שאלה לגבי האם אפשר לשחק עם קלף מסוים

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
jonathan100
MTGil Apprentice
הודעות: 27
הצטרף: 31/10/2011 , 17:21
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שאלה לגבי האם אפשר לשחק עם קלף מסוים

שליחה על ידי jonathan100 » 18/11/2012 , 22:43

יש קלף לחבר שלי שההדפסה שלו לא נכונה אבל הוא ככה הוא נפתח בבוסטר, האם חוקי להשתמש בקלף כזה?

Soul
Aether Blaster
הודעות: 1732
הצטרף: 21/6/2007 , 11:57
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Soul » 19/11/2012 , 0:29

באיזה קלף מדובר? (מה השם שמודפס על הקלף? באיזה סט או הוצאה מדובר?).
איך הפגם נראה? תמונה של הקלף הפגום או תיאור של הפגם יעזרו.

בכל מקרה, באופן כללי מותר להשתמש בקלף עם הדפס פגום, בתנאי שאין כוונה לשהתמש בו בשביל לרמות או להטעות.

כמה נקודות:
  • חשוב שלקלף יהיו שוליים עגולים בצבע שחור או לבן.
  • חשוב שלקלף יהיה גב Magic מקורי כמו לרוב קלפי המג'יק (אלא אם מדובר בקלף שאמורות להיות לו שתי פנים)
  • חשוב שלא יהיה ספק באיזה קלף מדובר, דבר שנקבע בעיקר לפי השם שמופיע על הקלף.
  • לא משנה מה מודפס על הקלף, מה שהקלף באמת עושה, "הטקסט האמיתי" שלו (האורקל), נקבע לפי שם הקלף ולפי הטקסט שמופיע עבור שם זה באתר ה-Gatherer. למשל הקלף Elvish Archer תמיד יהיה 1\2, אפילו בגרסת האלפא שהודפסה בטעות כ-2\1. אין להשתמש בטקסט כדי להטעות שחקנים.
  • אין להשתמש בתמונה שגויה כדי להטעות שחקנים. למשל הקלף Serendib Efreet של Revised הודפס בטעות כאילו הוא ירוק (למרות שהוא כחול) והתמונה שלו גורמת לו להראות כמו Ifh-Bíff Efreet.
  • בטורנירי קונסטרקטד, במידה והקלף באמת מבלבל כמו שתואר, מומלץ להראות את הקלף לשופט הראשי כדי שיאשר את השימוש וכדי למנוע חשש שיש כוונה לרמות איתו.
  • יש להימנע מקלף מסומן. למשל, אם הצורה שבה הוא חתוך שונה כך שניתן לזהות את הקלף כשהוא כלפי מטה בחבילה או להרגיש איפה הוא כשמערבבים אותה.
הדברים שרשמתי לקוחים בעיקר מחוקי טורנירים, סעיף 3.3 שמתאר קלפים מורשים:
http://www.wizards.com/ContentResources ... s_PDF1.pdf

idodo35
mono pink control
הודעות: 356
הצטרף: 07/10/2012 , 8:16
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי idodo35 » 19/11/2012 , 15:09

באותה הזדמנות גם לי יש קלף עם פגם... (נראה לי)
מדובר בwhite knight שנראה דיי ישן אבל אין לו בכלל סמל של הוצאה...
מה זה אומר?

kabanist
Moderator
הודעות: 4442
הצטרף: 22/5/2003 , 9:47
מיקום: קרית חיים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist » 19/11/2012 , 15:41

זה לא פגם, בהוצאות הממש ראשונות לא היה סמל הוצאה...
אני הדורבן שקולע בזמן !

sliver
Sliver Overlod
הודעות: 5941
הצטרף: 30/5/2004 , 0:11
מיקום: רחובות
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver » 19/11/2012 , 15:42

לקלפים ישנים (אלפא, ביתא וכו') לא היו סמלים של הוצאות.
אין עם זה בעיה, אבל צריך לבדוק שהשוליים של הקלף אכן עגולים בשביל שלא יהיה ניתן לזהות את הקלף מאחור.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי מרווין » 19/11/2012 , 15:43

idodo35 כתב:באותה הזדמנות גם לי יש קלף עם פגם... (נראה לי)
מדובר בwhite knight שנראה דיי ישן אבל אין לו בכלל סמל של הוצאה...
מה זה אומר?
כמו שאמרו זה לא פגם... בחמש המהדורות הבסיסיות (core sets) הראשונות לא היה סמל מהדורה.
לצורך העניין אתה יכול לראות פה תמונה של הקלף בכל המהדורות שהוא הודפס בהן ולראות איך הקלף אמור להיראות.

Soul
Aether Blaster
הודעות: 1732
הצטרף: 21/6/2007 , 11:57
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Soul » 19/11/2012 , 16:09

sliver כתב:אין עם זה בעיה, אבל צריך לבדוק שהשוליים של הקלף אכן עגולים בשביל שלא יהיה ניתן לזהות את הקלף מאחור.
ממה שהבנתי זו לא רק בעיה של סימון, אם מדובר בשוליים מרובעים סימן שהקלף בא מהוצאת אספנים שאסורה בטורנירים רשמיים.
מרווין כתב:לצורך העניין אתה יכול לראות פה תמונה של הקלף בכל המהדורות שהוא הודפס בהן ולראות איך הקלף אמור להיראות.
מה-Gatherer לבד קשה לזהות, אבל יש הסברים באינטרנט כמו זה:
http://www.abugames.com/Magic_the_Gathe ... Guide.html

מצאתי גם כמה תרשימי זרימה מעניינים:

http://howell.seattle.wa.us/games/MtG/M ... wChart.pdf

Navidshi
Judgmental Bastard
הודעות: 16994
הצטרף: 06/9/2004 , 11:52
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Navidshi » 19/11/2012 , 19:10

ממה שהבנתי זו לא רק בעיה של סימון, אם מדובר בשוליים מרובעים סימן שהקלף בא מהוצאת אספנים שאסורה בטורנירים רשמיים.
גם לאלפא היו שוליים מרובעים, כך שקלפי אלפא מותרים למשחק רק בפרוטקטורים (או בחבילה שכוללת רק קלפי אלפא).

Soul
Aether Blaster
הודעות: 1732
הצטרף: 21/6/2007 , 11:57
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Soul » 19/11/2012 , 20:00

Navidshi כתב:גם לאלפא היו שוליים מרובעים, כך שקלפי אלפא מותרים למשחק רק בפרוטקטורים (או בחבילה שכוללת רק קלפי אלפא).
הבנתי שהם עגולים יותר מהרגיל, לא מרובעים יותר, זה לפחות הרושם מהקישורים שהבאתי. לעומת זאת הבנתי שבהוצאות אספנים מדובר בחיתוך מרובע חד שאין ספק שהוא לא-עגול. (אם כי מבדיקה נוספת נראה שלכולם שוליים זהובים, אז אני מניח שבצורתם המקורית קל לזהות שהם לא חוקיים. אלא אם כן מישהו מנסה לזייף שקרוב לודאי שינסה גם לעגל את הקצוות).

שלח תגובה