בראשית ברא אלוהים את... מפלצת הספגטי המעופפת?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

the editor
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי the editor » 19/3/2006 , 19:18

1) מה זה התער של אוקם?
2) מה, לעזאזל, גורם לך לחשוב שיש לך הוכחה ודאית למשהו?
(אני לא מאמין שאני נכנס לזה שוב... זה חזק ממני)
שיניתי שם, פעם הייתי אלרונד
זאת אומרת, הייתי elrond, אבל באנגלית זה עושה בעיות עם ההדגשה...

MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW » 19/3/2006 , 21:04

1) אם יש 2 תיאוריות שמצליחות להסביר את אותה התופעה, בוחרים בתיאוריה הפשוטה יותר.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%94%D7%9D
2) טוב, לא ודאית. אבל גם הפנאטים של הספגטי לא מנסים לטעון שהרעיון היה קיים אלפי שנים.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.

the editor
MTGil Wizard

שליחה על ידי the editor » 19/3/2006 , 21:29

1) אני חייב להודות שהתער הזה ממש מגניב, אבל זה שמישהו אמר פעם משהו, לא אומר שמשהו הזה נכון. חוץ מזה, הכלל מטופש מטבעו, מכיוון שפשטות היא עניין סובייקיטיבי. גם אם התער היה נכון, שימוש בו מצידך הוא טיפשי, משום שהאפשרות שאין אלוהים היא האפשרות ה"פשוטה" ביותר (אבל שוב, כבר הראיתי שתי סיבות למה אי אפשר להסתמך עליו).
2) אהה... הפנאטים לא טוענים ככה, כי הם לא יודעים שמפלצת הספגטי נגלתה אלי בחלום ואמרה לי שהיא היתה קיימת מאז ומתמיד, ושגם הדת שלה עברה מאב לבן במשך דורות במשפחה מסויימת ששושלתה נקטעה לא מזמן.

הנקודה שלי, כמובן, היא לא שיש מפלצת ספגטי, אלא שאמונה היא לא דבר שאפשר להוכיח, אז כדאי להפסיק לנסות.

MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW » 19/3/2006 , 21:43

1) תראה, אם אין לנו כללים בסיסיים שעליהם יש הסכמה, אי אפשר בכלל להתווכח.
והכוונה שלי הייתה שאם אנחנו מניחים שהעולם נוצר ע"י יישות כלשהי, הרבה יותר הגיוני שזה היה אלוהים מאשר מפלצת הספגטי. לגבי זה שאין אלוהים זאת האפשרות הפשוטה, זה ממש לא מוחלט, אלא דעה פילוסופית שלך.
2) העדות שהבאת מאוד יפה, אבל לי יש הרבה יותר עדויות, והן יותר קבילות.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.

the editor
MTGil Wizard

שליחה על ידי the editor » 19/3/2006 , 21:58

1) למה שאתה תחליט על מה מסכימים? למה אלוהים יותר הגיוני ממפלצת ספגטי, בעוד שאין אלוהים לא יותר הגיוני מיש אלוהים? כי אתה אמרת?
2) מי קובע מה זו עדות קבילה?

שוב, אני לא רוצה להתווכח איתך אם יש מפלצת ספגטי או אין. רק תבין שאי אפשר להוכיח אמונה... זה חלק ממהגדרה שלה.

_demostenes_
The Mirror Breaker
יצירת קשר:

שליחה על ידי _demostenes_ » 19/3/2006 , 22:38

Elrond, נראה לי שאתה לא מבין.
אתה לא נמצא באותו מישור וויכוח של משה, משה לא נכנס כרגע לשאלות של אמונה והוכחת אמונה.
אם אתה לא מאמין משה לא ינסה להוכיח לך שאתה מאמין, אז אל תנסה לברוח לטיעון שאי אפשר להוכיח אמונה. משה מנסה להוכיח קיום,לא אמונה בקיום, אתה פשוט לא נמצא איתו באותו הקו.
‏מויש‏ ‎(02:03 AM)‎ :
experience is like rating, sometimes it doesn't reflect the skil.

the editor
MTGil Wizard

שליחה על ידי the editor » 19/3/2006 , 23:18

אני חושב שהבנתי נכון דווקא, אולי אתה זה שלא הבין אותי... כמו שאני הבנתי את זה, משה מנסה להוכיח שהאמונה שלו נכונה (או לפחות, נכונה יותר מאמונה אחרת).
אני אומר שאי אפשר להוכיח שאמונה היא נכונה. לכן היא אמונה.

Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc » 20/3/2006 , 3:59

האמת הקונצפט של מפלצת הספגטי הוא פשוט המחשה "ויזואלית" נקרא לזה של הטיעונים שעלו "נגד" הדת בדיונים קודמים...
משה, התאוריה הכי פשוטה היא שהיקום נברא יש מאין, ולא על ידי ישות כלשהי, במיוחד שהישות הזאת אמורה להיות קיימת יש מאין, לכן ההסבר שהדבר לא אפשרי לא מתקבל.
כל מקרה, זה הכל עניין של אמונה, ובמה אתה בוחר להאמין.
כל מקרה עדיף בלי דת כי דת משחיתה... גם אלו שמפטירות לטוהרה משחיתות את המאמינים בסופו של דבר ככול שהכהנים מקבלים יותר כח, ולאט לאט הופכים את המאמינים ל"עבדים" עיוורים
GothDude כתב:Even gills won't keep this thread from drowning in its own stupidity.

MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW » 20/3/2006 , 6:50

the editor- אם אנחנו מניחים שהעולם נברא ע"י יישות כלשהי, ואם אנחנו פועלים ע"פ ההיגיון, מגיעים למסקנה שאלוהים יותר הגיוני ממפלצת הספגטי.
אם אתה לא מניח שהעולם נברא, אז אין למה להתווכח, כי לדעתך יותר "הגיוני" שהעולם נוצר בלי אלוהים (למרות שאני רואה את זה אחרת, אבל זה לא הגיון מדעי).
אם אתה לא פועל ע"פ ההיגיון, אז גם אין למה להתווכח. אני יכול לתמצת את הויכוח :
"מפצלת הספגטי לא קיימת, אם כבר אז אלוהים קיים"
"היא כן"
"למה?"
"כי: 1) אני אמרתי ואני חכם. 2) אתה קוקו"
וכבר אין טעם להמשיך.
אם אתה חושב שהחלום שלך יותר קביל מספרי תורה בני 2000 שנה, אז אין לנו על מה להתוכח.
אני לא מנסה להוכיח או להפריך את האמונה באלוהים, או במפלצת.
אני בסך הכל מציין שהאמונה באלוהים יותר מבוססת על המציאות מאשר האמונה במפלצת הספגטי. זה לא אומר שהמפלצת לא קיימת, או שאלוהים כן קיים. אבל הסבירות ההגיונית שאלוהי היהודים קיים (וכשאני אומר סבירות אני מדבר על בדיקה הגיונית), גדולה בהרבה מהסבירות שמפלצת הספגטי קיימת.
Tsabo Tavoc כתב:משה, התאוריה הכי פשוטה היא שהיקום נברא יש מאין, ולא על ידי ישות כלשהי, במיוחד שהישות הזאת אמורה להיות קיימת יש מאין, לכן ההסבר שהדבר לא אפשרי לא מתקבל.
באמת? אם זה כ"כ פשוט אולי תסביר את זה.
כי לפי מה שהבנתי זה ממש לא בטוח.
כל מקרה עדיף בלי דת כי דת משחיתה... גם אלו שמפטירות לטוהרה משחיתות את המאמינים בסופו של דבר ככול שהכהנים מקבלים יותר כח, ולאט לאט הופכים את המאמינים ל"עבדים" עיוורים
גם בלי דת תהיה שחיתות.

lord-sot
Knight of the Black Rose

שליחה על ידי lord-sot » 20/3/2006 , 14:08

זה שעם מסוים מעמין במה שכתוב בספר מסוים במשך 2000 שנה, לא אומר שספר צודק, אלה שהעם מתומתם ומפגר.
OldSkoolMTG כתב:אז בוא מר "עידו גיא" אם זהו באמת שמך האמיתי..
הפוסת הכי מצחיק שהי פעם היה!!!!!!!

gremlin
MTGil Wizard

שליחה על ידי gremlin » 20/3/2006 , 15:22

אבל משה, ישנם עמים אחרים מדתות אחרות שהספרים שלהם נשמרו עד כיום, לדוגמא המיתולוגיה היוונית, גם זה בן 2000 שנים(ואף יותר, אבל זה לא משנה) ונשמר עד היום, אך אף אחד לא מאמין בזה וללא דופי אין כאן שום הבדל בין המיתולוגיה הזו לבין היהדות מהבחינה הספציפית הזו,זה עושה את הסבירות שהדת הזו יותר הגיונית מהמפלצת?
מאידך גיסא, אני יכול לבוא ולומר לך, שמכיוון שפעם הדת לא הייתה מבוססת על כלום ורק על יצר המוח האנושי, וכיום המוח האנושי יותר מפותח, אז למפלצת יש יותר סבירות של דת הגיונית מאשר למיתולוגיה היוונית.
עדיין לא הבנתי למה מבחינה לוגית אתה אומר שיש יותר סבירות ליהדות מבחינת השנים שהיא קיימת, למרות שמבחינות אחרות, אפשר לראות את היהדות כדת יותר סבירה.

Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc » 20/3/2006 , 15:25

בבקשה תגיד לי שאייתת מטומטם ככה בכוונה:)

אוקי, בוא נשחק במשחק השאלות מכו שהדגמת עם אלרונד:
א: "איך נברא היקום?
ב:"אלוהים ברא אותו"
א:"מאיפה הגיע אלוהים?"
ב:"אלהים קיים יש מאין"
א:"אז איך זה יותר הגיוני מכך שגם היקום נברא פשוט יש מאין?"
ב:"מישהו לפני אלפיים שנה החליט לעבוד על חבר שלו ולהסתתר מאחורי סלע ולעשות קולות משונים, חבר שלו היה.. איך לנסח את זה במילים עדינות... לא חזק בצד האינטלקטואלי, והחליט שזו ישות כל יכולה ובלתי נראית."
א:"סלח לי רגע" "משטרה... כן מצאתי את הבחור שברח משער מנשה"

עריכה:
גרמלין הזכיר לי באת את טיעון התרבות הלניסטית, שהייתה בלי ספק אחת התרבויות המפותחות ביותר בעולם בזמנה, וכנראה התקופה שבה האומנות פרחה בצורה החזקה ביותר לאורך ההיסטוריה. התרבות הזו הטיפה לאהבת האדם, לחופש מיני(בי סקסואליות הייתה יותר נפוצה ממונו סקסואליות), ולחופש הדת... כמובן שבסופו של דבר המנהיגים שלה החלו לראות בדת כאמצעי שליטה והחלו להרוג אנשים שלא רצו להמיר את דתם.....
כל מקרה, אחת התרבויות הכי גדולות ומתורבתות שהייתה איי פעם תמכה בדברים ששלושת הדתות הגדולות קיום מגדירות כחטא.
ואם מישהו יתחיל לומר לי שהיהדות היא דת נאורה אני אזרוק אליו משהו
GothDude כתב:Even gills won't keep this thread from drowning in its own stupidity.

lord-sot
Knight of the Black Rose

שליחה על ידי lord-sot » 20/3/2006 , 16:10

לא היתי אומר שיהדות היא דת גדולה...

lord-sot
Knight of the Black Rose

שליחה על ידי lord-sot » 20/3/2006 , 16:11

lord-sot
Knight of the Black Rose

lord-sot
Knight of the Black Rose

Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell » 20/3/2006 , 16:47

Tsabo Tavoc כתב:בבקשה תגיד לי שאייתת מטומטם ככה בכוונה:)

אוקי, בוא נשחק במשחק השאלות מכו שהדגמת עם אלרונד:
א: "איך נברא היקום?
ב:"אלוהים ברא אותו"
א:"מאיפה הגיע אלוהים?"
ב:"אלהים קיים יש מאין"
א:"אז איך זה יותר הגיוני מכך שגם היקום נברא פשוט יש מאין?"
ב:"מישהו לפני אלפיים שנה החליט לעבוד על חבר שלו ולהסתתר מאחורי סלע ולעשות קולות משונים, חבר שלו היה.. איך לנסח את זה במילים עדינות... לא חזק בצד האינטלקטואלי, והחליט שזו ישות כל יכולה ובלתי נראית."
א:"סלח לי רגע" "משטרה... כן מצאתי את הבחור שברח משער מנשה"

עריכה:
גרמלין הזכיר לי באת את טיעון התרבות הלניסטית, שהייתה בלי ספק אחת התרבויות המפותחות ביותר בעולם בזמנה, וכנראה התקופה שבה האומנות פרחה בצורה החזקה ביותר לאורך ההיסטוריה. התרבות הזו הטיפה לאהבת האדם, לחופש מיני(בי סקסואליות הייתה יותר נפוצה ממונו סקסואליות), ולחופש הדת... כמובן שבסופו של דבר המנהיגים שלה החלו לראות בדת כאמצעי שליטה והחלו להרוג אנשים שלא רצו להמיר את דתם.....
כל מקרה, אחת התרבויות הכי גדולות ומתורבתות שהייתה איי פעם תמכה בדברים ששלושת הדתות הגדולות קיום מגדירות כחטא.
ואם מישהו יתחיל לומר לי שהיהדות היא דת נאורה אני אזרוק אליו משהו
זה תלוי לאיזו יהדות אתה מתכוון, היהדות הרפורמית/מתקדמת, מאשרת את כל אלו שציינת ואף מנסה לקשר בין היהדות למדע ולהוכיח את קיום האל.
היהדות שאתה מכיר היא לא הרפורמית לצערי ואפשר להגיד שהיהדות הרפורמית היא סוג של יהדות נאורה, זה שאתה לא מודע לזה שדבר כזה קיים זה משהו אחר ואני מדבר מתוך מי שלמד ושאל על השאלות הללו וקיבל תשובה כאשר למדתי לבר-מצווה.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.

MasterPain
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי MasterPain » 20/3/2006 , 16:50

lord-sot כתב:לא היתי אומר שיהדות היא דת גדולה...
QUADRUPAL POST?!

THAT'S A NEW FRIGGIN RECORD

ALL HAIL LE SPAMMER
"לדגים יש כוס, הוא פשוט שונה."
- רפי.

lord-sot
Knight of the Black Rose

שליחה על ידי lord-sot » 20/3/2006 , 16:53

אופס... סליחה...

Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc » 20/3/2006 , 17:01

אני מכיר את הזרם הרפורמי, ושלא תבין אותי לא נכון, אני לא שולל את אף אחד מהזרמים.. אני כן שולל את הכפיה הדתית שחלק מהם דוגלים בה.
שאני אומר יהדות אני מתכוון להלכה ולספר התנך בעקר... יש לי בעיה עקרונית עם הנק' שהספר אומר שכל בני האדם נבראו בצלם אלוהים, אבל שצריך לסקול הומואים ולסביות בגלל שהם חוטאים באל שבצילו הם נבראו.
יש לי בעיה עם זה שנשללת ממני "הזכות" לשמור על אמונתי אבל גם לשמור על האהבה שלי אם היא אינה יהודית.

שלח תגובה