חזור
ההיסטוריה עד עכשיו (לארפ יער אוסישקין #1):
לפני שנים רבות בעמק רחב מימדים הייתה ממלכה גדולה אשר נקראה אימפרית-קורן. בעקבות מלחמות ירושה אשר פרצו בממלכה לאחר מות הקיסר פרצה מלחמת ירושה בין הטוענים לכתר והממלכה שקע אט, אט לתקופה אפלה.

בעקבות מותו של אחיו ז'אק דה-קוקט בקרב על דורומין , יצא לואיס דה-קוקט בראש צבאו בכדי להכות אחת ולתמיד את צבאות בית דונקל ובית פון-זירקוס . צבא בית דונקל חנה בסמוך לעירה דורומין מונהג על ידי וולטר מק-דונקל מלך טירול .

הצבאות נפגשו בשערי דורומין ומיד התפתח קרב בין הצדדים , אך הקרב לא התרחש כצפוי . הנופלים בשני המחנות סרבו להאסף אל אבותיהם והקרב נמשך עד רדת החשכה . עם עלות הירח פסקה הלחימה . כאוס ובלבול שרר בשדה הקרב כופים על מנהיגי הצבאות לרכז את כוחותיהם ולנסות להביא אור למהומה . באותה עת הופיע גרים-לוך, הלו הוא אל המוות, בשדה הקרב ונסה לספר לבני החלוף על מזלו הנורא , החרמש השמימי נגנב!

במהלך החודש הבא עסקו שני הצבאות בחיפוש אחר החרמש . באזור דורומין כאשר הם נאבקים נואשות בקללת הרעב אשר הוטלה על שני המחנות על ידי גורם לא יודע . מלכם של בני קוקט: לואיס דה-קוקט יצא מדעתו בסופו של דבר ונראה לאחרונה מדבר על יצור ירוק ושטני בעודו צויד הישר לתוך קיבתה של מפלצת כתומה ענקית . מרי דה-מיס כוהן האל אגנון ונזיר איגליסטי תפס את מקומו והכתיר עצמו ליורש בית קוקט , בעזרת שיגעון הגדלות שלו אסף עליו בית קוקט את טובי שכירי החרב והלוחמים ומצא את החרמש אשר הוחזק ביד כת פנאטית של אלת השלום אודסה . אזי פרץ קרב בין הכוחות כאשר ידו של בית קוקט על העליונה (וולטר מק-דונקל מלכם של בני דונקל לא הצליח לאחד את שורותיו ורבים מהם מרדו בו כאשר ניסו להשביע את רעבונם התמידי) . צבאו של בית דונקל הושמד, מכאן והלאה הייתה הדרך פתוחה על בירת בית דונקל הלו היא טירול . אך צבא קוקט מאס במנהיגו כוהן אגנון . בלהט הקרב נירצח באכזריות ובקור לב מרי דה-מיס ובית קוקט נותר ללא מנהיג .


עידן הדרואידים (רקע ליער אוסשקין #2):
לאחר תום עידן הירושה, על כוחם של כת מסתורית וחדשה שנקראו בתחילה הסלקיקים (מאמניו של רשקהקה ראש סלק אל הירקות והפרות), שמתוך כת חקלאית זו צץ זרם קיצוני יותר אלים ופנדמנטליסטי אשר דרש את ביעור האדם מהאדמה (בשפה פשוטה יותר לסקל את כל בני האנוש שלא חיים בהרמוניה עם היער אל הערים והשתלטות מחדש על אדמות חקלאיות והפיכתם ליער). תושבי האזור קיבלו בתחילה את מרותם של אותם פנדמנטליסטים (אשר נקראים דרואידי קיום) ואלו היוו את הסמכות השלטונית היחידה באזור , אך כאשר החלו הדרואידים מגרשים את הכפריים מאדמותיהם ומוציאים להורג כל אדם שצץ ללא אישור מהם , החלו האזרחים לדאוג . מתוך חשש לחייהם ומפחד הדרואידים בצרו את עצמם בכפרים מבוצרים הנקראים מצודי-ספר . לכל מצוד כזה מינה לו ראש מצוד שיעמוד בראשו , כמובן שהדרואידים לא קיבלו את ההתנהגות הזו בברכה והחלו פושטים על המצודים . משך כ- 100 שנים נמשכה תקופת האימים הזו , כאשר יד הדרואידים על העליונה . עד השריפה הגדולה (אירוע בו הציתו הכפריים במכוון שרפת יער ענקית בכדי להעניש את הדרואידים על שרצחו את כל תושבי הכפרים סוגורין , מטור ואלייס-גרנשט) . אשר הביאה למסע ומתן בין המועצה האפורה הדרואידית ומועצת התריסר (המועצה של ראשי המצודים) , כתוצאה מההסכם העניקו ראשי המצודים 70% משטחי המראה והחקלאות אשר היו בראשותם לדרואידים לייעור ואילו הדרואידים חדלו מלבקש מחסת צייד מאנשי המצודים .

עליית אמור – אי שם בגבול הממלכות קוקט ופון-זירקוס הקדומות , בשולי ההרים הלבנים הייתה עיירת ספר קטנה ששמה אמור . ההיסטוריה העתיקה לא יחסה לה שום משמעות מיוחדת במהלך עידן הירושה או עידן האימפריה וגם בעידן הדרואידים לא התבלטה במיוחד . אולי היה זאת בשל העובדה כי אמור הייתה העירה שהוקמה על רכס גבעות חסרות מינרלים ומחצבים או שמה זאת בשל היותה רחוקה מכל דרך מסחרית כל שהיא . בכל מקרא , יתרון בודד היה לאמור ויתרון זה נעוץ בחסרונה . אמור לא עניינה את הדרואידים , כך שבמהלך עידן הדרואידים הפכה לעיר מקלט לתושבי המצודים שברחו מאימת הדרואידים ומאפלת היער אשר כיסה אט , אט את העולם המוכר גווני ירוק קודר (זית) .

ראשון מלכי אמור היה אגריפס השמן , הוא היה ברברי גאה מאנשי ההרים אשר ביצע הפיכה צבאית והמליך את עצמו על אמור (אמור נשלטה עד אז על ידי מועצת אצלי אמור , אגריפס היה "מהאצילים החדשים" אשר לא התקבלו למועצה בשל היותם לא אמורים טהורים) . תחת הנהגתו של אגריפס עברה אמור תמורה מהותית , היא הפכה מישות מסחרית לישות צבאית . אגריפס העלה את המסים והחזיק באמור צבא קבע . אחרי מותו הלא טבעי בעליל (הוא נחנק למוות על ידי תרנגול הודו) עלה בנו חרופאס אשר הבין את הבעיה הפילוסופית שאביו כשל מלראות . אי אפשר לפגוע במעמד האצילים כלכלית ולהחזיק בשלטון בו זמנית (בעיקרון מה שאמר היה שאי אפשר להרוג בצבועים ולצפות שיגנו עליך מתרנגולי הודו סוררים), ולכן ביצע שלושה שינוים מהפכנים בתקופתו .
  1. רפורמת מס = האצולה החדשה ואצלי אמור לא ישלמו מס כלל .
  2. חוק בן האציל = כל בן אצילים נמסר לצבא מגיל 12 עד 30 ומתפקד כקצין כל חיו .
  3. ההתיישבויות = הקמת מצודים חדשים על שפת היער אשר כפופים לשלטון אמור .
שינוים מרחיקי לכת אילו שינו את תפסת האצולה את המלך, וחרפאס חי עד גיל 80 . אחריו עלה בן דודו קיסוס מפאלמוט (פאלמוט היה אחד המצודים הכפופים לאמור , וקיסוס נבחר למלוכה כי למלך חרופאס נולדו רק בנות) הוא נשא את כל בנותיו של חרופאס לנשים והנהיג משטר שחיתות עד מותו (כן , כן על ידי תרנגול הודו חמוש פגיון) . הארץ נותרה ללא מלך (ילדי קיסוס היו עדין בינקותם) ולכן מונה בליראס אחד מאצילי אמור למלוכה . הוא החיש את בנית אמור ויזם פיתוח בדרכי המסחר , אך אותה אשליה של התפתחות ותקופת שגשוג לא החזיקה מעמד שנים רבות . זאת בשל העובדה כי מפעלי בניה דורשים חומר בניה בעייתי , עץ ! כך משכה אמור את הדרואידים אשר ממזמן העתיקו רגליהם ועיניהם ממנה . מלחמת אמור הראשונה פרצה ועד מהרה מת בליראס בשדה הקרב (מכשף זימון תרנגול הודו) . במקומו עלה מנהיג חדש אשר ההיסטוריה תפנה לו מקום של כבוד , דור-מדגאס . דור-מדגאס היה בנו הבכור של קיסוס אשר היה בן 7 כאשר עלה בליראס לשלטון . במשך 17 שנה חיכה למותו של בליראס והיה כאביו אחראי על מצוד פאלמוט . כאן נציין כי מצוד פאלמוט שוכן על גבעה מיוערת והוא המצוד אמור הקיצוני ביותר באות תקופה . דור-מדגאס פיתח שנאה כפולה כל חיו , אחת היא למלך בליראס אשר גנב את כתרו והשניה , השניה ליער אשר מנע ממנו את היכולת להרחיב את ממלכתו . האגדה מספרת כי היה זה דור-מדגאס בעצמו שיצא על מעמקי היער ודיווח למועצה הדרואידית על מעשי בליראס . עוד מספרת האגדה כי הדרואידים רצחו אותו בתמורה על עזרתו (כי סרבו לעזור לו לתפוס את השלטון , זאת בשל העובדה כי רצו להשמיד את אמור ולא להפסיק את כריתת העצים). הם השעירו את דור-מדגאס להירקב למוות , היה זה פלאוס כוהן אגנון שהחייה אותו , מי שעתיד להיות מיסד מסדר אבירי אגנון .

אימפרית אמור – כאשר עלה דור-מדגאס לשלטון הוא הכריז על עצמו כקיסר האמורי הראשון , מגן בני האדם מפני סיוטי וביעותי היער . תחת הנהגתו הוקם מסר אבירי אגנון בראשות פלאוס ומסדר קוסמי הדחליל הרעב . וכך חמוש בכוחות קסם וכהונה יצא דור-מדגאס לכיבוש היער כאשר הוא מעלה באש כל חלקת אדמה טובה , לאל השמש והאש הלו הוא אגנון ...

האימפריה האמורית קמה לתחייה .


מידע הנוגע למשחק:

תחילת המת"ח: כיבוש המצוד דורומין

כחלק ממסע המלחמה של אמור כנגד הדרואידים החליט הקיסר דור-מד-גאס להשתלט על המצודים אשר ביער (זאת כדי להגדיל את הרווחים של האימפריה ולממן את המלחמה) . הכפר נכבש ללא התנגדות מיותרת (חוץ-בועה = כיומיים לפני תחילת המת"ח) וכל תושבי הכפר נקראו לישיבה עם אדוניה החדשים של דורומין .

מידע חוץ-בועתי = במת"ח זה אתם תשחקו איכרים הנאבקים , מסיעים ומורדים בשלושת הכוחות שיש במשחק . בתור איכרים אתם חסרי יכולות , כוחות והכי הכי כואב ... נשק ! (זה לא אומר שאתם לא מביאים נשקים למשחק) . במהלך המשחק תחלו לבחור דמות על ידי צידוד בסיעה , ישנם שלוש סיעות במשחק והם :
  1. הנציב (או האימפריה) .
  2. סוכניי היער האפלים (או הדרואידים) .
  3. המחתרת (או המורדים ולא מסדרת הטלוויזיה) .
נוסף על כך ישנם עוד 2 כוחות בלתי ידועים שעשויים להתגלות בהמשך המשחק , אבל זה יקרה רק עם שחקן חכם ינהיג את הכוחות הללו (בעצם יהפוך לשע"ר) . חשוב לציין כי לכל דמות במת"ח יש מקצוע ספציפי שהיא יכולה ללמד אתכם (לדוגמה= צייד המכשפות (לא קיים במת"ח) יכול ללמד אתכם להיות אביר \ מאלף הסוסים (לא קיים במת"ח) יכול ללמד אתכם להיות סייר \ האלכימאי (לא קיים במת"ח) יכול ללמד אתכם להיות קוסם וכ'ו .

הדמויות במשחק הם:
לוחם, אביר, סייר, קוסם, נקרומנסר, כוהן (אגנון), דרואיד, כוהן (כמוש), כוהן (מיוחד - סודי), גנב, מתנקש.