות של QJ או AQ או דברים כאלה, אז אני חושב שפחות סביר כי זה נותן לו סה"כ top pair, ולא נראה לי שהוא היה עושה עם זה all-in. פוקט פייר גבוה יכול תאורטית להיות לו עם שילוב של slowplay מסוים, אבל לדעתי תבנית ההימורים הייחודית שלו אמורה לשים אותו על היד שאכן הייתה לו, וזה מה שכ"כ אהבתי ביד הזו.

הדבר היחיד שלא כ"כ מתאים הוא ה-all in בסוף שאמור לכאורה להיות value bet, אבל הטורניר בו שיחקנו היה טורניר עם המון שחקנים מתחילים, ולכן הרבה שחקנים שם (או כי הם מתחילים או כי הם רוצים לנצל את המתחילים) נוטים לעשות overbetting כי יודעים שיש סיכוי טוב שיעשו להם call, וכך אתה עושה double ups במקום להרוויח קצת מ-value bets, כך ש-all-in בטורניר זה בהחלט משקף יד חזקה מאוד, רוב הזמן.

chocowii
jupim player

שליחה על ידי chocowii » 29/8/2007 , 2:25

קצת קשה לדעת בגלל שזה הכל תלוי מול מי שיחקתה...מאניאק זה בדרך כלל busted draw
שחקן טיט זה זוג גבוה פרי פלופ או סט 5.

לדעתי קשה להגיד כי יש אנשים שמשחקים בצורה שונה
wiiiip!
שיניתי שם, הייתי kossonogi.

Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic » 29/8/2007 , 9:28

לפי דעתי שניכם לא שיחקתם כ"כ טוב. כמה דברים,
אני לא חושב שכ"כ כדאי לעשות רייז X3 עם 88 מפוזיציה כזו או לשחק את היד הזו בכלל מפוזיציה כזו. הסיכוי שלמישהו יהיה זוג יותר גבוה משלך או A-k/q/j סביא בהחלט והצפי שלך להרויח לא משהו בהתחב בעובדה שאתה בפוזיציה מחורבנת ויהיה לך קשה לבלף, במיוחד אם יותר מאדם אחד עונה לרייז שלך, מה גם שאם עושים לך רירייז סתם בזבזת 60 צ'יפס. בבליינדס יותר גבוהים, או בפחות אנשים על השולחן זה אולי יותר קביל.
בקשר לשחקן השני, אני לא יודע מה הוא חושב לעצמות בלעשות קול עם היד המצ'וקמקת שלו. מלך נסיך זו ממש לא יד לעשות קול לרייז כי הסיכוי שלה לנצח ידיים של רייז הוא כמעט תמיד פחות מחמישים אחוז (אלא אם כן הרייזר מבלף, ואז יש לו את הפוזיציה).

על הפלופ, בט של חצי פוט, לרוב מראה לאנשים אחד משני הדברים הבאים:
1. אני חלש, תן לראות עוד קלפים.
2. אין לך סיכוי, בוא נשים עוד כסף

אני לא חושב שהיה כדאי לעשות חצי פוט רייז במצבך, אלא בין שני שליש עד לאובר בט קטן. הסיכוי שלבחור יש את ה9 ביד כמעט אפסי, אלא אם כן הוא באמת יושב שם עם 99 ואז אווץ'. החמש לא מפריע לך אלא אם כן שוב, הוא על 55 או 59 , מה שגם לא סביר במיוחד. כך שהידים שבאמת בעייתיות בשבילך הן עשר עשר עד אס אס. לא סביר במיוחד שיש לו אחת מהן כי הוא היה עושה רירייז אלא אם כן הוא מנסה לעשות סלו פלי למונסטר (אפשרי). בכל מקרה רצוי לעשות בטט גדול יותר במיוחד בהתחב בעובדה שזה לא חלק כ"כ נכבד מהסטק שלך וגם אם תפסיד לא תעוף, ואתה נותן לעצמך גם סיכוי לפולד מהיריב במהלך הזהומגביל את אפשרויות השליפה שלו, במיוחד כשיש כבר שני קלפים מאותו הסיוט על הלוח.

זה מה שאני חושב.
My phone number: 0522816213

chocowii
jupim player

שליחה על ידי chocowii » 29/8/2007 , 9:33

זה freeroll אז אי אפשר לשים אותו על כלום...אנשים משחקים כמו מפגרים נכנסים אלל ין עם כל יד בערך :-:
wiiiip!
שיניתי שם, הייתי kossonogi.

Row
MTGil Wizard

שליחה על ידי Row » 29/8/2007 , 9:37

אני לא מסכים איתך בעניין האול אין.
לפי מהלך המשחק שלו אפשר להבין או שבאמת יש לו זוג מלכות או סטרייט או שהוא מבלף כי הוא רואה שאתה עושה צק והוא מנסה לערער לך את הביטחון עם אול אין.
בקיצור אול אין במצב הזה לא בהכרח מראה על שחקן מתחיל או על יד חזקה.
Rotem

Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax » 29/8/2007 , 9:40

הסיכוי שלבחור יש את ה9 ביד כמעט אפסי, אלא אם כן הוא באמת יושב שם עם 99 ואז אווץ'
מה?

Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic » 29/8/2007 , 9:42

לא הסיכוי המתמטי אנתרקס, אלא הסיכוי שהוא עשה קול עם 9 משהו. כמובן שאם אתה מניח שהיריב שלך מטומטם יכול להיות לו הכל.
בקשר ל99, יכול להיות שיש לו 99. ועדיין חצי פוט זו לא הדרך לבדוק את זה. כי הוא סתם יעשה קול, ולא תלמד כלום.

Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb » 29/8/2007 , 10:10

אני לא חושב שכ"כ כדאי לעשות רייז X3 עם 88 מפוזיציה כזו או לשחק את היד הזו בכלל מפוזיציה כזו
מה שאתה לא יודע זה שבגלל שזו הייתה התחלת הטורניר, היו 4 או 5 sit outs שעדיין לא הגיעו לשולחן, ואני הייתי נגיד שני לפעול, אז זה כן נראה לי בסדר.
הסיכוי שלמישהו יהיה זוג יותר גבוה משלך או A-k/q/j סביא בהחלט
לא אכפת לי אם למישהו יש ביג סליק, אני עדיין פייבוריט מולו, חוץ מזה שקל לי מאוד לדעת איפה אני עומד. פלופ עם קינג או אס = מנסה להגיע ל-showdown בלי לשלם ומניח שאני במצב לא טוב. פלופ בלי - מניח שאני במצב טוב ומעיף אותו מהפוט עם הימור.
והצפי שלך להרויח לא משהו בהתחב בעובדה שאתה בפוזיציה מחורבנת ויהיה לך קשה לבלף
דווקא לפעמים יותר קל לפעמים לבלף מפוזיציה מוקדמת כי אנשים מניחים שאם אתה מהמר מפוזיציה כזו, יש לך יד חזקה במיוחד. חוץ מזה יש ידיים בהן לשני האנשים אין כלום ומי שמהמר ראשון לוקח, ואז עדיף לפעול קודם בעיניי.
מה גם שאם עושים לך רירייז סתם בזבזת 60 צ'יפס
בסדר, לפי ההגיון הזה אפשר גם לומר שלא כדאי לעשות רייז עם AQ כי אולי יעשו לך רירייז עם AK או פוקט פייר גבוה.
על הפלופ, בט של חצי פוט, לרוב מראה לאנשים אחד משני הדברים הבאים:
1. אני חלש, תן לראות עוד קלפים.
2. אין לך סיכוי, בוא נשים עוד כסף
אני לא מסכים. לפי ה-common poker wisdom המקובל שאני מכיר, זה הימור לגיטימי לחלוטין שאומר "יש לי כרגע את היד הכי חזקה לדעתי", וזה לא נותן לו פוט אודס טובים אם הוא על פלאש דרו. למרות שאם יש לו גם high cards שהוא מאמין שהם גם outs אז כבר כן ישתלם לו לעשות call (או שהוא בונה על implied odds). יכול להיות שהטעות שלי הייתה לא להמר על ה-turn הימור גדול ולזהות שהוא על flush draw, אבל קצת פחדתי מ-slowroll של 9.
בכל מקרה אני מסכים איתך אז שבמקרה הזה היה צריך להמר יותר מחצי פוט.

Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax » 29/8/2007 , 10:12

J9s או T9 אלה ידיים שיש אנשים שיעשו איתן קול במצב כזה, לדוגמה. ותמיד יש את הA9 האקראי.
[עריכה]
יש אסכולה שאומרת באמת לא לעשות רייז עם AQ מהסיבות שציינת, אור. התפיסה היא שבשלב מוקדם אתה לא עושה רייז משמעותי עם שום דבר שאתה לא מוכן להכנס איתו אול-אין, וAQ בשלב מוקדם זה פחות מאידיאלי.

רייז עם זוג בינוני מearly position זה מהלך בסדר בcash games. בטורניר הוא חלש לדעתי, כי בטורניר אתה מחפש להכות סט (ולהכפיל) או לברוח בצעקות. הרווחים הקטנים בשלב כ"כ מוקדם זה דבר שעדיף לא להסתבך איתו.

Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic » 29/8/2007 , 10:24

מקבל את זה

שלח תגובה