"... רוצה אני לשתף אתכם לאחר חיים שלמים של צפייה ותיעוד העולם, במסקנות אחדות אליהן הגעתי מכבר, אותן אני מעונין כמו כל כתוביי להנחיל לדורות הבאים למען לא יחזרו הטעויות שנעשו בעבר... אל נא תבינוני שלא כשורה, אך גם ההרפתקן שדמו הבוער בו צורב לו בחוזקה, וגם אותו הרפתקן שרגליו נושאות אותו מבלי לשים עינו לאן, חייבים להסכים כי חיים אלו לא רק שאינם פשוטים, אלא גם לא מתאימים לכל בני האדם. חיי האיכר פשוטים בהרבה מחיי ההרפתקן, וגם אם מעודכם לא זכיתם לראות את אותו איכר שהגיע לגדולות, בטוח וסבור אני שכמו כן לא זכיתם לראות את האיכר המסור שנפל ומצא את מותו במעשה שטות. ברור אם כך הדבר שבעוד ההרפתקן מסכן חייו וחיי חבריו, ולרוב מוצא מותו באופן טרגי לפני הגיעו לגדולה או הצלחה כל שהיא, האיכר הקטן יודע את מקומו, ובו יישאר מסובב ללא אפשרות של התדרדרות לאחור. רבים הסיפורים בהם הרפתקן סיכן כל שהיה לו למען מטרה נעלה וכל שזכה בו היה כישלון חריף ואובדן, וסיפורים אלו בניגוד לסיפורי ההצלחה מבוססים על אמת חקוקה ולא על בדיות שנועדו לשעשוע בלבד. לסיכום ידיד הבינותי מכבר כי אין כל עתיד בסיכון והרפתקה כפי שחסר טעם לנסות לשנות גורלך בניסיון מטופש ומיותר להגיע לגדולה. עדיף הדבר להישאר איכר פשוט היודע את מקומו וחוסר זמנו מטפשות, כשכל מעינו ושאיפתו היא לחיי משפחה פוריים..."


- מתוך ספרו האחרון והמסכם של אפילוקוס הגדול "זמן כל הזמנים", שכתביו פתחו וסמלו את העידן ה-I.


מה זה LOP?
משחקי Life Of a Peasant (LOP)  עוסקים באופן מפתיע ואירוני בכל אלו חסרי הבינה שלא הקשיבו לעצתו של אפילוקוס, ובחרו בחיי ההרפתקה והאתגר. כפי שאפילוקוס הבטיח רובם לא יראו את אור ההצלחה העצומה, אך נפשם תזכה לשבוע את מהות הסכנה והאתגר. חלקם עשויים לשוב בסופו של דבר אל חיי הפשט ולחיות כאיכרים, אך תמיד יהיו אלו שיאבקו על מנת להוכיח לאדם המנוסה והחכם כי טעה. משחקי LOP הם משחקי תפקידים שולחניים בעולם הפנטזיה ושיטת המשחק הייחודית של "הקהילה החופשית", א.א.א. המשחקים יעשו בזמן כנסים ואו אירועים שונים של משחקי תפקידים, "שהקהילה החופשית" תבחר להריץ בהם את המשחק, כאשר כל שחקן יכול להמשיך ולשחק את דמותו באופן רציף ומתמשך מהרפתקה אחת אל הבאה בתור. הדמויות יוכלו להתקדם בדרגה וברמה כמו גם להתחזק בחפצים בין מפגש למפגש. הדבר מאפשר לשחקנים ליצור את הדמות שלהם למשחקי הכנסים. כל הדמויות ישמרו במאגר המידע של הקהילה החופשית וכך יוכל השחקן לקבל את דמותו בכל כנס, לאחר שתאם הגעתו והשתתפותו מראש.


חדשות LOP:
  • שחקנים ומבקרים יקרים רק רציתי להודיע כי מהדורת א.א.א. בה מתבצעים משחקי LOP היא שיטה ניסיונית ולא כתובה עדין במלואה. אם זאת ב"קהילה החופשית" אנו רואים בה כאחת השיטות הטובות ביותר ובעלת יתרונות רבים. עקב כל זה נעלה את השיטה לאתר אט, אט, תוך כדי ציון שהדברים שהועלו אינם סופיים עדיין ועשויים להשתנות בעתיד. כיוון שהשיטה בשלבי בנייה יבנו קודם כל הדברים הדחופים יותר הנחוצים למשחקים, או לחלופין דברים שעליהם נראה כי יש עניין באתר. כמו כן אנו פתוחים להצעות בכל הנוגע לשיטה על מנת לשפר אותה עד כמה שניתן. כדי לכתוב לנו בכל נושא, בין אם זו שאלה, עצה או סתם דבר חוכמה שלחו לנו דואר-אלקטרוני לכתובת שלנו: [email protected].
  • שחקני LOP היקרים, לאחר המשחק האחרון, ולפני העלתנו את השיטה אל האתר, ישבנו ותיקנו אותה, כך שתיהיה ברמה הטובה ביותר. שימו לב כי יכול להיות שדברים בדמותכם השתנו לצד זה או אחר (בעיקר קסמים). אם הבחנתם במשהוא, אנא צרו איתנו קשר, וננחה אותכם מה עליכם לעשות כעת ([email protected]).
  • אנא שחקנים יקרים מסרו כל הכבוד גדול לשחקן המצטיין של ההרפתקה האחרונה של LOP (The Search after the Spy) בכנס "לייקון" עופר, ודמותו "גורנל". עופר עלה 2 דרגות בהרפתקה, ואת דמותו כמו כל שאר הדמויות תוכלו למצוא פה באתר במאגר הדמויות השונות.
  • כל מי ששחק ב-LOP בהרפתקה האחרונה (the search after the spy), הדמויות של רובכם עלו דרגה אחת לפחות, חשוב לציין כי הדמויות דורשות מכם עכשיו לעלות דרגה, ולסדר אותן להרפתקה הבאה, דמות שלא תעשה כן לא תוכל להשתתף בהרפתקת LOP הבאה. כדי לדעת איך לעלות דרגה רצוי לבדוק באתר את הנושא של עליית דרגה.
  • לכל מי ששחק בהרפתקה הראשונה של LOP (the search after the spy) הדמויות שלכם קיבלו גם כסף שהגיע לידכם באופן ישיר מדאלור בכבודו ועצמו כתגמול לכל מרגל שתפסתם. עקב מחסור בזמן הדבר לא הועלה בזמן ההרפתקה עצמה ולכן הכסף פשוט חולק שווה בשווה בין כל השחקנים.