מהי מדינה נאורה? (גם פוצל מ-"בחירות 2006")

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

omri
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי omri » 16/3/2006 , 18:52

אני מצטער מאוד, ואני מוכן לקחת על עצמי את האחריות ולהודות שאני לא מצליח להסביר את עמדותיי כראוי.

עם זאת, אם אתה מעניין לדעת את דעותיי לגבי נאורות, אתה מוזמן לגלוש לשתי האתרים האלו ולקרא בהרחבה את מה שיש להם לומר. (אני לא מקבל את כל מה שנאמר שם, אבל אני מזדהה עם הרוב).

www.hagada.org.il
www.hadash.org.il

אני מקווה שתבין את הרעיון, ועוד יותר מזה- אני מקווה שתסכים איתו.

Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax » 16/3/2006 , 19:02

אני מאמין שאנשים צריכים להיות מסוגלים לנסח ולהגן על הדעות שהם מחזיקים בהן. אין לי כוח לקרוא פרופגנדה קומוניסטית, במיוחד כשאני לא יכול לנהל איתה דיאלוג.

Gandalf
White Wizard

שליחה על ידי Gandalf » 17/3/2006 , 10:09

חד"ש הם קומוניסטים?
ניל גימן כתב:ריצ'ארד לא היה במיטבו בגבהים

omri
MTGil Wizard

שליחה על ידי omri » 17/3/2006 , 12:23

חד"ש (החזית הדמוקרטית לשלום ולשיוויון) היא קואליציה של מספר גופים, כאשר הגוף המרכזי בתוכה הוא מק"י (המפלגה הקומוניסטית הישראלית).

Gandalf
White Wizard

שליחה על ידי Gandalf » 17/3/2006 , 12:42

בהצלחה.
אגב בריה"מ (שהייתה) הייתה מדינה נאורה?(!)

omri
MTGil Wizard

שליחה על ידי omri » 17/3/2006 , 12:53

חס וחלילה, כל קשר בינה לבין נאורות או קומוניזם הוא מקרי בהחלט.

Gandalf
White Wizard

שליחה על ידי Gandalf » 17/3/2006 , 12:58

אז מהי האידיאולוגיה הקומוניסטית?

omri
MTGil Wizard

שליחה על ידי omri » 17/3/2006 , 13:23

כמו שאתה בטח יודע, היו בערך מליון ואחד בני אדם שאמרו שהם קומוניסטים והתכונו לדברים שונים. אני חושב שהקומוניזם מקבל את הביטוי הנכון ביותר שלו במאניפסט הקומניסטי שנכתב על ידי פרדריך אנגלס וקרל מקרס. בהתחשב בכך שמרקס היה יושב ראש האינטנציונלים הראשונים והמיסד של התנועה הקומוניסטית.

המטרה המוצהרת של התנועה הקומוניסטית הייתה להשיג כוח פוליטי, במדינות שלא היו דמוקרטיות באותה תקופה, על ידי שימוש בכוחם של האיגודים המיקצועיים. אבל באותה תקופה כבר היו תנועות שונות במקומות שונים שקראו לשינוי הזה, ההבדל בינם לבין התנועה הקומוניסטית היתה שהתנועה הקומוניסטית הבינה שצריך לשלב משאבים של כל הגורמים האלה וליצור חזית אחידה בין-לאומית למען זכויות העובדים. מרקס אמר שהתעשיה היא גלובלית והמסחר הבין לאומי מחייב שיתוף פעולה של איגודי עובדים במדינות שונות.

נקודה אחת שחושוב לציין, יש הרבה בורות לגבי הקומוניזם ותפיסתו בתחומים שונים (למשל דת- הקומוניזם הוא לא נגד הדת, הוא פשוט רוצה להפריד בין דת ומדינה.) הנושא העיקרי שלא מובן לגבי קומוניזם הוא הקניין הפרטי. לפי התפיסה של אנגלס ומרקס כפי שהיא מופיעה במניפסט הקומוניסטי, אין מניעה לקיום קניין פרטי. הבעיה היא בחלוקת ההכנסות- כל אדם מרוויח כסף וחלק מהכסף הולך למחיה וחלק מהכסף הולך לחסכון, זאת צבירת ההון. מרקס התנגד לתופעה שיש אנשים שמועסקים ועובדים בצורה יצרנית ומקבלים שכר שמספיק להם רק למחיה והם לא מצליחים לחסוך כסף למרות שהם עובדים, ובאותו זמן המעסיקים שלהם צוברים הוון על חשבון עבודתם של המועסקים שלהם.
תופעה שקיימת היום בקנה מידה רחב, אנשים רבים שעובדים שעות רבות ועדיין לא מצליחים לעבור את קו העוני, בזמן שהמעסיקים שלהם צוברים כסף רב.

_demostenes_
The Mirror Breaker
יצירת קשר:

שליחה על ידי _demostenes_ » 17/3/2006 , 13:44

עומרי, קראת גם את הקפיטל או שהתעמקת רק במניפסט?
כי לקרוא רק את המניפסט זה בערך כמו לקרוא סטיקר של מפלגה ולא את המצע שלה..
המניפסט, הוא בסה"כ מנשר - פרסומת.
זה שלא כתוב בו שום דבר לגביי ביטול קניין הפרט לא אומר שמרקס לא שאף לכך. פירוט התכנית הכלכלית ואיך ניתן להגיע אליה במדינה קומוניסטית (לפי מרקס - אלימות. ראה המאמר שלו בנוגע לקומונה הפריזאית) נמצאים בקפיטל.

המניפסט מציג רעיון יפה וחמוד, אבל שוב, הוא בערך כמו תשדיר בחירות.
‏מויש‏ ‎(02:03 AM)‎ :
experience is like rating, sometimes it doesn't reflect the skil.

omri
MTGil Wizard

שליחה על ידי omri » 17/3/2006 , 15:45

כל מה שאמרתי הוא שהמנאפסט של המפלגה הקומוניסטית מיצג את התפיסה של הקומוניזם. אי אפשר להגיע לשיטות אופרטיביות במנשר כזה, וכן הוא נראה כמו פרסומת לבחירות, (חבל שלא כל הפרסומות נראות ככה), הוא אמור ליצג תפיסת עולם לא תוכנית פעולה. חוץ מזה, אני לא לקחתי את כל מה שמרקס כתב כקדוש, אני יודע מה אמרתי ולמה התיחסתי. אם אתה רוצה לדון בכתביו של מרקס, אני מוכן, אבל זה נושא אחר.

שלח תגובה