Magic Workstation : המדריך והתוספות {עודכן - 30/9/06}

זה המקום לדבר על כל דבר שקשור במג'יק ממוחשב, כולל מג'יק און-ליין (החלפות, בעיות טכניות, קלאנים, והודעות על אירועים שם), אפרנטיס, נטדראפט, מג'יק וורקסטיישן וכולי

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

נעול
kabanist
Moderator
הודעות: 4442
הצטרף: 22/5/2003 , 9:47
מיקום: קרית חיים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Magic Workstation : המדריך והתוספות {עודכן - 30/9/06}

שליחה על ידי kabanist » 16/3/2005 , 20:41

להלן המדריך שכתב Master_Blaster :

MAGIC WORKSTATION GUIDE


לינק להורדת התוכנה:
http://www.magicworkstation.com/downloads.php

לינק להורדת קלפי המג'יק לתוכנה:
http://www.mwsgames.com/index.php/Main_Page

תמונות בוורקסטיישן
שימו לב - התוכנה עצמה לא באה עם תמונות קלפי המג'יק, ויש צורך להורידם מהלינק הבא:
http://files.mwsdata.com:8080/pics.html
או ב :
http://www.volcanichammer.com

בלינק יש אפשרות לבחור בין FULL SCANNED PICTURES ו - CROPPED PICTURES. ההבדל הוא שהתמונות הגזורות הן למעשה תמונת הקלף בלבד, בעוד התמונות הסרוקות הן תמונת הקלף כפי שהוא במציאות - עם הטקסט, וכדומה. מכאן שאני ממליץ להוריד את התמונות הסרוקות (SCANNED). שוקלות יותר מהגזורות, אך טובות הרבה יותר.

לאחר שהורדתם את קבצי התמונות של המהדורות שרציתם, פתחו את כל הקבצים לתיקייה PICS בתוך המקום בו התקנתם את התוכנה עצמה. אצלי הוא סידר אותן באופן אוטומאטי - תיקייה לכל מהדורה, אך במידה והוא לא - פשוט צרו תיקייה עם שם המהדורה לכל קבוצת תמונות של מהדורה מסויימת.

השימוש בתוכנה - בניית חבילות, חיפוש וסינון קלפים וכדומה

על מנת ליצור חבילה חדשה, לחצו FILE, אח"כ NEW DECK, תנו לחבילה שם ולחצו SAVE. מיד לאחר השלב הזה אני מאוד ממליץ לעבור למצב בניית חבילות ע"י לחיצה על VIEW, ואז DECK EDIT MODE.

בחלון החדש יש מספר אופציות:
א) למעלה בצד שמאל ישנה תיבת החיפוש לקלפים שאתם רוצים להוסיף לדק. פשוט רשמו את שם הקלף.
ב) חצים -
חץ כחול - מכניס קלף נבחר לחבילה. לחיצה על הכפתור SHIFT+ לחיצה על הקלף תכניס 4 עותקים של הקלף אל המיין.
חץ ירוק - מכניס קלף נבחר לסיידבורד של החבילה. לחיצה על הכפתור SHIFT+ לחיצה על הקלף תכניס 4 עותקים של הקלף אל הסייד.
חץ אדום - מוציא קלף נבחר מן החבילה.
וישנם שני חצים אפורים נוספים - החץ עם הסימון למעלה מכניס קלף מהסייד למיין, בעוד החץ האפור עם הסימון למטה מוציא קלף מהמיין לסייד.
ג) סינון קלפים - ישנה אפשרות לסנן קלפים, למשל אם אתם משחקים קמיגאווה בלוק וכדומה. פשוט לחצו VIEW, ואז CARD FILTER, וסמנו את האופציות המתאימות לכם.

לאחר שסיימתם לבנות את החבילה, פשוט לחצו FILE ואז SAVE DECK\LIBRARY.

ישנה אופציה נוספת שעשוייה לעזור, והיא סטטיסטיקה. לחצו TOOLS ואז BASE STATISTICS כדי לקבל מידע לגבי החבילה שבניתם, שעשוי לסייע לכם בשיפור החבילה.

כיצד יוצרים/מצטרפים למשחק?

ישנן שלוש אפשרויות. לוחצים על GAME, ואז:
א) FIND OPPONENT FOR GAME - האפשרות הזאת לא עובדת אצלי, לכן לא בדקתי אותה כמו שצריך. לפי הבנתי, זהו צ'אט המחולק לחדרים - קז'ואל, טייפ 2 וכדומה, שם ניתן לשוחח עם יריבים ולקבוע איתם למשחק.
ב) TEST DECK IN SOLO MODE - בגרסה החינמית של וורקסטיישן ישנה אפשרות לעשות טסטינג כנגד עצמך, עד כמה שזה נשמע טיפשי. נסו ותראו.
ג) CONNECT TO OPPONENT - יפתח חלון ובו מספר קטגוריות. ישנן שתי דרכים לשחק:
*לשחק באופן פרטי עם אדם רצוי - אחד מכם לוחץ על WAITING ואז WAIT, מה שיראה לו את האיי.פי שלו. את האייפי הוא נותן לחברו, שילחץ על CALL וירשון את האיי.פי שניתן לו.
*בקטגוריה CALL ישנה אפשרות ללחוץ CALL באופן מיידי, מבלי לרשום איי.פי וכדומה. לחיצה על CALL תחבר אתכם למקום ובו חדרים שונים למשחק של אנשים מרחבי העולם. אתם יכולים ליצור חדר בעצמכם - בפינה השמאלית העליונה ישנה אפשרות CREATE NEW ROOM, נותנים שם ומחכים למישהו שיתחבר אליכם.

חשוב לציין - בתוכנה וורקסטיישן אין הגבלות, כלומר אתם יכולים לשחק דברים כרצונכם - חוקי או לא חוקי. אין טעם לעשות זאת. פשוט שחקו לפי החוקים הרגילים, למרות חוסר ההגבלות.


כיצד משחקים?

אוקיי. לאחר שהתחברתם למשחק, יעלה מסך המכיל נתונים ואפשרויות שונות.
בפינה הימנית התחתונה ישנה אפשרות לשוחח עם היריב באמצעות צ'אט.
שימו לב - בחלון הצ'אט נרשמים גם דברים המתרחשים במשחק, למשל בכמה קלפים מסתכל היריב לאחר שהשתמש בקלף עם יכולת SCRY, האם היריב זרק קלף, וכדומה. כך ניתן להבטיח שהיריב אינו מרמה, כפי שהוא יכול לבדוק אתכם.

בעיקרון, ישנה אפשרות לעשות הכל באמצעות הקטגוריות שלמעלה ולחיצה על האופציה הרצויה. עם זאת, אני ממליץ להשתמש בקיצורים הבאים שמקלים על המשחק.

CTRL+I - גילגול קובייה. נועד לרוב כדי לקבוע מי מתחיל.
CTRL+U - עושה אנטאפ לכל הפרמננטים עליהם אתה שולט. ניתן לקבוע שפרמננט מסויים שלך לא יעשה אנטאפ, כמו במקרה ואתה משחק שאקלס, ע"י לחיצה על כפתור ימני על הקלף ושם ישנה אפשרות: "DOESN'T UNTAP AS NORMAL".
CTRL+D - שולף קלף.
CTRL+S - מערבב את החבילה. אני נוהג לערבב אותה מס' פעמים לפני שאני שולף בתחילת המשחק.
CTRL+M - מוליגן. לחיצה על כך בזמן שיש אפס קלפים ביד תשלוף שבעה קלפים באופן מיידי.

אלו הם הקיצורים החשובים ביותר, שכדאי לזכור וליישם. כמובן שיש עוד, ניתן לראות זאת בתוכנה.

כדי להתקיף עם יצור, מסמנים אותו, הולכים אל PERMANENT, ואז אל DECLARE ATTACK. כדי לחסום, עושים אותו הדבר רק בוחרים ב - DECLARE BLOCKER במקום הכרזת ההתקפה.

הערה חשובה - בוורקסטיישן ישנה אפשרות יעילה מאוד לסמן פעולות שונות, כגון עם איזה יצור את חוסם יצור תוקף, או לאיזה קלף אתה עושה IMPRINT על ספטר. פשוט מסמנים את הקלף, לוחצים עליו כפתור ימני עם העבר, וגוררים למטרה.


הורדת / העלאת חיים - כל שחקן מעלה/מוריד את החיים שלו. עושים זאת בעזרת לחיצה עם כפתור ימני על המשבצת בה מצויין מס' החיים שלך בצד שמאל באמצע, ובחירת המס' הרצוי - חיובי או שלילי.

שינויים בכוח/קשיחות של יצורים - עשויים לנבוע מקלפים כדוגמת גלוריוס אנט'ם, אקוויפמנטים שונים וכדומה. פשוט לוחצים כפתור ימני על היצור עם העכבר, SET CREATURE P/T, וקובעים את הכוח/קשיחות הרצויים.

אני מניח שזה הכל לבינתיים. זהו פחות או יותר הבסיס, את השאר אתם תגלו תוך כדי משחק וניסיון. תוכלו לשוח אליי שאלות בה"פ, אם לא מצאתם תשובה בפוסט הזה.

מקווה שעזרתי. תהנו... :wink:

MASTER_BLASTER
נערך לאחרונה על ידי kabanist ב 30/9/2006 , 12:55, נערך 2 פעמים בסך הכל.

Shefer
Loco de la Cabesa :}
הודעות: 4923
הצטרף: 29/9/2001 , 2:00
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Shefer » 01/9/2006 , 9:59


kabanist
Moderator
הודעות: 4442
הצטרף: 22/5/2003 , 9:47
מיקום: קרית חיים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist » 30/9/2006 , 12:47


נעול